Strój dla pediatry. Co zrobić, by przekonać do siebie dziecko?

Strój dla pediatry

Pediatra zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób u dzieci i młodzieży. Mali pacjenci są niezwykle wymagający i nieufni w stosunku do lekarzy, dlatego oprócz rozległej wiedzy medycznej równie ważne jest odpowiednie podejście i wywołujący radość strój. W co się ubrać i jak postępować, by budzić sympatię i zaufanie dzieci?

Wizyta lekarska u większości dzieci wywołuje stres i niepokój. Często kojarzy im się z nieprzyjemnym badaniem, zastrzykiem lub niesmacznym lekiem. Również widok białego fartucha lekarskiego budzi wśród dzieci skrajne emocje i może być przeszkodą w prawidłowym wykonaniu badania.

Stroje dla pediatrów – spokój i uśmiech dzieci

Niezwykle skutecznym sposobem na przełamanie strachu wśród dzieci jest zamienienie klasycznych białych fartuchów na kolorowe fartuchy medycznedla pediatrów. Dzięki dedykowanej odzieży pediatrycznej zarówno lekarz pediatra, jak i cały personel medyczny mają wpływ na ocieplenie swojego wizerunku i budowanie pozytywnych relacji z małymi pacjentami. Dostępne m.in. w kolorze zielonym, niebieskim, czerwonym czy różowym uniformy medyczne wywołują wśród dzieci pozytywne emocje i są pomocne w nawiązywaniu kontaktu z małymi pacjentami.

Fartuchy medyczne dla pediatrów – szeroki wybór i wysoka jakość

Stworzona z myślą o małych pacjentach odzież pediatryczna oprócz tego, że swoimi wesołymi kolorami budzi sympatię małych pacjentów jest też wygodna i wykonana z wysokiej jakości materiałów. Wśród wielu dostępnych na rynku modeli fartuchów dla pediatrów znajdują się wytrzymałe i odporne na zabrudzenia damskie bluzki i sukienki z dekoltem w serek, wywijanym, lub wykończonym stójką. Oferta strojów męskich jest równie bogata i zawiera zarówno wygodne bawełniane dłuższe fartuchy, jak i bluzy z długim i krótkim rękawem, wkładane przez głowę lub zapinane.

Sprzęt medyczny i akcesoria dla lekarzy dziecięcych

Aby zachęcić dziecko do badania równie skuteczne co dedykowane ubrania pediatryczne są budzące sympatię i zaciekawienie wśród małych pacjentów kolorowe sprzęty medyczne. Na rynku pediatrycznego sprzętu dostępne są np. kolorowe stetoskopy z nakładkami w postaci główek zwierząt (m.in. żaba, tygrys, małpka, zebra) oraz wzierniki pediatryczne z ozdobą w postaci zwierzęcia. Miłym gestem, który doceni każde dziecko są nagrody za odwagę i wzorową postawę podczas badania. Produktami dla grzecznych i współpracujących pacjentów mogą być naklejki z napisem „Dzielny pacjent”, kolorowanki, a także gadżety i zabawki, np. pierścionki, auta czy breloczki. Pozwolą maluchom zapomnieć o lęku i pozostawią miłe wspomnienia po wizycie u lekarza.

Anna Abramowska

Share