Kwadratowe stoły: rozkładane i nierozkładane – wady i zalety

Kwadratowe stoły

Wybór odpowiedniego stołu, wbrew pozorom nie jest łatwą decyzją. Na zakup stołu składa się zazwyczaj kilka ważnych czynników: wygląd, funkcjonalność czy cena. Jak wybrać stół kwadratowy? Na który się zdecydować i na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Kwadratowe stoły – poznaj ich wady i zalety.

Każdy wie, że zjedzenie posiłków w domu, wśród bliskich smakują najlepiej. W każdym domu czy mieszkaniu rodzina wybiera odpowiednie miejsce do zjedzenia wspólnego śniadania, obiadu czy kolacji. Niektórzy jedzą posiłki w kuchni, w salonie czy jadalni. Najważniejszym meblem w takim przypadku jest oczywiście stół! Jaki stół najlepiej wybrać? Rozkładany czy nierozkładany?

Różne kształty i przeznaczenie kwadratowe stoły

Na rynku dostępnych jest ogromny wybór stołów kwadratowych. Różnią się długością, designem, przeznaczeniem czy funkcjonalnością. Kwadratowe stoły są jednymi z najpopularniejszych w naszych domach, ponieważ cenimy sobie ich funkcjonalność i szereg pozytywnych aspektów. Najbardziej godne uwagi są stoły wykonane z drewna, które efektownie prezentują się w różnych wnętrzach. Taki stół przede wszystkim jest bardzo uniwersalny i pasuje do każdego wnętrza.

W związku z tym postanowiliśmy opisać wady i zalety stołów rozkładanych i nierozkładanych. Przeczytajcie uważnie i sami zdecydujcie, która opcja będzie dla Was najlepszym i najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Stół nierozkładany

Kwadratowe stoły
Kwadratowy stół nierozkładany. Dostępny na edinos.pl

Zalety

Taki stół posiada szereg zalet, główną z nich jest jednolity blat. Nie ma na nim szpar, przerw czy zagięć. Często, taki blat jest gładki, cechuje go prosta i praktyczna forma. Taki stół dostępny jest najczęściej w określonych wymiarach. Dzięki swoim gabarytom pasuje do każdego wnętrza. Nierzadko posiadają ciekawy design, dlatego nie potrzebują obrusu czy innych nowoczesnych nakryć stołu. Ten mebel sam w sobie prezentuje się idealnie i jest dodatkową ozdobą pomieszczenia.

Najważniejsza zaleta takiego stołu to trwałość. Kupując kwadratowy stół z jednolitym blatem mamy pewność, że posłuży nam przez długie lata. Dzięki temu, że nie posiada szpar czy przerw mamy pewność, że nic nie dostanie się do środka i nie zostanie tam przez długi czas.

Taki stół bardzo łatwo i szybko można wyczyścić. Wystarczy wilgotna szmatka, aby przetrzeć kurze. Dla nas to przede wszystkim, także oszczędność czasu i naszej energii.

Klasyka – nierozkładany kwadratowy stół w swojej prostej budowie, to połączenie elegancji i luksusu. Nie potrzebuje zbędnych dodatków, ponieważ sam w sobie wygląda rewelacyjnie!

Nierozkładane kwadratowe stoły bardzo często mają ciekawe wzornictwo, jeśli jest wykonany z naturalnego drewna, możemy zachwycać się widocznymi słojami. Projektanci stołów nierzadko prześcigają się w unikalnych i nowoczesnych wzorach.

Taki stół może mieć, też klasyczną prostą formę, na którą obecnie decyduje się większość ludzi kupujących nowy stół. Jeśli nie jest duży, to będzie go bardzo łatwo przenosić. Rozkładany stół świetnie sprawdza się w kuchni czy jadani, ponieważ w każdym momencie możemy go rozłożyć i powiększyć.

Wady

Stół nierozkładany z góry przeznaczony jest na konkretną liczbę osób. W różnych sytuacjach, może nie pomieścić większej liczby osób.

Stół rozkładany

Kwadratowy stół rozkładany
Kwadratowy stół rozkładany – przed rozłożeniem. Dostępny na edinos.pl
Kwadratowy stół rozkładany
Kwadratowy stół rozkładany- po rozłożeniu. Dostępny na edinos.pl

Zalety

W tym przypadku oczywista jest jego praktyczność, ponieważ możemy go rozkładać i składać według naszych potrzeb.  Jeśli na co dzień, nie potrzebujemy dużego stołu, a kilka razy w roku pojawiają się u nas goście – taki stół to rewelacyjne rozwiązanie. Mały na co dzień, duży – w momencie, kiedy tego potrzebujemy.

Rozkładany kwadratowy stół może mieć różną formę. Może rozkładać się na boki, czy posiadać sprytnie ukryte elementy pod blatem. A w razie potrzeby wyciągnąć je i przymocować.

Wady

Niestety taki stół wymaga więcej uwagi podczas czyszczenia. Należy go rozkręcić za każdym razem podczas czyszczenia, aby sprawdzić czy nic nie dostało się w szczeliny, czy dodatkowe elementy przykręcone pod stołem.

Nie zawsze łatwo można go przenosić z miejsca na miejsce. Często są ciężkie i masywne.

Taki stół może wiązać się z większymi kosztami. Trzeba się liczyć, że za komfort trzeba więcej zapłacić. Nie zawsze jest to jednak wadą, ponieważ większy koszt często idzie w parze z solidnym wykonaniem.

Zobaczcie wybrane stoły dostępne na www.edinos.pl

Share