Sesja ciążowa – Sesja brzuszkowa

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu kobiety. Jej ciało się zmienia, nabiera nowych kształtów, aby zapewnić dziecku jak najlepsze warunki. Natura obdarowała kobiety niezwykłym darem noszenia pod sercem przez 9 miesięcy nowego życia. Nic ma słów, które w odpowiedni sposób potrafiłyby wyrazić uczucia, które towarzyszą kobiecie w tym okresie. Jednak ten moment warto pozostawić nieśmiertelnym… Zdecyduj się na sesja ciążowa

Otaczający nas ludzie już nie mają wątpliwości co do naszego błogosławionego stanu. Cóż – widać jak nic, że spodziewamy się dziecka.

Ten moment warto uwiecznić – najlepiej na fotografii.

sesja ciążowa sesja brzuszkowa

Fot. Anna Mikołajczyk

Wyjątkowa pamiątka

Sesja ciążowa to wyjątkowa pamiątka nie tylko dla przyszłych rodziców, ale także dla rodziny, przyjaciół, a tym bardziej dla maleństwa na które z niecierpliwością czekamy. Może za kilka lat pokażesz swojemu synowi lub córce zdjęcia z sesji brzuszkowej i opowiesz jak to wtedy było, dodasz ciekawą historyjkę czy anegdotkę. Na pewno w takim momencie w Twoim oku pojawi się nie jedna łezka.

Fot. Anna Mikołajczyk

Fot. Anna Mikołajczyk

Ukazanie na fotografii kobiety w ciąży z pozoru może wydawać się bardzo proste

Jednak taka sesja różni się od innych. Ważne jest stworzenie odpowiedniej atmosfery, aby kobieta w ciąży mogła poczuć się komfortowo, aby przede wszystkim nie czuła się skrępowana. Dużą rolę odgrywa fotograf, który może być mistrzem w swoim fachu – jednak jeśli nie będzie „chemii” między nim a modelką, efekt może być mało zadowalający. To bardzo intymna sesja, ukazująca wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju chwilę. Dlatego dobrze jest spotkać się wcześniej porozmawiać o swoich oczekiwaniach i nawiązać relacje.

Tematyczna sesja ciążowa

Nie masz pomysłu na sesję ciążową? Pamiętaj, że inspiracje znajdują się tuż obok Ciebie. Zdjęcia można wykonać z partnerem, z pierwszym dzieckiem, przyszłymi dziadkami, a także możesz zapozować jak prawdziwa modelka. Sesja brzuszkowa nawiązująca do pasji czy hobby przyszłych rodziców zawsze wypadnie świetnie. Jeśli partner interesuje się sportem można kupić śpioszki z logiem ulubionej drużyny, posłużą one za świetny rekwizyt. Uwielbiasz oglądać pokazy mody, interesują Cię najnowsze trendy i zawsze lubisz być dobrze ubrana – wykonaj sesję w stylu glamour. Zdjęcia w lekkich i romantycznych sukniach są niezwykle urokliwe i subtelne. Jeśli czytasz książeczki do brzuszka lub puszczasz muzykę maluszkowi – możesz uwiecznić tę chwilę na fotografii. Widzisz? Pomysłów jest mnóstwo, pełno jest na wyciągnięcie ręki. Już na pewno masz pomysł na swoją sesję.

Fot. Anna Mikołajczyk

Fot. Anna Mikołajczyk

Dla niektórych sesja ciążowa może kojarzyć się z „pokazywaniem brzucha” i brakiem pewnej intymności. Jeśli tak czujesz nie zmuszaj się do sesji, nie bądź też podatna na opinie innych.

Najlepsze miejsce na sesje ciążową

Zdjęcia można  wykonać dosłownie wszędzie w domu, w studiu, w parku. Każda pora roku ma swój niezwykły klimat, dlatego warto wykonać chociaż kilka zdjęć na świeżym powietrzu. Wiosna czy lato wydają się najlepszymi momentami na stworzenie najlepszego klimatu, jednak warto wziąć pod uwagę że jesień jest przepełniona barwami, a sesja w spadających liściach może być strzałem w dziesiątkę. Zimą nawet w śniegu, w płaszczu można dobrze uchwycić brzuszek i moment z bałwanem w tle.

