Pożegnaj zbędne kilogramy!

Pożegnaj zbędne kilogramy!

„Plażowe ciało”, „płaski brzuszek na lato”, „bikini body” – ile z tych określeń udało Ci się usłyszeć w ostatnim tygodniu bądź dwóch? Odchudzanie się „na lato” to nierzadko ciężka praca, wycieńczająca dla organizmu, która przynosi rozwiązanie wyłącznie na chwilę. A później zaczyna się efekt jo-jo. Jak pożegnać zbędne kilogramy na zawsze, a nie tylko na wakacje?

Przyjrzyj się swojej diecie

To, co jesz, mówi wiele na temat tego, jak wygląda Twoje ciało. Powie Ci to każdy dietetyk. Dlatego zanim zaczniesz żegnać się z kilogramami, decydując się na restrykcyjną dietę „zero kalorii”, dobrze przyjrzyj się temu, co jesz teraz. Jak wygląda Twoje śniadanie, obiad i kolacja? Co jesz w przerwach? Czy podjadasz – a jeśli tak, to co? Zapisuj wszystko, by nawet nie próbować się oszukiwać. Po kilku dniach przejrzyj zapiski i sprawdź, czy rzeczywiście jesz za dużo. Może po prostu wybierasz nieodpowiednie dla siebie składniki? Pamiętaj, że czasami z naszym ciałem pogrywa sobie choroba, na przykład Hashimoto czy cukrzyca, które jeszcze są nieodkryte. Słuchaj siebie i szukaj pomocy u specjalistów. Badaj się regularnie, by móc dobrać odpowiednią dietę do potrzeb swojego ciała.

Jak jeść, by schudnąć?

To pytanie bardzo ogólne, a odpowiedź na nie jest trudniejsza, niż myślisz. Jeśli ktoś obiecuje Ci najlepszy sposób na zrzucenie kilogramów, nie spodziewaj się dobrych efektów. Aby schudnąć, musisz znać swoje ciało i jego potrzeby. A te są przeróżne. Dlatego wizyta u dietetyka zawsze jest dobrym sposobem na rozpoczęcie przygody z szukaniem idealnej diety dla siebie. A co zrobić później? Oczywiście korzystać z dobrych, świeżych składników, sezonowych produktów, dużej ilości warzyw i owoców. To, co świeże i nieprzetworzone, zwykle jest dla nas najlepsze. Pożegnanie się ze zbędnymi kilogramami wymaga od Ciebie także wybrania takiego stylu odżywiania, która zapewni Ci ujemny bilans energetyczny. To oznacza, że dostarczasz organizmowi mniej energii, niż jej zużywasz. Liczenie kalorii nie jest zbyt przyjemnym zajęciem, więc z tym może pomóc Ci chociażby dieta pudełkowa. Warszawa jest jednym z miast, w którym wybór jest naprawdę duży.

Pamiętaj, że dieta powinna być dla Ciebie dobra. Nie katuj się rozwiązaniami, które obiecują szybką redukcję tkanki tłuszczowej. Na to potrzeba trochę czasu. Sprawdź, jak może wyglądać smaczna i zdrowa dieta na https://dziewiataplaneta.pl/.

Artykuł sponsorowany

Share