Słynne imprezy karnawałowe

Słynne imprezy karnawałowe

Po Sylwestrowym szaleństwie przez kilka tygodni we wszystkich państwach na świecie trwa karnawałowe szaleństwo. W tych dniach można bawić się do woli, przywitać tańcem i uśmiechem na ustach Nowy Rok. Rozpocząć go pewnym krokiem i postawić sobie nowe cele. Karnawał to czas szaleństw, nie tylko na parkiecie, ale także w modzie. Jakie są popularne imprezy karnawałowe?

Jeżeli wybierasz się w tym okresie na urlop, warto odwiedzić jedne z najpopularniejszych miejsc na kuli ziemskiej, które organizują niepowtarzalną imprezę karnawałową. Daj ponieść się szaleństwu!

Słynne imprezy karnawałowe

Jeśli karnawał, to tylko w Rio de Janeiro

Któż z nas na myśl o karnawale nie słyszy dźwięku samby i nie widzi w głowie ogromnej parady? Tysiące turystów co roku przylatuje do Brazylii na słyną imprezę karnawałową , aby poddać się urokowi fantastycznej zabawy i skąpo ubranych tancerzy. Mnóstwo kolorów, motywy tematyczne, błyszczące stroje i rewelacyjna atmosfera. W ciągu kilku dni odbywa się mrowie atrakcji, a gwoździem programu są pokazy najlepszych szkół tanecznych w całym kraju, które walczą o palme pierwszeństwa na znanym i podziwianym Samobodromie.

Karnawał nad Riwierą

Już od XIII wieku znane są nam największe bale karnawałowe we Francji. Nicea jednak jest jej prekursorem, to tutaj od setek lat organizowane są maskarady na ulicach miasta. Andriot’a Saetone, który wraz z Amicales des Realisateurs de Bataille de Fleurs, oraz Alexis’a Mossa którzy wymyślili paradę, w której to ludzie przebierali się za kukły z ogromnymi głowami.  Tradycja ta trwa po dziś dzień i rozpoczyna się od przyjazdu Jego Wysokości Króla Karnawału, który wjeżdża przystrojonym kwiatami wozem. W tym czasie odbywają się różne maskarady, teatry uliczne i pokazy kostiumowe. Kukła  ostatniego dnia karnawału zostaje oficjalnie spalona- następnie odbywa się pokaz sztucznych ogni.

Pomarańczowy Karnawał

Trzecim miastem do którego warto się wybrać jest włoski Ivrei. Co roku w karnawale organizowane są bitwy na pomarańcze. Na ulicach miasta toczą się bardzo smaczne bitwy podzielone na dwie drużyny. Drużyny te są ściśle związane z historią tej tradycji. Piesi symbolizują lud, a drużyna w zaprzęgach reprezentuje władzę.  Taki soczysty karnawał odbywa się tylko we włoskim mieście.

Share