Sprawy rodzinne w rękach prywatnego detektywa

Dziś już nikt nie kojarzy działań prywatnego detektywa wyłącznie ze zdobywanie dowodów na niewierność małżonka. Obecnie prywatny detektyw to osoba, której możesz powierzyć wiele, wiele więcej, nie tylko sprawy rodzinne ale też kryminalne, sprawy dotyczące biznesu i gospodarki.

Prywatny detektyw dzisiaj nie to nie tylko osoba, która zdobędzie dowody zdrady małżonka, ale też ktoś, komu możesz powierzyć inne sprawy rodzinne, często niezwykle złożone  i skomplikowane, tak jak poszukiwanie zaginionego członka rodziny.

Prywatny detektyw, dyskrecja i umiejętność wtopienia się w tłum

Prywatny detektyw to dyskrecja i umiejętność wtopienia się w tłum, więc trudno go utożsamiać z umięśnionym macho. Detektyw to ktoś, kogo nie odróżnisz w tłumie, detektywem może być menel stojący przy śmietniku, detektywami może być para całująca się w aucie lub na ławce, kobieta, która mija cię w eleganckich ciuchach, lub wyluzowany koleś w klapkach i spodenkach. Niepozorność ma tak duże znaczenie w pracy detektywa, jak legendarna dyskrecja.

Specjalizacje w pracy prywatnego detektywa

Są detektywi, którzy specjalizują się w sprawach rodzinnych, inni gospodarczych, w Agencjach spotkasz negocjatorów, specjalistów od wywiadu gospodarczego, informatyków, elektroników i innych fachowców z zakresu różnych technik operacyjnych. Do tego w Agencji zatrudnione są osoby nieposiadające licencji detektywa, czyli pracownicy ochrony, zabezpieczenia technicznego, prawnicy, informatycy i inni, których praca ma znaczenie dla efektów i jakości pracy agencji.

Zlecenia z zakresu spraw rodzinnych dla prywatnego detektywa

prywatny detektyw
Detektyw przeprowadza wywiady środowiskowe, obserwuje miejsca, osoby, zbiera materiał do testów DNA.

Lwią część zleceń prywatnego detektywa stanowią sprawy związane ze sprawdzeniem niewierności lub wierności partnera lub małżonka. Niekiedy jest to tylko kwestia ustalenia, czy dochodzi do zdrady, ale najczęściej to sprawy związane ze zdobyciem dowodów na potrzeby sprawy rozwodowej. Wiadomo, jeśli sąd orzeknie  o wyłącznej winie jednego ze współmałżonków, wówczas rozwód jest korzystniejszy dla osoby niewinnej.

Jednak nie tylko kwestie tego typu stanowią zlecenia prywatnych detektywów. Często rodziny zlecają mu poszukiwanie osoby zaginionej lub ukrywającej się. Zdarza się tak wówczas, gdy człowiek ma problemy ze ściąganiem alimentów od rodzica. Detektyw musi ustalić źródło dochodów i miejsce pracy dłużnika, ale też przy sprawach spadkowych. Niekiedy, dzięki pracy detektorów łączą się rozdzielone uprzednio rodziny, na przykład na skutek adopcji, gdzie dzieci trafiają do różnych rodzin i tracą się z oczu na długie lata. Ale też zaniepokojeni rodzice zlecają detektywom dyskretną obserwację ich dziecka, którego zachowanie lub nowe towarzystwo zaczyna ich niepokoić.

Osobną jeszcze kategorią spraw są takie, gdzie detektyw sprawdza na przykład opiekunkę zatrudnioną przez rodziców do opieki nad dzieckiem.  Tak naprawdę, jeśli masz cień podejrzenia, że w twojej rodzinie są tajemnice, możesz wynająć detektywa, który pomoże ci rozwikłać intrygujące zagadki. Tylko pamiętaj, że nie zawsze warto wydawać każdą rodzinną tajemnicę i uwalniać schowane w szafie rodzinne demony.

Prywatny detektyw w akcji

Prywatny detektyw w akcji to szerokie spektrum technik i czynności, które przynoszą określoną wiedzę. Detektyw przeprowadza wywiady środowiskowe, obserwuje miejsca, osoby, zbiera materiał do testów DNA. Prawo zakazuje detektywom stosowania technik zastrzeżonych dla służb policyjnych i innych służb państwowych. Między innymi podsłuchów, jednak, detektywi mogą udostępnić sprzęt do podsłuchu i kamery zainteresowanym rodzinom i osobom, które mogą samodzielnie założyć je we własnym domu, co nie jest zabronione przez prawo. Zebrane w ten sposób dowody mogą stanowić sprawę w sądzie.

Autor artykułu:
Artykuł przygotowała firma Pro-Tom Security. Pro-Tom posiada biuro w Warszawie ale świadczy usługi detektywistyczne na terenie całego kraju.

Komentarze

komentarze