Perfekcyjna pianka do golenia – jak wyrobić i czego do tego potrzebujesz?

pianka do golenia

Jak zrobić idealną piankę do golenia? Wbrew pozorom, nadal wiele osób, robi ją samodzielnie w domu. Oczywiście możesz ją kupić w sklepie. Wybór różnych kosmetyków do golenia jest ogromny. Jeśli masz wrażliwą skórę i skłonną do podrażnień, możesz przygotować piankę samodzielnie w domu. Nie jest to nic trudnego, a dodatkowo możesz czerpać z tego więcej przyjemności. Jak się zabrać za wykonanie własnej pianki do golenia? W tym artykule porozmawiamy o tym, jak można to zrobić lepiej.

Co jest potrzebne do dobrej pianki?

Przygotowanie domowego kosmetyku do golenia nie jest trudnym zadaniem. Jeśli chcesz mieć naprawdę wysokiej jakości piankę, musisz mieć kilka niezbędnych narzędzi. Po pierwsze jest to miska, w której ją ubijesz. Najlepiej, aby była ona ceramiczna lub wykonana z drewna. Bardzo potrzebne również pędzle do golenia, za ich pomocą ubijesz piankę do pożądanej konsystencji, która będzie przyjemna i wygodna do nakładania na twarz.

Oprócz ważnych narzędzi do tej procedury, musisz również mieć odpowiednie surowce do wytwarzania pianki. Idealne do tego są mydła naturalne, które dobrze się topią w niskich temperaturach. Mają różne właściwości lecznicze, nierzadko antybakteryjne i aromatyczne. Łącząc je można uzyskać wyjątkową naturalną piankę, która nie tylko przyjemnie goli zarost, ale także da uczucie świeżości na cały dzień i wypełni skórę użytecznymi składnikami.

Możesz użyć specjalnych olejków roślinnych, aby dodać aromaty do swojej mieszanki. Tutaj Twoja wyobraźnia nie ma granic i możesz zrobić piankę zapachu, który lubisz.

Jaki jest najlepszy sposób na ubicie pianki do golenia?

Na początek włóż mydło do miski, i poczekaj, aż zacznie się topić. Dodaj kilka kropel gorącej wody, aby przyspieszyć ten proces. Zacznij mieszać piankę pędzlem. W tym momencie możesz dodać olejki aromatyczne. Możesz też dodać różne witaminy. Wszystko, czego chcesz i co będzie dobre dla skóry.

Golenie to prawdziwy rytuał, którego przygotowanie już przynosi maksimum przyjemności.

Bardzo często na samym początku popełniamy jeden ważny błąd. Nie wyrabiamy piany pędzlem. To bardzo ważne, dzięki temu uzyskasz maksimum właściwości i golenie nie będzie nieprzyjemnym obowiązkiem.

Twarz należy pokrywać pianką stopniowo i równomiernie rozprowadzać na twarzy. Za pomocą pędzla jest to łatwe, ponieważ idealnie nadaje się do tego zadania, zwłaszcza jeśli jest wykonany z naturalnego włosia.

Również po zabiegu nie zapomnij użyć płynów po goleniu, ponieważ działają one kojąco na skórę. Wszystko, czego potrzebujesz do przyjemnego golenia, zawsze znajdziesz w sklepie internetowym Barbercompany.pl

Artykuł sponsorowany

Share