Szkolenia skierowane do przyszłych i obecnych stylistek paznokci – Akademia Zallotka

akademia zallotka

Akademia Zallotka jest częścią branży Beauty od kilku lat. Przez ten czas kursy ukończyło kilkaset osób – niemalże na całym świecie. Podstawą Akademii są działania online.

Celem było dotarcie do jak największej liczby stylistów – głównie Polek, rozsianych po całym świecie, którym często ciężko jest zorganizować wyjazd na szkolenie do Polski. Swoją ofertę kierujemy też do mam, które przygotowują się do powrotu do pracy lub chcą nauczyć się czegoś nowego. Kursantami Akademii są również profesjonaliści – zapracowani styliści, którym zależy na swobodzie uczestnictwa w szkoleniach wtedy, kiedy tylko im czas na to pozwala.” Mówi założycielka marki Dorota Łukaszewicz

W dużej części są to instruktorzy marek, ale także instruktorzy niezależni, którzy chcą zdobyć nową wiedzę lub uporządkować już posiadaną.

Historia marki

Założycielką Akademii jest Dorota Łukaszewicz – absolwentka prawa, która realizuje swoją miłość do zgłębiania wiedzy, ucząc innych. Jest przykładem pasjonatki, która stała się profesjonalistką w swoim fachu. Dorota jest wykładowcą na konferencjach branżowych oraz regularnie pisze artykuły do pism. Tak to już jest z zawodami kreatywnymi, one – „rodzą się z pasji”, tu było dokładnie tak samo. Stylizacja paznokci towarzyszy jej od kilkunastu lat. Od zawsze obserwowała najnowsze trendy i chłonęła dostępną wiedzę. Również jako klientka była bardzo wymagająca dla swoich stylistek. Od siebie jednak oczekiwała znacznie więcej.

Dorota Łukaszewicz
Dorota Łukaszewicz

Mocna siła – teoria!

„Akademia Zallotka to wyjątkowe miejsce, z uwagi na to, że stawiamy przede wszystkim na teorię, nie jak większość instruktorów – na praktykę. Kursy to przede wszystkim czysto teoretyczne wykłady. „Kursy podstawowe” oferowane na rynku, mają bardzo okrojony program teorii. ” Mówi Pani Dorota.

Często zdarza się tak, że stylistka ma umiejętności praktyczne, ale braki w podstawowej wiedzy teoretycznej. Nie jest to jej wina ani instruktora, tylko tego, że obecny rynek wymusza szybkie kursy nastawione na maksimum efektu – i wtedy właśnie Akademia stanowi idealne uzupełnienie.

Mistrzostwa stylizacji paznokci

Wychodząc poza swoją strefę nauczania, Dorota bierze czynny udział w różnych mistrzostwach stylizacji paznokci, szczególnie ukochała sobie kategorię poster – gdzie zadaniem uczestnika jest stworzenie stylizacji na miarę okładki czasopisma branżowego w zadanym przez organizatora temacie. Udział w mistrzostwach zazwyczaj kończy się na podium, a każda jej praca jest lepsza od poprzedniej. Właśnie to cieszy najbardziej, bo stagnacja w tej branży jest najgorszym, co może się przydarzyć.
Od kilku miesięcy wdrażamy regularnie innowacyjne panele szkoleniowe, nazywane przez nas Akademicki Maraton Online, w którym, przy współpracy z innymi instruktorami, oferujemy 5 dni szkoleń online z różnych dziedzin – techniki, teorii, nail art oraz zarządzania salonem. ” Dodaje pani Dorota.

Zaledwie w ciągu kilku miesięcy kursy stały się hitem. Na naszym koncie mamy już cztery udane edycje.

Fizyka i Chemia produktów do stylizacji paznokci

Najbardziej popularnym kursem Akademii jest niezmiennie „Fizyka i Chemia produktów do stylizacji paznokci”. To taki must have każdej osoby pracującej przy stylizacji – wiedza, która bardzo pomaga zrozumieć wiele mechanizmów i zasad rządzących produktami. W ofercie znajduje się również kurs „Naturalna płytka od A do Z”, „Podstawy dezynfekcji” oraz „Metody sterylizacji”. Oferta nieustannie się powiększa, a kolejne pozycje są w trakcie przygotowań.

