Poznaj świat Chanel

Kolekcje Chanel wzbudzają niemały zachwyt. Marka jest szanowana i oczekuje się od niej najwyższego profesjonalizmu. Projekty ubrań czy biżuterii są klasyczne i eleganckie, zawsze dopracowane w każdym detalu. Na taki prestiż dom mody pracuje już od 1913 roku, odkąd Coco Chanel otworzyła swój pierwszy butik.

schody

Jak sam Lagerfeld powiedział : „Coco Chanel nie była jedynie właścicielką butiku”. Jej legendarne stylizacje zrewolucjonizowały przemysł modowy i do dzisiaj widoczne są tego efekty. Aby zrozumieć dlaczego Coco odniosła tak wielki sukces, należy poznać najważniejsze fakty z jej życia. Kim była Chanel, co przeszła w swoim życiu i czym się zatem kierowała tworząc kreacje ? Na te i więcej pytań znajdziemy odpowiedzi śledząc kampanię filmową Chanel. Dom mody postanowił wypromować się w nowy sposób i jednocześnie upamiętnić świetność Coco.

„Inside Chanel” to krótkometrażowe filmy na temat marki Chanel i jej założycielki. Każdy rozdział (ang. chapter) ma osobny tytuł, temat i trwa około 3. do 4. minut. Kampania ta pozwala nam poznać nie tylko fakty z życia projektantki, ale także idee jakimi się kierowała. W filmach zapoznajemy się z historiami powstania kultowych dzieł Chanel, takich jak mała czarna, tweedowy żakiet, perfumy N°5 i wiele innych. Dodatkowo, chronologicznie widzimy jak wyglądają działania marki na dzień dzisiejszy i co się zmieniło na przestrzeni lat.
Dzięki rozdziałom o życiu Coco, widz zrozumie dlaczego jej osoba do tej pory stoi na podium ważnych osobistości w świecie mody.

Oczywiście w kampanii nie mogło zabraknąć Karla Lagerfelda – obecnego kreatora marki i kontynuatora dzieła Gabrielle Chanel. Projektant w dwóch odcinkach wypowiada się między innymi na temat Coco, robiąc tym samym bardzo dobre wrażenie. Czekamy na więcej tak ciekawych pomysłów domu mody!

Jeśli zainteresowaliście się potęgą Chanel, serdecznie polecamy „Inside Chanel” :

 

Chapter 1. N°5

Chapter 2. Marilyn and N°5

Chapter 3. The Diamond –

Chapter 4. The Jacket

Chapter 5. Coco –

Chapter 6. Mademoiselle –

Chapter 7. Gabrielle Chanel –

Chapter 8. Coco By Karl –

Chapter 9. Chanel By Karl –

Jeśli same filmy nie zaspokoiły Waszej ciekawości, polecamy biografie Chanel, między innymi książkę Lisy Chaney „Coco Chanel. Życie Intymne”.

Barbara Jańczak

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
We wrześniu ukazał się teledysk do jej singla „Lovers in…