Samsung czy Apple? – jaki smartfon wybrać?

Stoisz przed kupnem nowego telefonu i zastanawiasz się, na którą wiodącą markę postawić? Okazuje się, że wybór smartfonu nie jest tak prostą decyzją, jakby się mogło wydawać. Konkurencja na rynku telefonów jest zacięta, a do tego ciągle rozwijająca się technologia narzuca na producentów ciągłe udoskonalanie produktów. Do niedawna większość konsumentów obstawałaby za Apple, gdyż to ona wiodła prym na rynku telefonów. Jednak ostatnio role się odwróciły i to Samsung przoduje w nowościach. Jaki smartfon zatem wybrać: Samsung czy Apple? Podpowiadamy.

Design i materiały użyte do produkcji

Jeśli chodzi o design, to można śmiało stwierdzić, że obie marki są na wyrównanym poziomie. Materiały najwyższej jakości są używane nie tylko do produkcji flagowców, ale także tych nisko budżetowych modeli. Postęp technologiczny sprawił, że ekran zarówno Samsunga, jak i Apple został rozciągnięty na cały front telefonu. Głośniki i aparaty przestano umieszczać na obudowach, schowano je w środku. W tym wypadku Samsung wypada odrobinę lepiej, gdyż delikatne i małe okienko wygląda lepiej pod względem designerskim, niż w większych wydaniach iPhone. To sprawia, że telefony Galaxy wyglądają po prostu na nowocześniejsze.

Specyfikacje techniczne smartfonów

Porównując określone specyfikacje techniczne, najczęściej wygra Samsung. To on przoduje jeśli chodzi o nowoczesne ośmiordzeniowe procesory, czy też pamięci RAM. W modelach tych telefonów znajdziemy nawet 12 GB generacji DDR5. To nowy standard kości, które odznaczają się zdecydowanie szybszą pracą, oraz pojemnością. Przykładowo w iPhone 11 znajdziemy jedynie 4 GB pamięci i to DDR4. Tutaj zdecydowane brawa dla Samsunga https://www.oleole.pl/telefony-komorkowe,_Samsung,d10,g!smartfon.bhtml Jednak nie oznacza to, że obie marki dzieli wielka przepaść technologiczna. Nie jest to do końca prawdą. Gdyż to Apple ma lepszą optymalizację systemu. Dlatego nawet przy wykorzystaniu mniejszej mocy i słabszych procesorów, działa podobnie szybko.

System operacyjny

Odpowiednia optymalizacja w połączeniu do dobrze dobranego oprogramowania, jest w stanie zapewnić jakość i płynność działania na najwyższym poziomie. W tym przypadku zdecydowanie wygrywa Apple https://www.oleole.pl/telefony-komorkowe,_Apple,d10,g!smartfon.bhtml Dlaczego? Gdyż to iOS określany jest jako system niezawodny. Wszelkie aplikacje wychodzące od producentów, na początku pojawiają się właśnie na ten system. Dlatego też można tu się spodziewać częstych aktualizacji i napraw istniejących błędów. Dodatkowo sklep z aplikacjami do iPhone, App Store jest zdecydowanie bardziej bezpieczny pod względem udostępniania danych. Każdy produkt znajdujący się tam jest dokładnie sprawdzany. To sprawia, że użytkownik ma mniejszą szansę paść ofiarą hackerów.

Apple czy Samsun: który smartfon wybrać?

Tak więc, na którą firmę powinniśmy się zdecydować? Dużym plusem Apple jest doskonała kompatybilność pomiędzy urządzeniami tego producenta. Oferta akcesoriów jest bogata i szeroko dostępna. Natomiast Samsung wyróżnia się innowacyjnością i świetnym designem. Ostateczny wybór należy jednak do użytkownika.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Jeśli nie wyobrażasz sobie poranka bez filiżanki aromatycznej kawy, aby…