Różeniec górski – poznaj jego wyjątkowe właściwości!

Różeniec górski

Stres jest aktualnie nieodłącznym elementem życia każdego z nas. Sposobów na jego redukcję jest wiele, jednak nie każdy jest wystarczająco skuteczny. Jakie suplementy warto spożywać, aby zredukować stres i wesprzeć koncentrację? Poznaj różeniec górski i jego właściwości.

Adaptogeny to substancje pochodzenia roślinnego, które wspierają organizm w utrzymaniu równowagi. Zalicza się do nich również niewielką roślinę występującą w zimnych regionach, jaką jest różeniec górski. Często nazywa się go również korzeniem arktycznym bądź złotym. Cechą charakterystyczną tej rośliny jest żółto-czerwona barwa i zapach, który łudząco przypomina różę. Różeniec górski jest bardzo ceniony ze względu na swoje nieocenione właściwości. Jakie ma działanie? W jakiej formie i kiedy warto go spożywać? Jeśli szukasz sposobów na obniżenie poziomu stresu, zapraszamy do lektury artykułu.

Różeniec górski – właściwości

Korzeń arktyczny to roślina, która ma bardzo pozytywny wpływ na organizm ludzki. Wynika to z faktu, że jest bogata w takie substancje aktywne jak rozyna, rozaryna, a także kwasy fenolowe. Mają one bardzo szerokie działanie na nasze zdrowie. Różeniec górski wyróżnia się przede wszystkim działanie adaptogennym. Co to oznacza? Wspomaga przywrócenie homeostazy ustroju, czyli samoregulujących procesów biologicznych, które mają ogromne znaczenie dla naszego organizmu. Wszelkie zaburzenia w tym zakresie mogą powodować wystąpienie chorób genetycznych, ale też schorzeń wywołanych przez czynniki środowiskowe. Różeniec górski wpływa również pozytywnie na poprawę pamięci i koncentracji, obniża napięcie, ale też ma działanie antybakteryjne. Jest to zatem świetny środek naturalny, który nie tylko zwiększy poziom energii, ale też wesprze poprawę ogólnej kondycji psychicznej. Dostępny jest głównie pod postacią herbat do zaparzania lub też wygodnych suplementów diety. Kluczowe jest regularne spożywanie takiego preparatu.

Kiedy warto stosować różeniec górski?

Stres i zmęczenie to często nasza codzienność. Na dłuższą metę mają one bardzo zgubny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego też warto jak najszybciej wprowadzić suplementację produktu, jakim jest różeniec górski. Jego działanie polega na zmniejszeniu stężenia kortyzolu, czyli hormonu stresu. Tym samym, pozytywnie wpływa na poprawę samopoczucia. Różeniec górski to naturalny środek, który z powodzeniem może zastąpić klasyczne antydepresanty. Po suplement ten powinny przede wszystkim sięgnąć osoby często borykające się z bólami głowy, zmęczeniem, obniżonym nastrojem, nerwowością, a także bezsennością. Są to bowiem typowe objawy przemęczenia. Wspomniana roślina jest także ceniona ze względu na swoje właściwości antyoksydacyjne oraz opóźniające procesy starzenia. Po różeniec górski chętnie sięgają także sportowcy, którzy mają problem z szybką regeneracją.

Różeniec górski to bardzo ceniony suplement, którego pozytywne działanie warto sprawdzić na sobie. Zwłaszcza w sytuacji, gdy jesteśmy narażeni na długotrwałe działanie stresu.

Share