Słowiańskie Ornamenty

Rzeczy które towarzyszą nam na co dzień, określają to kim jesteśmy. Lekka torebka z nadrukiem w kwiaty kojarzy się z romantyczną osobowością. Prosta kolorystyka i forma aktówki jest oznaką praktycznego podejścia do życia jej właścicielki. Jaką zatem informację niosą torebki z motywem ludowym? Trudno oprzeć się wrażeniu, że rzeczy w stylu etno posiadają duszę. Ich wielbiciele to osoby ceniące przyrodę oraz wynikającą z niej naturalną duchowość. Projekty Farbotki mają w sobie ten sam mistyczny blask.

Jesienna kolekcja Słowiańskie Ornamenty spod znaku marki Farbotka kusi wielbicielki torebek nowymi modelami, o wielu kształtach i rozmiarach. Nowością są także wzory haftów. Tego na torebkach jeszcze nie było, jednak entuzjaści sztuki ludowej domyślą się, że inspiracją dla tych autorskich projektów były białoruskie ruszniki. Od innych motywów w stylu folk odróżnia je pełna harmonii symetria, uzyskana dzięki zastosowaniu podstawowych figur geometrycznych. Kolory nici jakimi posłużono się w hafcie to łagodne, stonowane odcienie. Na ciemnym i jasnym filcu tworzą kompozycję w nostalgicznym, jesiennym klimacie. Oprócz charakterystycznego dla marki Farbotka filcu, pojawiają się w tej kolekcji modele skórzane, jeszcze bardziej wytrzymałe na warunki atmosferyczne.

Ukazanie się nowej kolekcji zeszło się w czasie z innym ważnym wydarzeniem dla marki Farbotka, jakim jest otwarcie showroomu w Lublinie. Stanowi to okazję mieszkanek tego miasta do obejrzenia farbotkowych dzieł na żywo.

Śledząc rozwój twórczości projektantki trudno oprzeć się wrażeniu, że firma ta stawia na projekty naturalne i ekologiczne. Proponowane torebki są odpowiednie na codzienne wyjścia, a przy tym eleganckie. Niezależnie od kształtu czy koloru, wspólną cechą są bijące od nich radość i optymizm.

www.farbotka.pl

2618 2 2669 2748 2794 2939 2958 3071 3460

KONKURS

konkurs FARBOTKA

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Zapraszamy do przeczytania wywiadu z profesjonalną modelką VMPSelene, która wie…