Skarpetki dla dzieci od Woli – do wyboru, do koloru, do woli…

Już od najmłodszych lat warto uczyć dziecko, że jego zdanie jest dla nas ważne i dawać możliwość wyboru. W przyszłości ugruntuje to w nim pewność siebie oraz odwagę w podejmowaniu decyzji. Jak to zrobić? Zacząć od drobnych codziennych spraw jak np. dobór garderoby.  W ten sposób tworzymy dziecku przestrzeń, w której własne decyzje kształtują jego świat. Skarpetki dla dzieci

Dziecko uczy się życia i otaczającego je świata każdego dnia.

Nawyki, które wyrobi sobie pod okiem rodziców, ukształtują jego osobowość i będą miały duży wpływ na jego przyszłość. Warto zachęcać je do wyrażania swojego zdania w codziennych sytuacjach.

Powodów do ćwiczenia umiejętności dokonywania wyborów dostarczy całej rodzinie firma Wola, której jesienna kolekcja skarpetek i rajstop jest już dostępna w sprzedaży. „Dzieci lubią być samodzielne jeśli tylko mają na to zgodę rodziców. Można to zaobserwować np. podczas zakupów garderoby. Mamy pokazują dziecku np. różne modele skarpetek i pozwalają wybrać te, które będzie chciało nosić. Jedne lubią kolorowe, ale gładkie, inne we wzorki. Jest też grupa miłośników skarpetek z postaciami z bajki. Możliwość podejmowania decyzji sprawia im radość i satysfakcję” – mówi Karolina Kochańska, marketing manager firmy Wola.

Wola_lifestyle_1

Daj dziecku przestrzeń

Zmień swoją postawę: zamiast mówić dziecku, że dorośli wiedzą lepiej – wykaż się cierpliwością i pozwól mu metodą prób i błędów znaleźć własne rozwiązanie. Nie przyzwyczajaj dziecka do tego, że je we wszystkim wyręczasz. Daj mu przestrzeń do szukania własnych dróg. Pomagaj, służ radą, tłumacz, ale nie wykonuj za niego zadania. Dzieci, które mogą samodzielnie dokonywać wyborów lepiej radzą sobie w szkole i łatwiej nawiązują kontakty z rówieśnikami.

Działaj konsekwentnie

Czy możliwe jest wejście z dzieckiem do sklepu z zabawkami i uniknięcie zbędnej awantury? Oczywiście, że tak. Wszystko zależy od sposobu komunikacji. Przed wejściem do sklepu warto ustalić, że np. samo będzie mogło wybrać z całego asortymentu sklepu – jedną zabawkę. I tu również uczmy dziecko, że ma wybór. Najważniejsza jest jednak konsekwencja – z czasem dziecko nauczy się brać odpowiedzialność za własne decyzje, a rodzice respektować decyzje swojej pociechy.

Wola_lifestyle_2

Pozwól na eksperymenty

Temat wyboru pojawia się także podczas ubierania dziecka. Samodzielność w tym zakresie jest bardzo istotna, zwłaszcza, gdy rano śpieszymy się wychodząc do pracy i szykując dziecko do przedszkola czy szkoły. Dlatego warto od najmłodszych lat włączać naszego malucha w wybór ubrań, pytać w czym czuje się dobrze, jakie kolory lubi nosić, itd. Należy uzbroić się w cierpliwość i wyrozumiałość nawet jeśli dziecko założy odwrotnie spodenki lub ubierze dwie różne skarpetki. Następnym razem będzie wiedziało na co musi zwrócić uwagę i nie popełni tego samego błędu.

Do wyboru, do koloru

Szeroki asortyment produktów Woli – dla dzieci, kobiet i mężczyzn pozwoli wybrać skarpetki i rajstopy najwyższej jakości w rozsądnej cenie. Połączenie 70-letniej tradycji z nowoczesnym wzornictwem, sprawia, że produkty tej polskiej marki na stałe już zadomowiły się w garderobach polskich rodzin.

Produkty Woli można kupić w drogeriach Rossmann, supermarketach Auchan i Carrefour oraz Adesso (Textilmarket), a także w sklepie firmowym na terenie zakładu produkcyjnego w Zduńskiej Woli oraz w sklepie internetowym na www.wola.pl. Dodatkowo dziecięce wyroby Woli oferują sklepy sieci Bartek.

materiały prasowe

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Nowa Polska Moda i design najwyższej klasy – czyli Fashion…