Sprawdź, czym zaskoczą cię nowoczesne ekspresy do kawy!

ekspresy do kawy

Innowacyjne technologie sprawiają, że życie staje się łatwiejsze. Udogodnienia dotyczą również codziennych rytuałów w postaci picia znakomitej kawy w domowym zaciszu. A wszystko dzięki nowoczesnym ekspresom kapsułkowym, które przygotują dla nas pyszny napój w kilka chwil.

Wysoka funkcjonalność i prostota obsługi

Nowoczesny ekspres do kawy na kapsułki jest niezwykle prosty w działaniu. Nawet osoba, która nigdy nie korzystała z tego urządzenia zaparzy pyszną kawę, niczym z włoskiej kawiarni. Nie trzeba martwić się o mielenie kawy w tradycyjnym młynku ani rozsypane fusy na blacie kuchennym. Świeżo zmielone ziarna najlepszej kawy kryją się w małej kapsułce, która zostaje przebita za pomocą igły w ekspresie. Wystarczy tylko włożyć kapsułkę z ulubioną kawą do urządzenia, wlać wodę do zbiornika i nacisnąć przycisk. Wszystko dzieje się niemal samoistnie! Kawa zostaje poddana wysokiemu ciśnieniu, a następnie spływa wprost do filiżanki.

Dobre ekspresy kapsułkowe zwykle wyposażone są w pompę o ciśnieniu na poziomie 15-19 barów. Takie wartości umożliwiają przygotowanie bardzo dobrej, aromatycznej kawy z pianką. Wybierając ekspres, warto zwrócić uwagę na ten parametr. Zasada jest prosta – im wyższe ciśnienie, tym uzyskamy lepszy napój. W ofercie Nespresso dostępne są ekspresy, które wytwarzają ciśnienie na poziomie do 19 barów, co sprawia, że kawa jest jeszcze smaczniejsza i bardzo aromatyczna. Jednak to nie koniec zalet ekspresów kapsułkowych!

Nowoczesny design

W przypadku ekspresów do kawy wygląd również ma znaczenie. Mogą stanowić bardzo funkcjonalny gadżet, który idealnie wkomponuje się w styl aranżacyjny każdej kuchni. Nie potrzeba wiele miejsca, by delektować się znakomitym napojem każdego dnia. Mini ekspres do kawy stanie się efektywnym elementem wyposażenia każdej kuchni. Nowoczesny design pasuje do obecnych wnętrzarskich trendów. Unikalny wygląd, opływowe kształty, zestaw kilku kolorów do wyboru sprawi, że każdy z nas znajdzie idealne urządzenie dostosowane do własnego zmysłu estetycznego. Ekspres do kawy na kapsułki jest kompaktowy i bardzo lekki, dlatego bez problemu można go przenosić w inne miejsca. Daje to możliwość przygotowania różnorodnych kaw dla gości w kąciku kawowym, jaki zaaranżujemy w salonie czy na tarasie.

Perfekcyjna kawa za każdym razem

Zaparzenie dobrej kawy w domowych warunkach za pomocą kawiarki lub ekspresu kolbowego jest nieco bardziej skomplikowane. Nie oznacza to oczywiście, że napój nie będzie równie doskonały. Jednak cały proces wymaga więcej wprawy i znajomości trików profesjonalnych baristów. Końcowy efekt zależy między innymi od grubości zmielonych ziaren oraz odpowiedniego przygotowania mlecznej pianki. Osoby początkujące mogą mieć również problem z wyczuciem proporcji. Z ekspresem kapsułkowym wszystko jest znacznie prostsze. W przypadku ekspresów Nespresso porcja kawy jest zawsze idealnie odmierzona, co pozwala wyrazić cenne aromaty zawarte w świeżo zmielonych ziarnach.

Ekspresy kapsułkowe łączą prostotę z najnowocześniejszą technologią. Efektem jest zawsze doskonała kawa o zróżnicowanych smakach i aromatach. A wszystko za sprawą dużego wyboru kapsułek, z których każdy wybierze swoją ulubioną. Ciekawym przykładem może być ekspres do kawy Nespresso Essenza Mini – jest kompaktowym urządzeniem, które pozwala na stworzenie wielu napojów w domowych warunkach. Wystarczy odpowiednia kapsułka, aby po chwili, w zależności od wyboru, delektować się pobudzającym espresso, delikatnym cappuccino, wyrazistym lungo czy trójwarstwowym latte macchiato. Jednak to nie wszystko. W upalne dni przyrządzimy mrożoną kawę w prosty sposób, a gdy potrzebujemy rozgrzewającego, słodkiego napoju – doskonałym rozwiązaniem będzie gorąca czekolada.

Artykuł sponsorowany

Share