Rolety dzień noc – jaki kolor najlepszy?

Wybór różnych elementów aranżacji wnętrza ma duże znaczenie dla ostatecznego wyglądu pomieszczenia. Dotyczy to również dekoracji okiennych, które mogą być doskonałą ozdobą i zmienić charakter pokoju, niezależnie czy jest to salon, sypialnia, czy kuchnia.

Wśród różnych rozwiązań znajdują się między innymi rolety na wymiar w tym rolety dzień noc, które cieszą się sporą popularnością, ze względu na możliwość wygodnego regulowania ilości światła w pomieszczeniu. Oprócz praktycznych zalet, takie rolety mogą być również bardzo atrakcyjną dekoracją wnętrza. Warto między innymi zastanowić się nad wyborem odpowiedniego koloru rolet. Czym się kierować przy podejmowaniu takiej decyzji?

Harmonia wystroju

Wybór koloru rolet dzień i noc to w dużym stopniu problem estetyki, dlatego należy zdecydować się na odcień, który będzie się dobrze komponować z resztą wystroju. Na rynku dostępny jest bardzo duży wybór odcieni rolet, dlatego bez większego problemy można znaleźć odcień harmonizujący z kolorem ścian oraz mebli w danym pomieszczeniu. Dobrze dobrane rolety staną się ciekawą dekoracją wnętrza i będą się pięknie prezentować na oknie. Warto uważać przy wyborze bardzo ciemnych rolet, które czasem stwarzają przytłaczające wrażenie, zwłaszcza w niedużych pokojach.

Wybór na wiele lat

Chociaż wybór dostępnych odcieni jest bardzo duży, warto zastanowić się nad zakupem rolet w uniwersalnym kolorze. Dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład rolety w odcieniach brązu oraz beżu. Takie barwy można w prosty sposób połączyć z innymi elementami wystroju wnętrza. Nawet w przypadku zmiany aranżacji pomieszczenia będzie można pozostawić stare rolety, które będą pasować do różnych zestawień i dobrze się z nimi skomponują. Dlatego uniwersalny kolor będzie rozwiązaniem na wiele lat.

Łatwe czyszczenie

Oczywiście przy wyborze koloru rolet warto jest zwrócić uwagę także na praktyczne kwestie. Należy do nich na przykład łatwość utrzymania rolet w czystości. Nie da się ukryć, że w przypadku rozwiązań w ciemniejszym kolorze, zabrudzenia są znacznie mniej widoczne. Ponieważ rolety będą cały czas narażone na zbieranie się warstwy kurzu na ich powierzchni, warto zastanowić się nad wybraniem koloru, który ułatwi zachowanie porządku. Chociaż jasne rolety pięknie prezentują się na oknie, jednak trzeba je zdecydowanie częściej odkurzać, co czasem wymaga sporo pracy.

Trzeba jednak pamiętać, że ciemne rolety, podobnie jak żaluzje na wymiar, mogą czasem robić przytłaczające wrażenie i sprawiać, że pomieszczenie będzie wyglądało na mroczne. Dlatego trzeba dobrze zastanowić się nad wyborem ciemniejszych odcieni, zwłaszcza jeśli w pomieszczeniu jest już dużo elementów w takich kolorach.

Dobrze dobrane rolety dzień i noc skomponują się z pozostałymi elementami wystroju wnętrza i pozwolą na stworzenie przyjemnej atmosfery. Chociaż są wybierane głównie ze względu na funkcjonalności, jednak mogą być także bardzo dekoracyjne. Podobnie jak bardziej tradycyjne zasłony i firany, stanowią ciekawą ozdobę okna, ale także całego wnętrza.


Komentarze

komentarze