Zainspiruj się – postaw na wyjątkowe artykuły dekoracyjne!

Okazuje się, że kreatywne zdobienie wnętrza nie musi zajmować dużo czasu. Proste artykuły dekoracyjne, charakteryzujące się wyjątkowym urokiem, potrafią zaaranżować naszą codzienną przestrzeń. Jak tego dokonać, a przede wszystkim, na jakie akcesoria warto postawić?

Obrazy

Jak urozmaicić puste ściany? Piękne, tematyczne obrazy to idealne artykuły dekoracyjne, które podkreślą charakter danego pomieszczenia. Nie bój się ich, tym bardziej, jeśli martwisz się o brzydkie dziury w estetycznie pomalowanej ścianie. Istnieją na to sposoby, np. specjalne kleje lub taśmy, dzięki którym nie pozostanie ślad.

Co więcej, teraz ciekawym sposobem jest stawianie obrazów przy ścianach. Postronny obserwator, wchodząc do pokoju, odnosi wrażenie, jakby obrazy miały zostać zaraz zawieszone. Pomysł ten stał się popularny w Stanach Zjednoczonych, szczególnie podczas aranżacji loftów. Pamiętaj, aby obrazy dzieliły się na kategorie – w kuchni warto powiesić te prezentujące jedzenie, w pokoju dziennym natomiast warto postawić na obrazy w specjalnie postarzanych ramach, które nadadzą przestrzeni szyku i elegancji.

Moc przechowywania

W aranżacji pomieszczenia gospodarczego czy garderoby, warto wykorzystać ozdobne pudełka lub wiklinowe kosze. Pudełka występują w różnych rozmiarach i kształtach, jednakże przy aranżacji wnętrza, warto zwrócić uwagę na jego ogólny charakter. Jeśli są to stonowane barwy, postaw na pudełka w mocnym kolorze i kilku rozmiarach – bordo, granat, złoto czy srebro.

Jeśli natomiast tematyka garderoby łączy się z motywami marynistycznymi czy retro, pamiętaj o dobraniu koszy o podobnym wydźwięku. Pudełka są potrzebne w każdym domu, szczególnie jeśli chodzi o przechowywanie napojów, produktów suchych, a nawet ubrań. Sprawią, że wnętrze odetchnie, stanie się przestronne, bez zbędnych zagraconych kątów.

Inspiracyjna tablica

Nadchodzące wydarzenia notujemy skrupulatnie w kalendarzu czy dzienniczku, jednak aby dopasować się do grafiku pozostałych domowników, warto zamontować w kuchni lub biurze, tablicę.

Ta może posłużyć do zapisku obowiązków poszczególnych mieszkańców – to szczególnie efektywny patent, który pomoże dzieciom w nauce samodzielności i sumienności. Jeśli jednak zawiesisz ją w biurze lub kąciku przeznaczonym do pracy, nabierze świeżego, inspirującego charakteru. Możesz przypiąć do niej motywujące hasła, zdjęcia rodziny, pięknych widoków, czy karteczek przypominających o nadchodzącym wydarzeniu.

Świecące słoiki

Ciekawym pomysłem, na stworzenie nowoczesnych i wyjątkowych świeczników są słoiki. Dostępne w różnych kształtach i kolorach, pozwalają na aranżację wnętrz, a nawet ogrodu. Co więcej, słoiki możesz wypełnić wodą, do której dodasz zioła, czy lawendowy olejek. Pływająca świeczka stworzy intymny nastrój, racząc zapachem inne zmysły.

Sznurkowe doniczki

To idealny przykład jak z niczego, można stworzyć coś niepowtarzalnego. Sznurki służą nam do podwiązywania kwiatów, związywania worków czy pakowania prezentów. Jednak o sznurkowej doniczce pewnie nie słyszałeś! 

Ciekawa plecionka pozwoli na zawieszenie doniczek z kwiatami w ogrodach. Co więcej, możesz pokusić się o stworzenie kwiatowego kącika w domu. Wystarczy, że na suficie zamontujesz haczyki, na których zawisną sznurkowe doniczki. To ciekawy patent dla osób, które nie lubią zagraconych parapetów.

Są wyjątkowe, pełne inspiracji – artykuły dekoracyjne pozwalają na zmianę bezosobowych pomieszczeń, w wyraziste i charakterne, a przede wszystkim Twoje wnętrza.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Na rynku dostępnych jest ogromny wybór stołów kwadratowych. Różnią się…