Najmodniejsze marynarki męskie 2018

Czy wybierając marynarkę, należy kierować się wyłącznie najświeższymi trendami, a modne ubieranie się oznacza sezonową zmianę całej garderoby? Zdecydowanie nie. Bezrefleksyjne kopiowanie modowych trendów jest błędem, który popełnia coraz więcej osób chcących być „na czasie”. Z drugiej strony, nie da się całkowicie odrzucić wszystkich aspektów związanych z obowiązującą modą, jeśli chce się dobrze wyglądać.

Moda a prywatne preferencje

Podążanie za trendami nie musi oznaczać rezygnacji z własnego stylu: przeciwnie, podkreśla go i pozwala mu ewoluować. Nie można zapominać, że moda jest ubraniem, a nie przebraniem. Elementy odzieży, które świetnie prezentują się na zdjęciach w magazynach poświęconych urodzie lub na wybiegach, wcale nie muszą pasować do każdego mężczyzny. To, paradoksalnie, dobra wiadomość, , bo w przeciwnym razie, wszyscy byliby skazani na identyczne uniformy. Dowolność w kreowaniu własnego wizerunku przejawia się w doborze tkanin, ich kolorów, wzorów, ewentualnych dodatków bądź ich braku, w zestawieniach, a także w sposobie noszenia.

Moda a płeć

Moda męska w ostatnim czasie ulega licznym przemianom, pozwala na większą swobodę, zapożycza kolory i wzory bezpośrednio z mody damskiej. Sylwetka męska w 2018 roku jest lekko wydłużona, delikatnie wysmuklona, z zaznaczoną talią. W uzyskaniu takiego efektu pomocne będą marynarki dopasowane do ciała, z prostymi klapami, zapinane na 2 guziki. Moda to komfort, elegancja i wygoda, która nie może być wymuszona i sztucznie narzucona, więc najmodniejsze wzory marynarek to te, które są świetnie skrojone i doskonale leżą. Coraz więcej salonów z modą męską pozwala na dopasowanie wybranych modeli marynarek do sylwetki, aby podkreślić atuty każdego z panów.

Moda a kolor

Chyba nic nie zmienia się równie dynamicznie, jak kolejne trendy w modzie. Można zaobserwować uproszczoną zasadę w doborze kolorów na sezon wiosenno-letni i jesienno-zimowy: jasne, słoneczne barwy, lepiej prezentują się na cieńszych, naturalnych tkaninach, jak len czy bawełna, a zgaszone odcienie czerwonego wina czy butelkowej zieleni, doskonale podkreślą grube wełniane sploty. Klasyką są wszelkie odcienie granatu, od grafitu przez indygo po sprany denim, które pasują niemal na każdą okazję, szarość czy wyjątkowo elegancka i zarezerwowana na wieczorne spotkania czerń. Dobrym przełamaniem takiej ponadczasowej stylizacji będzie akcent barwny – na przykład w kolorze roku 2018 Instytutu PANTONE – Ultra Violet.

Moda a wzór

Projektanci przygotowali niesamowicie szeroką ofertę modnych marynarek męskich. Do wyboru są: gładkie faktury, delikatne mikrowzory, pepity, jodełki, czy wzory określane mianem rybiej łuski. Nowa kolekcja marki LANCERTO https://www.lancerto.com/kolekcje/marynarki.html odzwierciedla zapotrzebowanie na panującą w męskiej modzie różnorodność. W roku 2018 obok motywów jednobarwnych, pojawia się także krata. Może być delikatnie zaznaczona, bardzo kontrastowa lub intensywnie kolorowa. Występuje solo na marynarkach lub w duecie ze spodniami. Pojawia się na kamizelkach, muchach, a nawet skarpetach. Nieśmiało wyłania się z podszewek płaszczy lub całkowicie dominuje w total looku – wszystkie chwyty są dozwolone. Warto mieć na uwadze, że marynarka w kratę prezentuje się zdecydowanie casualowo i nie wpisuje się w mocno formalny dress code.

Moda a wygoda

Moda jest sztuką użytkową i nigdy nie może stać w opozycji do komfortu noszenia. Przed dokonaniem zakupu, dobrze jest przymierzyć kilka dostępnych modeli, a nawet rozmiarów, aby wybrać taki, który nie krępuje ruchów oraz pozwala na komfort i wygodę podczas codziennego użytkowania. Zrobienie kilku przysiadów będzie szybkim testem, czy tkanina jest odpowiednio elastyczna, rękawy nie są za krótkie, a ciasne zapięcie nie ogranicza swobody ruchu. W podjęciu właściwej decyzji, z pewnością, pomoże również fachowy sprzedawca – dokona szybkiej oceny sylwetki i konstruktywnie doradzi najwłaściwsze fasony. Przy wyborze marynarki, jaki i całego garnituru, warto zwrócić również uwagę na surowiec, z którego zostały uszyte. 100% wełna będzie zdecydowanie najszlachetniejsza, ale zmieszana z kaszmirem, jedwabiem, a nawet poliestrem do 40% może stać się wyjątkowo delikatna w dotyku, bardziej odporna na mechacenie i w efekcie trwalsza.

Artykuł sponsorowany

Share