Rolety, czyli skuteczna ochrona przed nadmiernym słońcem

rolety zewnętrzne

W ostatnim czasie możemy zauważyć, że znacznie częściej od zasłon, klienci decydują się na rolety. Są one wybierane, ponieważ nie zajmują zbyt dużo miejsca, mogą być całkowicie nieprześwitujące, a przy okazji nie potrzeba do nich karniszy, które niekiedy psują cały efekt wystroju, zwłaszcza jeśli są źle dobrane. Rolety mogą świetnie podkreślić charakter wnętrza, także to też jest powód, dla którego są często wybierane.

Rolety wewnętrzne – bezinwazyjna osłona przed nagrzewaniem

W przypadku rolet, najczęściej możemy spotkać te wewnętrzne, rolety okienne, które zapewniają nam fantastyczną ochronę przed słońcem – przed nagrzewaniem, jak i przed nadmiernym światłem, jeśli ono przeszkadza. Rolety okienne dzień noc cieszą się ogromną popularnością, ponieważ specjalne pasy umożliwiają ułożenie ich w trzech pozycjach – można całkowicie odsłonić okno, można je przysłonić w ciągu dnia korzystając z jaśniejszych pasów, jak i całkiem zasłonić przy wykorzystaniu najciemniejszych pasów, praktycznie nieprzepuszczających światła. Rolety klasyczne również sprawdzają się jako ochrona przed nadmiernym ogrzewaniem. Można je dostać w wielu ciekawych kolorach. Jeśli chodzi o rolety, można je dostać w najróżniejszych kolorach, ale mogą również różnić się specyfikacją tkaniny. Jedna może być bardziej transparentna aniżeli druga. Osłony okienne zamawia się na wymiar, dzięki czemu idealnie pasuje do okna. W roletach okiennych jest kilka rodzajów montażu, jednak najpopularniejszy to ten bezinwazyjny. Nie wymaga wiercenia otworów, wystarczy założyć roletę przy pomocy specjalnych klamer na ramie okiennej.

Rolety okienne – plisy, a może rolety rzymskie?

Do zasłaniania okien idealnie nadają się plisy, rolety rzymskie, żaluzje czy rolety dzień noc. Roleta okienna w formie plis bardzo dobrze sprawdzi się w kuchni czy łazience. Tradycyjne rolety dobrze sprawdzą się w sypialni, zaś rolety rzymskie są na tyle eleganckie, że z łatwością można je zamontować w salonie. Dodadzą temu pomieszczeniu nietuzinkowego uroku oraz wyrazistości.

Jeśli chodzi o plisy, do głównych aspektów, które odróżniają je od zwykłych żaluzji nawijanych na drążek należy fakt, że zwijają się w tzw. harmonijkę. Ta wyjątkowa konstrukcja pozwala na zaciągnięcie żaluzji zarówno od dołu, jak i od góry. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby pomieszczenie doświetlić tak, jak się chce.

Rolety dachowe – jak działają?

Pewnie mało kto zdaje sobie sprawę, ale istnieją również specjalne rolety dachowe. Świetnie sprawdzają się w przypadku okien dachowych, które także niejednokrotnie wymagają zaciemnienia. Okna dachowe mają to do siebie, że nie tylko dają dużo światła w pomieszczeniach zlokalizowanych na poddaszu, ale również pozwalają słońcu na nadmierne ich nagrzanie, czasem do niebotycznych temperatur. Nic więc dziwnego, że dla wielu osób rolety w oknach dachowych to totalny must have.

Czym wyróżniają się rolety zewnętrzne?

Jeszcze jednym rodzajem rolet są rolety zewnętrzne. W tym przypadku potrzebne jest jednak znacznie wcześniejsze przemyślenie tematu. W przypadku tego rodzaju produktu, ważna jest cena, jakość i producent. Rolet zewnętrznych jest obecnie bardzo dużo do wyboru. Inwestorzy decydują się na nie, ponieważ często pełnią również dodatkową funkcję – antywłamaniową. Ponadto mogą być sterowane elektronicznie, a więc są idealną opcją dla miłośników elektroniki. Rolety zewnętrzne dodatkowo gwarantują maksymalną prywatność, a ponadto są produktem na lata, który wytrzyma niejedną burzę, deszcz i inne warunki atmosferyczne. 

Artykuł sponsorowany

Share