Solange Knowles w rytmie R’n’B

We wrześniu ukazał się teledysk do jej singla „Lovers in the parking Lot”. Co osiągnęła i czy Solange ma szansę postawić kreskę między swoją karierą a sukcesami swojej starszej siostry Beyonce?

Solange Knowles znamy głównie z tego, że jej starszą siostrą jest Beyonce. W obliczu jej dokonań na rynku muzycznym wydawać by się mogło, że Solange nie osiągnęła nic. Tymczasem młodsza z sióstr Knowles właśnie powraca na scenę muzyczną z nowym  singlem i udowadnia, że ma wiele do pokazania światu. Przyjrzyjmy się jak zaczynała i co ma do zaoferowania dziś.

Śpiewające początki

Solange urodziła się 24 czerwca 1986r. w Houston. Już od najmłodszych lat Knowles przejawiała umiejętności związane z muzyką. Uczyła się tańca oraz aktorstwa, pisała własne teksty oraz miała za sobą pierwsze debiuty przed publiką. W wieku szesnastu lat podpisała kontrakt z wytwórnią Music World Entertainment, a pierwszym z kroków w kierunku kariery muzycznej było nagranie tytułowej piosenki do serialu The Proud Family w 2001 r. Pierwszy album wokalistki („Solo Star”) ukazał się  21 stycznia 2003 roku i zajął 49. pozycję Billboard 200, sprzedał się w 112 tysiącach egzemplarzy.

343444-solange-knowles

Kariera filmowa i druga płyta

Po wydaniu debiutanckiego albumu, Solange skupia się na karierze filmowej (znamy ją z obrazu „Dziewczyny z drużyny”), a także pisze teksty       na album „B’day” Beyonce („Upgrade U”, „Get Me Bodied”; za drugi utwór Solange otrzymała wyróżnienie na ASCAP Awards 2008). Solange jest również autorką tekstów do albumów Destiny’s Child oraz Michelle Williams i Kelly Rowland.

Drugi solowy album Knowles zostaje wydany w 2008 roku, dzięki współpracy z wytwórnią Geffen oraz EMI, nosi tytuł „Sol-Angel and the Hadley St. Dreams”. Płyta zbiera w większości pozytywne recenzje, a główny singiel „I decided” zajmuje szczyt listy Billboard Hot Dance Club Play. W listopadzie 2008 roku wokalistka rusza w trasę koncertową po Wielkiej Brytani

True i singiel Lovers in the Parking Lot

W 2012 roku Solange powraca z nową EPką „True”. Mini album utrzymany jest w rytmie lat 80. Jest to połączenie R’n’B z odrobiną muzyki elektronicznej.  We wrześniu tego roku ukazuje się teledysk do singla „Lovers in the Parking Lot”. Klip powstał w centrum handlowym King’s Best w jej rodzinnym Houston.Płyta wyraźnie określa w jakim muzycznym kierunku zmierza Solange, zupełnie odmiennym od sławnej siostry. W jej piosenkach można odnaleźć coś z twórczości jak u Aaliyah (co ciekawe, krążą pogłoski, że Solange wcieli się w rolę zmarłej tragicznie artystki w filmie opowiadającym o jej życiu). „True” została dobrze przyjęta przez krytyków: „To brzmi inaczej niż wszystko, co słyszymy w radiu, jednak to wciąż nadaje się do radia”. Solange miała wystąpić w ramach OFF Festivalu w Katowicach w tym roku, jednak z przyczyn osobistych odwołała całe europejskie tournee.

Życie w cieniu Beyonce?

Będąc młodszą siostrą gwiazdy jaką jest Beyonce, nie można uniknąć porównań. Solange w utworze „God Given Name” śpiewa: „nie jestem nią i nigdy nie będę”, co dziennikarka magazynu Rolling Stone w recenzji płyty oceniła jako deklarację niezależności wokalistki od Beyonce. Niejednokrotnie media próbowały wytworzyć atmosferę niezdrowej rywalizacji między siostrami, jednak Solange w wywiadzie dla brytyjskiego Daily Mail twierdzi, że nigdy nie było między nimi konkurencji, oraz że mają różne cele muzyczne, podkreślając przy tym inność stylów.

Karolina Janicka

źródło zdjęć: www.ibtimes.co.in

Share