Ramy drewniane do obrazów – orientalna elegancja na wyciągnięcie ręki

Obrazy i lustra to ważny element wystroju wnętrza. Jeszcze lepiej będą prezentowały się zamknięte w estetycznych, eleganckich drewnianych ramach. Dziś proponujemy indyjskie ramy wyrzeźbione z drewna mangowca. Wykorzystaj je w swoim domu i zobacz, jak tworzy się w nim niesamowity orientalny klimat!

Rama drewniana do pokoju, do gabinetu… a może do łazienki?

Drewno to ponadczasowy, szlachetny materiał. Nawet najzwyklejsze lustro czy prosty obraz zamknięty w drewnianą ramę staje się eleganckim i nieco luksusowym elementem wystroju wnętrza. Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się więc w pomieszczeniach takich jak biblioteki i gabinety. To właśnie one zwykle muszą być reprezentacyjne i urządzone w klasycznym, eleganckim stylu. Obrazy i lustra w drewnianych ramach będą jednak nie mniej pięknie prezentować się w sypialni, salonie, a nawet w łazience. Rama z naturalnego drewna to tak naprawdę przedmiot uniwersalny, o wielu możliwościach aranżacyjnych.

Bogate zdobienia nie tylko do domów w starym stylu

Ramy, które chcielibyśmy zaprezentować w dzisiejszym wpisie to orientalne produkty prosto z Indii. Nie sposób więc nie zwrócić uwagi na oryginalne wzornictwo. Potrafi ono błyskawicznie wprowadzić do wnętrza orientalny klimat i przenieść myślami w odległe egzotyczne rejony. Drewniane ornamenty powstały jako efekt wielogodzinnej ręcznej pracy rzeźbiarzy. Występują zarówno w wersji ażurowej, jak i z pełnym tłem.

Ramy drewniane do obrazów

Choć tym wzorom z pewnością nie sposób odmówić uroku, niektórzy mogą zastanawiać się, czy pasują one do wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu. Odpowiedź jest prosta – jak najbardziej tak! Stonowane kolory i proste meble stanowią świetne tło dla pojedynczych mocnych akcentów, takich jak bogato zdobiona rama z drewna. Tym bardziej, że wśród bogatej oferty kształtów, wzorów i kolorów można odnaleźć delikatne, białe modele.

Ramy drewniane do obrazów

Trwałość mangowca indyjskiego

ramę z drewna warto zainwestować nie tylko z uwagi na jej niebanalny design. Taki produkt to przede wszystkim gwarancja świetnej jakości! Indyjskie ramy wykonywane są z drewna mangowca indyjskiego. Cechuje się ono ponadprzeciętną odpornością i trwałością. Taka rama może więc służyć nam przez wiele lat, nie tracąc nic ze swojej urody. Decydując się na niektóre rodzaje ram, należy jednak w specjalny sposób je pielęgnować. Przykładowo efekt postarzenia drewna osiągany jest za pomocą delikatnego lakieru, zwykłe środki do czyszczenia drewna mogłyby więc uszkodzić ramę. 

Ramy drewniane do obrazów

Piękno z natury do domu i na prezent

Drewniane ramy indyjskie to niezwykle stylowy dodatek do wnętrz. Przy odrobinie kreatywności można stworzyć za ich pomocą niesamowite aranżacje. Powstające z naturalnego materiału, jakim jest drewno mangowca, poddane starannej obróbce indyjskich rzeźbiarzy, zachwycają ludzi na całym świecie. Taka rama to idealny sposób na ożywienie wnętrza w swoim domu lub świetny pomysł na elegancki, luksusowy prezent dla bliskiej osoby. Drewniana rama przez wiele lat będzie ozdabiać ściany w pokoju i przywoływać miłe skojarzenia związane z darczyńcą. 

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Akademia Zallotka jest częścią branży Beauty od kilku lat. Od…