Rośliny w pracy – czy warto mieć je w biurze, a jeżeli tak to dlaczego?

Rośliny w pracy

Rośliny i kwiaty to nieodzowny element „wyposażenia” wielu domów. Część z nas nie zna się na nich i trzyma tylko najprostsze gatunki, podczas gdy inni uwielbiają zmagać się z wymagającymi dużej uwagi odmianami, a obserwacja ich wzrostu i kwitnienia sprawia czystą przyjemność. Warto ten pomysł na zielone otoczenie przenieść również do pracy, ponieważ niesie on ze sobą bardzo dużo zalet – i to nie tylko czysto wizualnych. Dlaczego warto mieć rośliny w miejscu pracy? Jakie korzyści czerpiemy z otaczania się kwiatami i inną „zieleniną”? Jakie rośliny nadają się do biura i o czym warto pamiętać, gdy rozważamy za i przeciw takiej opcji?

  1. Czy rośliny w biurze to dobry pomysł?
  2. Jakie rośliny wybrać do biura?
  3. Jakie są zalety posiadania wokół siebie dużej ilości zieleni?
zielone sciany wroclaw

Czy rośliny w biurze to dobry pomysł?

Większość z nas lubi mieć wokół siebie rośliny, najczęściej w postaci kwiatków w doniczkach lub ciętych w wazonie. Z tego samego powodu, dla którego hodujemy je w domu warto również otoczyć się odrobiną zieleni w pracy. Jest naukowo udowodnione, że odcienie zieleni działają na człowieka kojąco, a także czasem kreatywnie. Dodatkowo akcenty roślinne w biurze pozwalają uczynić je bardziej przyjaznym, a nawet przytulnym co pozytywnie odbija się na naszym samopoczuciu.

Jakie rośliny wybrać do biura?

Kwiaty i rośliny do biura warto dobrać w taki sposób, aby pasowały wszystkim osobom pracującym w danej przestrzeni oraz aby łatwo było się nimi zajmować. Z tego względu raczej odpadają gatunki wymagające regularnego i częstego nawożenia oraz dużej ilości wody, chyba że sami zobowiążemy się do dbania o nie. Możemy za to wybrać na przykład mech na ściany, który jest bardzo efektowny a jednocześnie nie tak trudno o niego zadbać. Inną opcją może być zdecydowanie się na takie rośliny, które pomagają oczyszczać powietrze i dzięki temu poprawiają nasz komfort i warunki pracy.

kwiaty do biura wroclaw

Do gatunków tego typu można zaliczyć na przykład dracenę, bluszcz czy wszystkim dobrze znane paprotki. Wiele ciekawych gatunków pomagających zadbać o jakość powietrza w biurze znajdziesz na stronie Event Flowers – jedynej w swoim rodzaju marki zajmującej się rozprzestrzenianiem idei biophilic design, czyli właśnie uwielbienia dla roślin wokół nas. Dzięki współpracy z Event Flowers możemy więc nie tylko zadbać o nasze miejsce pracy pod względem zdrowotnym, ale również uczynić je bardziej estetycznym w naturalny sposób.

Jakie są zalety posiadania wokół siebie dużej ilości zieleni?

Jest wiele powodów, dla których warto otaczać się roślinami w pracy. Wspomniana już poprawa samopoczucia i lepsze powietrze w pomieszczeniach biurowych to gwarancja nie tylko dobrego humoru, ale również rzecz która może realnie przełożyć się na wyniki jakie osiągamy w naszym zajęciu. Dodatkowo zieleń jest modna, w związku z czym biuro pełne roślin wydaje się być bardziej przyjazne dla klientów oraz pracowników, co również może pozytywnie wpłynąć na odbiór naszej marki.

rosliny do biura wroclaw

Zapełnienie miejsca pracy kwiatami i innymi roślinami sprawia również, że chętniej w nim przebywamy oraz sama praca też mniej nas męczy. Jeżeli mamy taką możliwość warto wręcz zaaranżować jakieś pomieszczenie czy taras na miniaturowy ogród, w którym pracownicy będą mogli odpocząć czy zjeść drugie śniadanie. Gdy jest to dodatkowo przestrzeń na zewnątrz budynku, zyskujemy nie tylko poprawiony humor ale również dotleniamy i odświeżamy organizm, co pozwala łatwiej uporać się z pozostałymi do wykonania zadaniami.

Rośliny w pracy działają na nas dokładnie tak samo, jak te w domu – pozwalają się odprężyć, poprawiają humor, ale również mają wpływ na powietrze którym oddychamy. Dlatego warto jest się przekonać i spróbować zrobić sobie kącik zieleni w biurze. Nie tylko poczujemy się przez to lepiej, ale również będzie się nam lepiej pracowało.

Artykuł sponsorowany

Share