NieZbędnik Stylistki

Niebawem drugą odsłonę będzie miał kurs o wdzięcznej nazwie „NieZbędnik Stylistki”. Dorota stworzyła go na początku swojej działalności. Był to pierwszy kurs teoretyczny, w wersji online, i powstał w ramach współpracy z innym portalem szkoleniowym. Okazało się, że kurs był strzałem w dziesiątkę i skończył się niesamowitym sukcesem. Sprzedany był w ilościach, o jakich się wtedy nikomu nie śniło, a dziś, kursantki czekają na jego „odmienioną wersję”.


Tak naprawdę nie ma konkretnego kursu, który byłby jedyny, wyjątkowy, w każdy wkładamy serce i całą zdobytą wiedzę, a kursantki bardzo to doceniają. Każdy z nich ma w sobie coś szczególnego i jest chętnie wybierany, w zależności od potrzeb.

Kurs „ZaRadny Salon”

Dla osób borykających się z rentownością salonu, został przygotowany indywidualny program ZaRadny Salon. Poprzez system szkoleń oraz indywidualną pracę mastermind, rozwiązujemy problemy salonu. Na koncie Akademii jest kilka salonów, które z powodzeniem przeszły przez wszystkie etapy wsparcia, a problemy, z którymi się borykały, zostały rozwiązane. Salony działają nawet po czasowym zamknięciu branży beauty, ze względu na obostrzenia, panujące podczas epidemii.

W ramach „Pomocy Salonowych”, klienci Akademii mogą zakupić gotowe Karty Klienta w kilku językach (polskim, angielskim, niemieckim, francuskim). Karty Zamówień, usprawniające organizację zakupów w salonach, oraz Checlisty – które pomagają zadbać o efektywność pracy, przypominające też o obowiązkach. Przed powrotem do pracy, po czasowym zamknięciu branży, ze względu na panującą pandemię, przygotowany został bezpłatny pakiet grafik i dokumentów dla salonów. Dostępny na grupie BezRadnik Stylistki – przepiękne grafiki w stylu glamour oraz ankiety dla klientek, zgodne z wytycznymi Ministerstwa.

Social media

Akademia Zallotka ma również swoją unikatową grupę na FB – BezRadnik Stylistki, w której zrzesza profesjonalistów z branży beauty. Grupa prężnie się rozwija, a styliści są bardzo aktywni, pomagając sobie nawzajem. Wspólnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, ale również inspiracjami, aktualnościami z branży, oraz rozwiązujemy problemy, z którymi borykają się styliści.

Mistrzostwa Stylizacji Paznokci Online

Obecnie rozpoczynamy realizację największego, jak dotąd, przedsięwzięcia – Nailotopia CompetitionMistrzostwa Stylizacji Paznokci Online, gdzie sędziowie – to uznane na całym świecie nazwiska z branży. Zaprezentowałyśmy 10 innowacyjnych kategorii mistrzowskich niespotykanych, do tej pory, w naszym kraju. Bardzo duży i ciekawy projekt skierowany do stylistów początkujących, jak i zaawansowanych. Pozwala bowiem „puścić wodzę fantazji”, ponieważ nastawiony jest właśnie na kreatywność. Chcemy ułatwić dostęp do mistrzostw tym osobom, które boją się startować na tak zwanej – „płycie”. I pokazać, że mistrzostwa (poza nagrodami), to świetna zabawa. Osobom zaawansowanym proponujemy udział w niecodziennych konkurencjach, w których, być może, nie mieli okazji się sprawdzić. Projekt skierowany jest absolutnie do wszystkich stylistów, tych pracujących na co dzień w salonach. I tych, którzy są już „zaprawieni w mistrzowskich bojach”. Przystępność polega na tym, że prace są wykonywane w dogodnym dla stylisty czasie, a dostarczone organizatorom zdjęcia (poster) – podlegają ocenie.


Akademia to ciągle rozwijająca się marka, która daje stylistom wsparcie w codziennej pracy oraz pozwala „rozwinąć skrzydła”. To Polska Kobieca Marka tworzona z pasji.

Strona WWW: www.akademiazallotka.pl

Instagram: www.instagram.com/akademia.zallotka

Facebook: www.facebook.com/akademiazallotka/

Share