Sportowa elegancja – sposoby na modny outfit

sneakersy damskie
Fot. deezee.pl

Sukienka i sportowe buty? A może spodnie dresowe i szpilki? Choć takie połączenia jeszcze niedawno w ogóle nie wchodziły w rachubę, tak obecnie są nie tylko coraz częstsze, ale również modne. Przynajmniej w tym przypadku na modę wpływ miała także wygoda i za to trzeba szczególnie podziękować dyktatorom współczesnej mody. Oto sposoby na sportowy i elegancki outfit!

Na czym polega sportowa elegancja? 

Zamierzeniem takiej stylizacji jest przede wszystkim strój o charakterze wciąż eleganckim, który jednak dzięki sportowym dodatkom zyskuje nieco na swoim lżejszym charakterze i wciąż może pełnić funkcje stroju dość oficjalnego, który z powodzeniem możemy założyć do pracy czy na spotkanie. Jest to więc swego rodzaju kompromis między tym co eleganckie, a wygodne i sportowe. Jak stworzyć takie outfity, aby zachować równowagę i dobry smak? – Liczą się przede wszystkim odpowiednie zestawienia oraz określone dodatki, np. sneakersy damskie

Buty – tu możesz sobie pozwolić na wiele

Każdy dobrze wie, że wygodne buty to podstawa udanej stylizacji. Niestety, nie wszystkie eleganckie buty wpisują się w tę zasadę, a często jest wprost odwrotnie. Sportowa elegancja dopuszcza połączenie bardziej oficjalnych elementów garderoby ze sportowym obuwiem. Niemal w każdym przypadku sprawdzą się wygodne i modne sneakersy damskie, których dostępna różnorodność pozwala na dopasowanie ich do niemal każdej sytuacji. 

Nie muszą to być tylko i wyłącznie adidasy, ponieważ równie dobrze sprawdzą się trampki, a co ucieszy również niższe panie – sneakersy damskie na koturnie lub grubszej podeszwie. Zdecydowanie można również pozwolić sobie na różnorodność pod względem kolorów. Buty nie muszą być tylko w jednym kolorze, np. białe lub czarne. Zależnie od charakteru pozostałych elementów stylizacji można wybrać takie o ciekawym wzorze, np. kwiatowym czy w kratkę. 

Do czego będą pasować takie sportowe buty? Z powodzeniem można połączyć je z elegancką plisowaną spódnicą, sukienką, a także chinosami czy cygaretkami. Jest to modny, elegancki i wygodny outfit, który zyskał na swobodzie, dzięki sportowym dodatkom w postaci odpowiednich butów. 

Jeśli nie boisz się odważnych połączeń, to możesz sobie również pozwolić na odwrócony porządek, a mianowicie ulubione i eleganckie szpilki do spodni o charakterze sportowym, w tym nawet legginsów. Nie zapomnij założyć do tego oversizowej, długiej marynarki! 

Inne sposoby na elegancki i sportowy outfit 

Z powodzeniem można również dobierać do eleganckich spodni czy sukienek i spódnic wygodne i stylowe bluzy sportowe. Jeśli wcześniej były one zarezerwowane tylko i wyłącznie do dresów lub jeansów. Te czasy już dawno minęły – taki outfit jest zdecydowanie w dobrym guście.

Sekretem mogą być również odpowiednie dodatki, np. torebki. Do eleganckiej stylizacji można założyć wygodną nerkę, a do dresów zestawionych ze szpilkami modną i ponadczasową torebkę chanelkę. Ciekawych kombinacji elementów eleganckich i sportowych damskiej garderoby jest znacznie więcej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby je wypróbować również na sobie!

Artykuł sponsorowany

Share