Skórzana ramoneska – warto ją mieć w swojej szafie

Skórzana ramoneska

Moda nieustannie się zmienia. Są jednak takie ubrania, które zawsze będą na topie. Przykładem jest z pewnością skórzana ramoneska. To niepozorna kurtka ze skóry, która stała się modowym klasykiem. Musi się znaleźć w każdej męskiej i damskiej szafie. Sprawdza się zarówno w stylizacjach casualowych, jak i nieco bardziej formalnych. Jak ją nosić? Jaki model wybrać dla siebie?

Czym właściwie jest ramoneska?

Historia ramoneski rozpoczęła się w USA na początku XX wieku. Kurtkę tego typu zaprojektowali twórcy marki Schott NYC. Początkowo takie kurtki nosili jedynie motocykliści. Dzisiaj cieszą się one ogromną popularnością na całym świecie. 

Czym cechuje się prawdziwa ramoneska? Jest to kurtka sięgająca bioder z asymetrycznym charakterystycznym zapięciem. Z każdej strony powinna mieć zasuwaną kieszeń. Typowe dla niej są długie, proste rękawy. Jednak w sklepach czekają na nas także inne modele. Skórzane kurtki wcale nie muszą być jedynie czarne. Widać to doskonale na przykładzie sklepu internetowego https://davidryan.pl.

Jak stylizować na co dzień skórzaną ramoneskę?

Skórzana kurtka to świetny wybór o każdej porze roku. Wiosną i jesienią ramoneska chroni przed wiatrem czy chłodem. W letnie wieczory przyjemnie ogrzewa, a zimą można ją nosić pod puchowym płaszczem. To bowiem bardzo ciekawy element codziennych stylizacji. Może pełnić nawet funkcję oryginalnej marynarki. 

Skórzaną kurtkę można założyć na różne okazje. Największą popularnością od lat cieszą się czarne ramoneski, bo są najbardziej uniwersalne. Można nosić je razem z jeansami czy sukienkami boho. Całość wystarczy uzupełnić wygodnymi butami czy skórzaną torebką. Nie oznacza to jednak, że ramoneska nie nadaje się do pracy. W praktyce świetnie prezentuje się połączona z białą bluzką i klasycznymi cygaretkami. 

Jak stylizować ramoneskę? W tym przypadku jedynym ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Trudno bowiem o bardziej uniwersalny element garderoby – zarówno damskiej, jak i męskiej. 

Artykuł sponsorowany

Share