Sklep z odzieżą sportową – gdzie kupować ubrania treningowe do ćwiczeń w czasie pandemii?

W obecnie panującej sytuacji, nasza aktywność fizyczna drastycznie spadała. Podają to miedzy innymi wyniki badań przeprowadzone przez WHO. Pandemia wpłynęła na ludzi na całym świecie. Zamkniecie, izolacja strach – mają negatywne skutki na nasz stan fizyczny. Na szczęście coraz więcej osób, powoli zaczyna sobie zdawać sprawę z tej sytuacji i z wielu nieprzyjemnych konsekwencji. Dlatego już dziś warto zaplanować odpowiednią aktywność fizyczną, nawet w małych krokach i zainwestować w odpowiednie ubrania treningowe. Sklep z odzieżą sportową proponuje nam odpowiedni asortyment, który potrzebujemy, do rozpoczęcia przygody ze sportem i ćwiczeniami.

Co zaleca WHO?

Praca online nie sprzyja naszemu zdrowiu. Siedzący tryb, życia uniemożliwia nam odpowiednie funkcjonowanie. Już dziś u niektórych widać skutki takiego staniu rzeczy. Problemy z nadwagą, bóle kręgosłupa czy kolan, a także migreny – to tylko efekt braku ćwiczeń i regularnego ruchu. Wg zaleceń WHO dzieci powinny spędzać aktywnie czas, przynajmniej jedna godzin dziennie, a dorośli nawet do 300 minut tygodniowo. „Aktywność fizyczna ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i dobrego samopoczucia – może przedłużyć życie. Liczy się każdy ruch, zwłaszcza teraz, gdy radzimy sobie z ograniczeniami spowodowanymi pandemią COVID-19. Wszyscy musimy się ruszać każdego dnia” – mówił dyrektor generalny WHO dr Tedros Adhanom Ghebreyesus w komunikacie prasowym. 

Jaki sport uprawiać w czasie pandemii?

Jeśli od dawna nie uprawialiśmy sportu, a nasza aktywność fizyczna to jedynie przejście z jednego pokoju do drugiego, zalecamy stopniowe wprowadzenie ćwiczeń. Można zacząć od godzinnych spacerów, jazdy na rowerze czy samodzielnych ćwiczeń w domu. Warto zacząć dzień od ciepłej szklanki wody z cytryną i wykonać 15 minutowe ćwiczenia. W internecie dostępnych jest mnóstwo, różnych tutoriali na aktywność w domu czy na świeżym powietrzu. Już po kilku dniach, zauważymy różnice w samopoczuciu.

Sklep z odzieżą sportową

Każda aktywność fizyczna, wymaga odpowiedniego stroju. Nasze typowe „ciuchy po domu” nie nadają się do ćwiczeń czy wykonywania sportu. Warto zainwestować i postawić w odpowiedną odzież sportową. Chroni ona nasze ciało, przed nieprzyjemnym zapachem czy chroni przed otarciami, podczas intensywnego wysiłku. Sportowa odzież dostępna w sklepach online może posłużyć nam przed długi czas, a nawet lata. Już sam fakt kupienia jej wpływa na nasze samopoczucie i psychikę, tak że nie odłożymy aktywności na później. W pierwszej kolejności warto wybrać odpowiednie spodnie czy spodenki i T-shirt. Są to podstawowe elementy odzieży sportowej, które warto mieć w sowiej szafie. Odzież dla sportowców, może być także dla tych dopiero poczatkujących, lub tych którzy mieli bardzo długą przerwę.

Dzięki ich uniwersalności bez problemu, wykonany podstawowe ćwiczenia w domu, przed telewizorem czy komputerem. Taki zestaw jest odpowiedni także do uprawiania joggingu czy jazdy na rowerze.

Zobacz galerie zdjęć:

W przygotowaniu artykułu pomógł nam sklep https://honasport.pl

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Pożywna przekąska to coś, o czym warto pamiętać wychodząc z…