Ekskluzywne AGD – Kuchnia w stylu retro

ekskluzywne agd w stylu retro

Kuchnia jest miejscem wyjątkowym. Spędzamy w niej mnóstwo czasu, nie tylko szykując różne posiłki, ale także rozmawiając z bliskimi. To pomieszczenie szczególnie i ma ono pewien charakter. Idealna kuchnia jest przede wszystkim funkcjonalna i zaaranżowana wg naszych potrzeb. Czy kuchnia może być ekskluzywna i retro jednocześnie? TAK! Spędzamy w niej bardzo dużo czasu, dlatego warto postawić na konkretne dodatki i sprzęt AGD, który posłuży nam przez długie lata, ale także będzie prezentował się efektownie. Jeśli planujemy urządzić kuchnie, która będzie miejscem, gdzie przygotujemy wykwintny obiad i przepyszne ciało – potrzebujemy odpowiedniego sprzętu AGD. Czy jest sprząt AGD w stylu retro? TAK! Sprawdź nasze propozycje!

Jak urządzić ekskluzywną kuchnie w stylu retro?

Ekskluzywna kuchnia musi być przestronna i funkcjonalna. Styl retro, szczególnie ten współczesny, zwraca uwagę nie tylko na przeznaczenie, ale także na wygląd. W takiej kuchni wszytko musi być odpowiednio przemyślane i dopasowane. Kuchnia w stylu retro zawiera szafki z witrynami, regały czy kredens. Kredens gra główna role, jest bardzo wyrazistym elementem pomieszczenia. Nadaje mu charakter i wprowadza pewien specyficzny nastrój. Dodatki, także są bardzo ważnym elementem całej stylizacji. Możemy je znaleźć na stronie www.lofra.pl

retro kuchnia
Zdjęcie marka Lofra.pl

Naczynia w starym stylu położone na pólkach, miedziane czy emaliowane. Drewniany stół z pięknym białym, koronkowym obrusem. Armatura stonowana, najczęściej biała lub ecru.

Moda z lat 50tych ubiegłego wieku rewelacyjnie odnalazła się we współczesnym świecie. Urządzając kuchnie w stylu retro, nie musimy rezygnować z nowoczesnych wygód takich jak AGD.

Ekskluzywne AGD – co musi się znajdować w kuchni w stylu retro?

AGD w stylu retro może być wykonane ze stali nierdzewnej, warto zwrócić uwagę czy zostało wykonane na wysoki połysk i zabezpieczone przed zarysowaniem. Łatwo utrzymać je w czystości. Nadaje pewnego charakteru i świetnie łączy styl vintage z współczesnymi urządzeniami.

Kuchenki gazowe czy płyta do zabudowy

Jeśli chcemy urządzić kuchnie w stylu lat 50-tych potrzebujemy kuchenki gazowej. Współcześni projektanci, oferują kuchnie gazowe wolnostojące. Innowacyjny sprzęt w porównaniu z charakterystycznym stylem retro to ciekawe połączanie. Design i kolorystyka, może być dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Rozwiązanie z indukcją jest bardziej awangardowe i rewolucyjne, dlatego polecamy wybrać typową płytę gazową. Może być na 5, 6 czy więcej palników. Warto podkreślić, że wybierając kuchnie marki Lofra, otrzymujemy palniki Sabaf Serii III posiadające niezwykłe właściwości. Ich wydajność jest na najwyższym poziomie, a emisja obniżona jest do minimum.

Piekarnik w stylu vintage

Czy jest możliwość, aby AGD takie jak piekarnik były wykonane w stylu retro, ale zachowały wszystkie popularne funkcje? Tak! Marka Lofra, specjalnie dla miłośników dawnych wnętrz przygotowała niezwykłe projekty piernika do zabudowy. Pomysłowa funkcjonalność i klasyczna wizualizacja to świetne połączanie. W ofercie odnajdziemy czarne, srebrne czy bordowe piekarniki.

Mikrofalówka – nowoczesność w ciekawym designie

Kuchenki mikrofalowe są bardzo popularnie w naszych kuchniach. Idealne do szybkiego podgrzania posiłków, po ciężkim dniu pracy. W ofercie marki Lofra nie brakuje mikrofalówek do zabudowy, które swoim designem nawiązują do stylu retro. Dostępne modele są o pojemności 38 litrów. Ponadto drzwiczki piekarnika posiadają 3 warstwy szkła, w tym 2 lustrzane dla mniejszej utraty ciepła.

Ekskluzywny okap

Jeśli mamy zaplanowaną aranżacje w konkretnym stylu, każdy jej element powinien współgrać z całością. Okap także. Okap kuchenny w stylu retro to bardzo ważna pozycja na naszej liście zakupów. Poza swoim przeznaczeniem, taki okap może być bardzo stylowy i wykonany w odpowiedniej, wybranej kolorystyce.

Retro lodówka

Każda kuchnia posiada lodówkę, także tą w stylu vintage. Taka lodówka wykonana w starym stylu, może posiadać wiele supernowoczesnych i praktycznych elementów. Marka oferuje nam retro lodówki z kostkarką, dozownikiem na wodę czy lód. Praktyczne, solidne i wkomponowane w zabudowie. Efektowny design dostępny jest, aż w 4 wariantach kolorystycznych.

Nowoczesna zmywarka w stylu retro

Zdajemy sobie sprawę, że ręczne zmywanie naczyń może być bardziej retro, ale aranżując kuchnie we współczesnych czasach, nie powinniśmy zapomnieć o zmywarce. Urządzenie idealnie wpasowuje się w zabudowę całego pomieszczenia. Zmywarka jest bardzo wygodna, oszczędza nie tylko nasze pieniądze ale i czas.

A Ty zdecydujesz się na kuchnie w stylu retro w najlepszym designie?

W przygotowaniu materiału pomogła marka Lofra.pl

Share