Rodzaje ubezpieczeń turystycznych – wybierz najlepszą ofertę

Zbliżający się koniec wakacji nie oznacza, że nie planujemy już wyjazdów. Wiele osób preferuje urlop pod koniec sierpnia, we wrześniu, a nawet w październiku, zwłaszcza, kiedy w grę wchodzą zagraniczne wyjazdy. Udając się na tego typu wakacje, warto pomyśleć o ubezpieczeniu turystycznym. Jakie rodzaje polis turystycznych wyróżniamy ze względu na cel podróży oraz zakres ochrony?

Rodzaje ubezpieczeń turystycznych ze względu na cel podróży

Szukając ubezpieczeń turystycznych, najczęściej kierujemy swoją uwagę w stronę internetowych porównywarek, na przykład Kiosk Polis (https://kioskpolis.pl/). W ten sposób polisę można wygodnie kupić przez internet, nawet dzień przed wyjazdem, i załatwić tę formalność bez wychodzenia z domu. Jakie ubezpieczenia turystyczne wchodzą w grę? Najlepiej przekonać się o tym, odwiedzając internetowy kalkulator pod adresem: https://kioskpolis.pl/kalkulator/ubezpieczenie-turystyczne/web/?stepKey=travelDetails

Już na pierwszej stronie musimy określić swój cel podróży. Jeśli odrzucimy wyjazdy do pracy, pozostaną tak naprawdę dwie opcje:

Ubezpieczenie turystyczne uwzględniające wypoczynek

Na ten wariant powinien zdecydować się każdy, kto udaje się zagranicę, jednak nie zamierza uprawiać tam wyczynowo sportu. Oczywiście trekking w niskich górach czy przejażdżka rowerem wchodzą w grę, ale pozostałe aktywności niekoniecznie. W takiej sytuacji ubezpieczyciel mógłby odmówić wypłaty odszkodowania. Poza tym, możemy cieszyć się pełną ochroną na różne okoliczności.

Ubezpieczenie turystyczne dla sportowców

Druga opcja to ubezpieczenie turystyczne dla sportowców. W tym przypadku mamy do czynienia z dwoma wariantami, ponieważ towarzystwa ubezpieczeniowe odmiennie traktują osoby udające się na narty lub snowboard. Zasada działania polis dotyczących różnych sportów jest jednak identyczna. Zakres ochrony jest wzbogacony o zdarzenia zaistniałe w trakcie uprawiania konkretnych dyscyplin. Ubezpieczyciela interesuje ponadto, czy będzie ono miało charakter wyczynowy, to znaczy związany z profesjonalnymi treningami lub zawodami, czy może jedynie rekreacyjny.

Rodzaje ubezpieczeń turystycznych ze względu na zakres ochrony

Polisy turystyczne występują w wielu wariantach dotyczących zakresu ochrony. Wśród nich możemy wymienić kilka najbardziej popularnych i najważniejszych opcji:

Koszty leczenia

Zgodnie ze swoją nazwą ten element polisy to zabezpieczenie kosztów ewentualnego leczenia za granicą. Te potrafią być naprawdę wysokie, jeśli dojdzie do poważnej choroby lub kontuzji. Zabiegi, kolejne dni hospitalizacji oraz transport medyczny bez takiego ubezpieczenia mogłyby dosłownie zrujnować budżet niejednego urlopowicza, gdyż kwoty liczy się tu bardzo często nawet w setkach tysięcy złotych.

Ubezpieczenie NNW

Ten rodzaj ubezpieczenia wiąże się z odniesieniem uszczerbku na zdrowiu, co z kolei może spowodować m.in. niezdolność do pracy. Ubezpieczyciel zapewni poszkodowanemu adekwatne do odniesionego uszczerbku odszkodowanie finansowe, które można na przykład przeznaczyć na rehabilitację lub wsparcie finansowe rodziny.

Ratownictwo medyczne

Ubezpieczając się na wyjazd zagraniczny, nie warto rezygnować również z tego elementu polisy. Koszty ratownictwa medycznego bywają naprawdę wysokie, a przecież nigdy nie wiemy, w jakim miejscu przydarzy nam się wypadek lub dopadnie nas choroba.

Odpowiedzialność cywilna

Ubezpieczenie, które chroni wczasowicza na wypadek spowodowanych przez niego strat finansowych na imieniu lub uszczerbku na zdrowiu innych.

Ubezpieczenie bagażu

jeśli zabieramy ze sobą na urlop przedmioty o dużej wartości, warto pomyśleć również o takiej polisie.

Dodatkowo możemy ubezpieczyć się także na wypadek aktów terrorystycznych, zdarzeń, które miały miejsce po alkoholu, a nawet kosztów leczenia związanego z COVID-19. Wyjeżdżając za granicę, należy ściśle dopasować polisę do swoich potrzeb i wakacyjnych planów, aby uniknąć niemiłych niespodzianek i wypoczywać w spokoju!

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Czy kuchnia może być ekskluzywna i retro jednocześnie? TAK! Spędzamy…