Sportowe buty Nike Sportswear dla mężczyzn – dlaczego są tak popularne?

Każdy, kto myśli o sportowych butach, na pewno wyobraża sobie charakterystyczną „łyżwę” – to znak marki Nike, jednego z najpopularniejszych producentów obuwia i odzieży sportowej na świecie. Ta popularność nie wzięła się jednak znikąd. Buty Nike to najlepszy wybór dla aktywnego mężczyzny.

Nike – firma z tradycją

Dzisiaj każdy kto myśli o sportowym obuwiu, wymienia Nike obok takich marek jak Adidas czy Reebok. Jednak nie zawsze tak było. Firma przeszła długą drogę, aby znaleźć się w tym miejscu, a całą historię i podróż zapoczątkowali dwaj miłośnicy sporu – Bill Bowerman i Philip Knight, którzy sprowadzali obuwie sportowe z krajów azjatyckich. Szybko jednak okazało się, że to za mało. Twórcy marki marzyli o czymś własnym i unikalnym. Właśnie tak powstało Nike. A za początek można uznać rewolucyjny projekt podeszwy, który powstał w 1971 roku.

Skąd wzięła się popularność butów Nike?

Jest wiele firm, które produkuje buty sportowe, ale to właśnie Nike znajduje się w ścisłej czołówce. Dlaczego tak się stało? Twórcy marki nie spoczęli na laurach i stale dążyli do celu niczym sportowcy na Olimpiadzie. Pragnęli stworzyć obuwie doskonałe, które będzie najlepiej pasować do stopy każdego z klientów. Udało się to dzięki wspomnianej już wcześniej podeszwie, która była wypełniona powietrzem i sama dopasowywała się do stopy. Nową technologię nazwano Air i do dziś nie wymyślono nic bardziej innowacyjnego w tej dziedzinie!

Buty Nike szybko nazwano rewolucją, a z tym wiąże się ich popularność. Wiadomość o nowej technologii i „najlepszych butach na świecie dla sportowców” szybko poszła w świat. Pierwsze obuwie z podeszwą Air pojawiły się w sprzedaży już w 1987 i z miejsca stały się światowym hitem – kupowali je sportowcy, ale także zwykli klienci. Liczyła się wygoda i styl! Sam wygląd butów Nike wdarł się do mody użytkowej. Air Maxy nosili wszyscy!

Nike – buty sportowe dla mężczyzn i nie tylko

Dziś buty Nike są synonimem wygody. Są często wybierane jako profesjonalne obuwie dla sportowców, ale nie tylko. To też obuwie, który kojarzy się ze swobodą i… modą! Buty Nike wciąż są niezwykle popularne. Noszą je gwiazdy sportu, kina czy muzyki. To też pierwszy raz historii całej branży obuwia sportowego, kiedy męska linia butów była firmowana nazwiskiem znanego sportowca. Chodzi tutaj o legendarną już gwiazdę NBA – Michael’a Jordan’a, który był takim miłośnikiem Nike, że postanowił reklamować jedną z linii swoim własnym nazwiskiem. Tak powstały kultowe Nike Air Jordan, znane wszystkim wielbicielom koszykówki, sportowe buty za kostkę. Do dziś to jeden z najlepszych wyborów dla mężczyzny, który ceni sobie wygodne buty. Te i wiele innych modeli kupisz w sklepie sportowym Adrenaline.

Artykuł sponsorowany

Share