Sposób na bezpieczną i wygodną kąpiel dziecka. Wanienka dla dziecka

Kąpiel małego dziecka wymaga od rodzica stałej uwagi i ścisłego nadzoru nad maluchem. O wypadek nietrudno – chwila nieuwagi może spowodować, że dziecko zsunie się i zachłyśnie wodą.

Dlatego podczas kąpieli należy cały czas podtrzymywać ciało malca. Na początku ta czynność może sprawić sporo kłopotu, na szczęście jednak jest łatwa do opanowania. By ułatwić sobie opanowanie sztuki mycia niemowlaka, warto zainwestować w odpowiedni sprzęt. Niezbędna będzie do tego specjalna dziecięca wanienka ze stojakiem.

Tradycyjne wanienki i ich zalety

Znane od lat dziecięce wanienki z tworzywa sztucznego to sprawdzony sprzęt, który doskonale zdaje egzamin w czasie mycia niemowlaka. Są wygodne w użytku, komfortowe i łatwe w utrzymaniu czystości. Ich konstrukcja jest świetnie dopasowana do wymiarów i kształtu ciała malucha. Umożliwiają przyjemną i bezpieczną kąpiel malca pod warunkiem, że ustawione są na stabilnym podłożu.

Jak ustawić wanienkę?

Niestety wiele łazienek w polskich domach nie dysponuje miejscem na wygodne i stabilne ustawienie wanienki. Brak wysokiego blatu o dużej powierzchni powoduje, ze wielu rodziców szuka innych sposobów na ustawienie wanny. Stołki, kosze na bieliznę i blaty pralek, które często są wykorzystywane w takich sytuacjach, nie zapewniają jednak wystarczająco stabilnego podparcia dla wanny z wodą. Ustawienie jej na podłodze również nie jest najlepszym rozwiązaniem, powoduje bowiem, że mycie malca odbywa się w niewygodnej dla rodzica pozycji. 

Wanienka ze stojakiem – dlaczego warto?

Najlepszym rozwiązaniem, które sprawi, że kąpiel i mycie dziecka będą bezpieczne i komfortowe, jest specjalna wanienka ze stojakiem. Tego rodzaju produkty bez trudu zakupimy w internetowym sklepie z artykułami dziecięcymi. Wanienka ze stojakiem to zintegrowany komplet, dzięki któremu mamy pewność, że ciężkie naczynie z wodą się nie przewróci. Pozwala też ono na ustawienie wanienki na wygodnej dla rodzica wysokości. W takich warunkach możemy spokojnie i bezpiecznie myć i bawić się z dzieckiem. 

Materiał zewnętrzny

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Innowacyjne technologie sprawiają, że życie staje się łatwiejsze. Udogodnienia dotyczą…