Stoliki kawowe do salonu – jaki wybrać?

W naszych domach czy mieszkaniach, bardzo ważną funkcje spełnia salon. Jest to pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu. To właśnie tutaj spotykamy się z bliskim, zapraszamy rodzinę i znajomych. Oglądamy telewizje czy czytamy książkę. Wystój salonu jest bardzo ważny. Odpowiednio dobrane i rozmieszczone meble są gwarancją stworzenia klimatycznego miejsca. Stoliki kawowe są nieodłącznym elementem tego pomieszczenia. Jaki wiec stolik wybrać? Przeczytaj.

Jak wybrać odpowiedni stolik kawowy?

Musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, dzięki którym pierwszy zakup okaże się trafiony. Zakup stolika do salonu to nic trudnego, jeśli kierować się będziesz kilkoma ważnymi zasadami.

Styl i design  -Warto wybrać starannie zaprojektowany model. Stolik powinien pasować do stylu całego pomieszczenie.

Materiał – na rynku są dostępne stoliki drewniane, metalowe czy szklane. Z różnych tworzyw. Jeśli planujesz go wykorzystywać do innych pomieszczeń, wybierz ten lżejszy, aby łatwiej było go przenosić. Materiał powinien być wysokiej jakości.

Rozmiar – Ma ogromne znaczenie. Stolik kawowy nie może być za duży, tak aby nie przeszkadzał podczas poruszania się po pokoju. Ważne jest aby dostosować go do kanapy czy sofy.

Kształt – na rynku dostępne są różne kształty stolików kawowych. Najpopularniejsze są te okrągłe i kwadratowe. Nie brakuje trójkątnych czy tych o oryginalnych kształtach.

Okrągły czy prostokątny

Stoliki kawowe dostępne są na naszym rynku w różnych formach. Każdy z nich pełni taką samą funkcje. Ważne jest, aby był praktyczny i pasował do danego pomieszczenia. Przy wyborze kierujemy si jego rozmiarem, stylem i tym z czego jest wykonany.

Prostokątny czy kwadratowy stolik kawowy – sprawdzi się w pomieszczeniach tradycyjnych, o dużej powierzchni. Pasuje też do stylu industrialnego, bardzo surowego,  w którym króluje prostota i przestrzeń.

Okrągły stolik kawowy – pasuje do pomieszczeń w którym jest dużo mebli, szczególnie różnych puf czy foteli. Dla małych pomieszczeń, zaaranżowanych w stylu hygge polecamy stoliki 2w1. Są one idealnym rozwiązaniem, szczególnie jeśli planujemy zaprosić gości.

Rodzaje stolików kawowych

Drewniany stolik kawowy

To jeden z najpopularniejszych modeli. Pasuje praktycznie do każdego pomieszczenia i każdej aranżacji. Szczególnie jeśli mówimy o stylu prowansalskim czy skandynawskim. Naturalny surowiec przyciąga oko i wprowadza do wnętrza sporo elegancji.

Metalowy stolik kawowy

Cechuje się największą wytrzymałością. Pasuje do stylu industrialnego. Nierzadko jest połączony z drewnem czy szklanym blatem. Stolik może jednocześnie ożywić salon, zwłaszcza jeśli zdecydowana większość elementów wyposażenia ma bardziej stonowany charakter

Stolik kawowy szklany

Osoby, które szukają czegoś oryginalnego mogą zdecydować się na stolik szklany, wykonany z bardzo wytrzymałego szkła hartowanego. To elegancki i stylowy dodatek, który sprawdzi się w wielu wnętrzach.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Promocja firmy kojarzy się z dużym nakładem finansowym. 31 marca…