Kiedy wykonać sesje

fot. Anna Mikołajczyk

Możesz wykonać sesję kiedy tylko zechcesz. Jednak przyjmuje się trzy najlepsze momenty. Pierwszy jest czasochłonny i warto robić go regularnie. Co miesiąc w tym samym miejscu i pozycji fotografujesz swoje ciało. Po rozwiązaniu masz 9 fotografii, które prezentują jak oczekiwałaś na dziecko i jak rosło w Twoim brzuszku. Drugi moment to ten między 20-28 tygodniem ciąży. Jesteś już w 2 trymestrze, brzuszek jest już widoczny i zaokrąglony. Nie jesteś już taka senna jak na początku i czujesz się całkiem nieźle. Trzeci to ten tuż przed datą porodu (najczęściej 2-3 tygodnie przed terminem) brzuch jest bardzo duży, jesteś już lekko spuchnięta i nie możesz doczekać się chwili rozwiązania. To moment, który uchwyci emocje oczekiwania na największe szczęście w życiu.

Fot. Anna Mikołajczyk, Suknia Agnieszka Światły

Anna Mikołajczyk to fotografka z długoletnim doświadczeniem, ale z jeszcze większą pasją i zamiłowaniem. Od lat zajmuje się fotografią, która jest nie tylko jej pracą, ale także czymś przez co może wyrazić czyjeś uczucia i emocje. Uwielbia fotografować zwierzęta (szczególnie konie), rewelacyjnie sprawdza się przy zdjęciach z ważnych wydarzeń (fotorelacje). Przy fotografowaniu osób czy par skupia się całkowicie, na oddaniu odpowiedniego klimatu. W ciągu sekundy ma mnóstwo pomysłów na odpowiednią pozę czy ustawienie, tak aby fotografia uwieczniła najlepszy moment.

Przeczytajcie kilka ważnych informacji i wskazówek od fotografa Anny Mikołajczyk

Sesje Czym różni się sesja ciążowa od innych?

Ciąża to bardzo wyjątkowy stan, a zatem i sesja musi mieć odpowiedni klimat i charakter. Sesja ciążowa dla większości kobiet, to niepowtarzalna okazja na zachowanie w pamięci tego cudownego stanu. Jednak wiele Pań, może odczuwać skrępowanie, ze względu na ich zmieniające się ciało. Dlatego  ważne jest, aby fotograf udzielił kilku wskazówek np. dotyczących stroju lub miejsca zdjęć, aby wydobyć naturalne piękno przyszłych mam.

Jakie są największe wyzwania dla fotografa przy pracy z kobietą w ciąży?

Największym wyzwaniem dla fotografa podczas sesji ciążowej jest to, aby po pierwsze kobiety w ciąży  czuły się komfortowo i bezpiecznie. Na pewno przed sesją ważna jest rozmowa, m .in. o tym jak te zdjęcia mogłyby wyglądać, jaka będzie najodpowiedniejsza kreacja, tak by modelka  czuła się swobodnie. Po drugie – ważne jest odpowiednie ustawienie, aby jak najlepiej pokazać ten magiczny brzuszek i przyszłą mamę.  Po trzecie – zdjęcia powinny pokazać radość, szczęście i miłość do maleństwa, które znajduje się pod sercem matki.

Jakie wskazówki dałabyś osobą, które planują sesję ciążową na łonie natury?

Najpiękniejsze zdjęcia to te, zrealizowane na łonie natury, ponieważ ciąża jest najbardziej naturalnym stanem w jakim może znaleźć się kobieta, najbliższym przyrodzie. Podczas zdjęć w plenerze, warto pamiętać o:

– przede wszystkim bezpieczeństwie

– temperaturze powietrza (aby się nie przeziębić)

– nawadnianiu organizmu (najlepiej zawsze mieć przy sobie wodę)

– częstszych potrzebach fizjologicznych kobiet w ciąży

Fot. Anna Mikołajczyk

Fot. Anna Mikołajczyk

Skąd czerpiesz inspiracje i jak powstają pomysły na sesje?

W mojej głowie jest nieskończona ilość obrazów, które widzę, ale nie potrafię ich namalować.  Wykorzystuję do tego aparat, by pokazać je na zdjęciach. Często bywa również tak, że pomysły rodzą się podczas pracy z modelką.

A Ty masz już pomysł na sesje ciążową? Podziel się nim z innymi! Czekamy na ciekawe komentarze

www.annamikolajczyk.pl

Zapraszamy do polubienia Funpage Fotografa Anny Mikołajczyk na Facebooku:

 

Ewelina Salwuk-Marko

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Mnóstwo znakomitych gości, wspaniała zabawa i wiele atrakcji - 15…