Rowerek biegowy dla rocznego dziecka. Jaki wybrać?

rowerek biegowy dla rocznego dziecka

W ciągu ostatnich kilkunastu lat – rowerki biegowe dla dzieci, stały się niezwykle popularne. Nic w tym dziwnego to świetny i zdrowy sposób na spędzenie wolnego czasu i początkową jazdę na rowerze. Wielu rodziców decyduje się na zakup takiego rowerka tuż po pierwszych urodzinach. Rowerek biegowy dla rocznego dziecka to nie tylko zabawa ale i wpływ na rozwój naszej pociechy. Jakie jeszcze ma zalety rowerek biegowy? I jak wybrać odpowiedni? Dowiecie się z poniższego tekstu.

Zalety rowerka biegowego dla rocznego dziecka

Prosta konstrukcja

To pierwszy i ważny aspekt. Rowerki biegowe nie posiadają skomplikowanej konstrukcji. Dlatego też, są łatwe w obsłudze dla najmłodszych dzieci. Rowerek biegowy nie posiada pedałów, posiada koła, kierownice i ramę – dzięki temu dziecko łatwo koncentruje się na jeździe. Szczególnie, gdy cały czas dotyka stopami ziemi.

Prosta postawa

W pierwszych latach życia dziecka, prosta postawa jest niezwykle ważna. Odpowiednio dopasowany rowerek biegowy dla rocznego dziecka – przyczynia się do utrzymania prostej postawy. Dzięki temu, jeśli przesiądzie się już na typowy rower z pedałami, nie będzie się garbić.

Równowaga

Rowerek biegowy pozwala nauczyć się małemu dziecku utrzymywać równowagę. Im szybciej zaczynamy tym szybciej i łatwiej dziecko nauczy się równowagi.

Aktywność fizyczna

Ruch jest niezwykle ważnym elementem w prawidłowym rozwoju dziecka. Odpowiednia aktywność wpływa także na jego zdrowie. Początki z wykorzystaniem rowerka biegowego, zachęcają dzieci do aktywności, do ruchu. Stymuluje odporność, wzmacnia mięśnie szkieletowe. A także układ krwionośny oraz oddechowy. Polecany szczególnie dzieciom, które zaczynają mieć problemy z nadwagą.

Poznawanie świata

Podczas jazdy na takim roweru, dziecko poznaje otaczający go świat. Taka jazda dostarcza niesamowitych wrażeń i mnóstwo radości. Dziecko nie nudzi się. Może też świetnie spędzać czas z rodzicami podczas spaceru.

Szybciej i łatwiej uczy się jazdy na rowerze

Nie od dziś wiadomo, że dzieci które nauczyły się jeździć na rowerze biegowym, nie mają problemu z standardowym rowerem. Nauczone równowagi i prostej postawy szybko opanowują rower z pedałami.

Rowerek biegowy dla rocznego dziecka – jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego rowerka dla naszego dziecka może być nie lada wyzwaniem. Trzeba zapamiętać kilka ważnych aspektów, aby wybrać ten odpowiedni.

Siodełko

Wysokość siodełka jest niezwykle ważna. W tym wieku dzieci mają różny wzrost i wagę. Przyjęło się, że należy zmierzyć wewnętrzną stronę nogi – od kroku do stopy. Na szczęście większość producentów oferuje regulacje siodełka.

Waga rowerka

Pamiętaj – im rowerek lżejszy tym lepiej. Dziecko będzie miało ułatwioną naukę jazdy. Tym samym jeśli się przewróci (a to jest nieuniknione), łatwo go samodzielnie podniesie.

Opony

Na rynku dostępne są różne rowerki biegowe z różnymi oponami. Przyjęło się, że najlepiej wybierać te pompowane, dla zachowania amortyzowanej jazdy

Kamila Kowalska

Share