Rodzaje biustonoszy: Który wybrać?

Biustonosz to ważny element kobiecej garderoby. Jednakże każda kobieta jest inna, w związku z czym każdej będzie pasować inny rozmiar i rodzaj stanika. Dlatego też postaramy przedstawić charakterystyki najpopularniejszych rodzajów biustonoszy. Zachęcamy do lektury tekstu.

Biustonosze miękkie Push-Up

Panie, które mają mniejszy rozmiar miseczki i odrobinę subtelniejszy biust, ochoczo kupują biustonosze push up. Czym się charakteryzują? Ich głównym zadaniem jest podniesienie biustu, przez co wydaje się on pełniejszy oraz ekspozycja piersi. Dobry biustonosz podnosi biust, a jednocześnie pozwala za pomocą specjalnych miseczek, zachować zdrową pozycję dla kręgosłupa. Wypełnienie biustonosza, czyli push up, może być wykonane z gąbki, żelu silikonowego lub pianki. Niemniej jednak warto przed zakupem sprawdzić materiał, z którego jest wykonany dany stanik. Dobrze dobrany biustonosz typu push up sprawi, iż Panie o mniej obfitym biuście będą mogły cieszyć się podniesionym i elegancko wyeksponowanym biustem.

rodzaje biustonosze

Biustonosze półusztywniane balconette

Sklepy z bielizną damską posiadają szeroki wybór biustonoszy, takich jak popularne ostatnio balkonetki. Biustonosze sklep oferuje staniki balkonetki, które zakrywają 3/4 biustu. W ten sposób piersi są delikatnie podnoszone, zaś sam krój stanika sprawia, że można go nosić bez ramiączek. Takie biustonosze damskie to zazwyczaj biustonosze usztywniane lub średnio usztywniane. Taka bielizna jest przeznaczona dla pewnych siebie kobiet, które lubią wygodę oraz posiadają duży biust. Bowiem u Pań ze średnim lub małym biustem mógłby spadać i zapewne nie będzie pasować. Warto w związku z tym faktem starannie przejrzeć ofertę biustonoszy i przekonać się, czy stanik balkonetka będzie pasować do konkretnego rozmiaru biustu. 

Jak zmierzyć rozmiar miseczki?

To jak dobrać idealny rozmiar stanika dla siebie, to bardzo ważna kwestia. Bowiem źle dopasowany będzie sprawiać problemy z kręgosłupem, a w dodatku nie będzie wyglądać estetycznie. Podpowiemy zatem Państwu, w jaki sposób zmierzyć wymiary pod stanik. Zacznijmy od tego, że rozmiar biustonosza składa się z litery oraz cyferek. Litera określa wielkość miseczki, podczas gdy cyferka informuje o rozmiarze piersi. W celu określenia obu tych informacji, należy zmierzyć się pod biustem (cyferki) oraz zmierzyć swój obwód w biuście (literka). W celu zmierzenia swych wymiarów, najlepiej założyć miękki stanik, który jednak nie spłaszcza biustu, a przeciwnie – sprawia, że wydaje się większy. Wystarczy założyć zwykły materiałowy stanik, który dobrze zbiera cały biust i lekko go unosi. Panie z jędrnym biustem powinny mierzyć obwód na stojąco. Z kolei te z Pań, które mają nieco opadający lub mały biust, powinny pochylić się w przód, by zmierzyć realny rozmiar biustu. Obwód w biuście mierzy się w najlepszym miejscu, a więc najlepiej tam gdzie jest największy. Wówczas należy nieco ścisnąć miarkę, ale nie za bardzo. Stanik bowiem nie może być za mały, ani za duży. Ważna wskazówka mówi, że dobrze wybrany stanik ma tak wyregulowane ramiączka, by pasek (zapięcie stanika) był prosty w linii poziomej. Jeśli zapięcie w pewnym momencie znacząco się wykrzywia ku górze, biustonosz nie jest dobrze dobrany.

rodzaje biustonosze

Wiedzą już Państwo, jakie są dwa bardzo popularne typy biustonoszy. Jednakże warto wiedzieć, że każda kobieta ma swój ulubiony typ stanika. Czy to oznacza, że przez cały czas musi nosić tylko ten jeden? Oczywiście, że nie. Warto w swej garderobie mieć przynajmniej kilka różnych typów biustonoszy, jednakże wcześniej trzeba sprawdzić czy pasują do biustu.

Materiał partnera

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Myśl o odświeżeniu szafy wraca do nas jak bumerang z…