Smakuj fitness z ekspertem

Bycie fit stało się bardzo modne w ostatnich latach. Coraz więcej osób chce być fit, czyli żyć zdrowo, być w ruchu, dbać o sylwetkę, uprawiać sport i oczywiście dobrze wyglądać. Cele same w sobie chwalebne, jednak by je osiągnąć warto zasięgnąć porady fachowca. Korzystałaś już z fitness z ekspertem?

O ile internet pełen jest porad dotyczących bycia fit, powstaje coraz więcej portali i blogów o tej tematyce, o tyle nie wszystkie rady nadają się tak samo dla wszystkich chętnych.

Kluby fitness jak magnes przyciągają chętnych do zmiany stylu życia. Tak, stylu życia, bowiem fitness to nie tylko gimnastyka powodująca spalanie tłuszczu i wyszczuplanie sylwetki. To także zmiana sposobu myślenia o swoim ciele, eliminacja z diety produktów wysokotłuszczowych i ciężkostrawnych, poszukiwanie nowych form aktywności fizycznej oraz całkowita zmiana stylu życia mająca wpływ zarówno na ciało jak i na umysł.

Jak więc dobrze zabrać się do uprawiania fitnessu?

Trener personalny fitness pomoże dobrać odpowiedni do wieku, kondycji i stanu zdrowia rodzaj treningu. Dla jednych może to być trening medyczny z elementami rehabilitacji czy gimnastyki korekcyjnej, dla innych bardziej wysiłkowy trening, intensywny aerobic, czy nawet siłownia. Wszystko zależy od zaawansowania w uprawianiu sportu, możliwości fizycznych oraz chęci. Nie da się zmusić do uprawiania intensywnego wysiłkowego sportu kogoś kto ma ochotę tylko na lekki rozruch.

Fitness z ekspertem

Na czym polega oferta trenera personalnego w studiach fitness? Przede wszystkim taka osoba odpowiedzialna jest za dobór odpowiedniego planu treningowego. Wbrew pozorom nie muszą to być standardowe ćwiczenia gimnastyczne czy tradycyjny aerobic. Do dyspozycji osób ćwiczących jest wiele różnych form aktywności. Do najbardziej znanych zaliczają się:

– pilates – łagodny ale wcale nie banalnie prosty sposób na wzmocnienie przede wszystkim środkowych partii ciała, brzucha i pleców, poprawiający sylwetkę, stabilność ciała i koordynację.

– aqua aerobic – idealny dla osób mających problemy ortopedyczne, będących po operacjach bądź zabiegach. To lżejsza forma tradycyjnego aerobicu.

– joga – wywodząca się z kultury i tradycji wschodniej gimnastyka mająca na celu uelastycznienie całego ciała, oraz – zgodnie z wierzeniami wschodu – dostarczenie energii do wszystkich jego zakamarków. Polecana dla ludzi w każdym wieku.

– step aerobic – ćwiczenia z wykorzystaniem niskiej platformy, przypominające wchodzenie na schodek i schodzenie z niego. Jest idealny dla osób chcących wzmocnić mięśnie, wymodelować sylwetkę oraz zadbać o serce i układ krążenia.

– spinning – zaawansowana forma ćwiczeń z wykorzystaniem roweru stacjonarnego. Ma na celu wzmocnienie mięśni, ogólną poprawę kondycji i wydolności organizmu, ale także umożliwia pracę nad sobą, zmusza do coraz większego wysiłku, samozaparcia i konsekwencji. Polecany dla osób potrzebujących rozładować stres.

Personalny trener fitness to osoba, która zadba nie tylko o dobry program treningowy, ale także pomoże zwalczyć zwątpienie, zmotywuje do dalszych ćwiczeń w momencie spadku formy fizycznej lub psychicznej, doceni wysiłek i poratuje dobrym słowem w złym humorze. Dodatkowo podpowie co jeść, czego się wystrzegać, zasugeruje aktywny fizycznie sposób spędzania wolnego czasu, doda wiary we własne siły. Warto postawić na ćwiczenia z osobistym trenerem.

Materiały prasowe

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Tężnie solankowe to wyjątkowe miejsca, w których można czerpać korzyści…