Stroje kąpielowe – 3 zasady, jakie musisz znać!

Stroje kąpielowe

Lato już niebawem. Już za moment przyjdzie nam wybierać stroje kąpielowe, w których będziemy prezentować się na plaży. Na jaki model się zdecydować? Czy warto kupić stroje kąpielowe push up, a może standardowe modele? Wybór kostiumu, który będzie równoważył naszą sylwetkę, jest kluczowy. Poznaj 3 zasady, jakimi warto się kierować.

1. Góra nie zawsze w tym samym rozmiarze co dół

2. Dobierz strój do swojej sylwetki

3. Strój kąpielowy jednoczęściowy czy dwuczęściowy?

1. Góra nie zawsze w tym samym rozmiarze co dół

Wydawać by się mogło, że kupując stroje kąpielowe push up jak i inne, rozmiar powinien być jednolity u góry, jak i u dołu. Jak się jednak okazuje, takie sytuacje mają miejsce rzadko. Każda z nas posiada inną figurę o różnych proporcjach.

Wybierając obie części stroju osobno, mamy pewność, że będzie on idealnie przylegał do ciała i nie przysporzy nam wrażenia dysproporcji. Ma to znaczenie przede wszystkim w przypadku takich figur jak gruszka, czy jabłko.

2. Dobierz strój do swojej sylwetki

Sylwetka każdej z nas przybiera inne rozmiary. Niektóre mają szersze ramiona, a węższe biodra, inne z kolei odwrotnie. Jeszcze co niektóre mogą poszczycić się posiadaniem bardzo wąskiej talii o zachowanych proporcjach. Do każdej sylwetki obowiązuje inne zasady dobierania stroju, aby podkreślić swoje atuty.

Przy zaokrąglonej figurze typu jabłko warto zdecydować się na górę stroju kąpielowego, który podniesie biust, jak i na dół o wysokim stanie. Jeśli jesteśmy fankami jednolitych strojów, możemy wybrać modele ze zmarszczeniami lub detale podkreślające biust.

W przypadku figury klepsydry, koniecznie skupmy się na podkreśleniu swoich atutów, czyli wklęsłej talii oraz dużego biustu. Sprawdzą się tutaj dwuczęściowe stroje kąpielowe push up. Nie bójmy się także eksperymentować z kolorami i dodatkami.

Dla figury typu gruszka dedykowane są stroje typu opaska lub z szerokimi ramionami. Majtki mogą być zarówno z wysokim stanem, jak i mocno wykrojone. Dobrze też widziane są wszelkie drapowania oraz ozdoby przy dekolcie, aby podkreślić biust.

3. Strój kąpielowy jednoczęściowy czy dwuczęściowy?

Wybór dwuczęściowego kostiumu nie jest koniecznością. Za to na pewno jest wygodne, ponieważ możemy wybrać osobno dół oraz górę. Ma to znaczenie przede wszystkim przy optycznym zachowaniu proporcji. Tego rodzaju stroje kąpielowe push up będą podkreślać Twoje atuty i przyciągać uwagę. Sprawdzą się idealnie do opalania i rekreacyjnego pływania.

Jeśli zaś planujemy pływać bardziej wyczynowo, dla zwiększenia wygody zakupmy jednoczęściowy strój kąpielowy. Dzisiejsze sklepy mają szeroki wybór kroi i wzorów, dzięki czemu bez problemu znajdziemy coś dla siebie.

Share