Superfoods dla skóry – wysokiej jakości składniki w codziennej pielęgnacji

Superfoods, czyli superżywność, to składniki diety charakteryzujące się wysoką wartością odżywczą. Zawartością witamin, minerałów, antyoksydantów i innych substancji istotnych dla zdrowia organizmu. To właśnie Superfoods powinny mieć naturalne źródło i realny wpływ na kondycję naszego ciała. Superfoods nie muszą być jedynie spożywane – możemy „karmić” nimi także naszą skórę, ponieważ są coraz chętniej wykorzystywane w produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych.

Odżywcze właściwości superfoods

Przy regularnym spożywaniu tych wyjątkowych składników przynoszą organizmowi korzyści w postaci poprawy samopoczucia. Zwiększenia wydajności energetycznej i wyraźnie lepszej kondycji wyglądu skóry, włosów, paznokci. Superfoods bogate są w pierwiastki i związki uważane za działające antynowotworowo i przeciwstarzeniowo. Włączanie superfoods do diety ma za zadanie uzupełnić ją o składniki, których w takiej ilości nie znajdziemy w innych produktach. Jednymi z najpopularniejszych superfoods są między innymi żurawina, jagody goji i nasiona chia. W niewielkich owocach i nasionach możemy znaleźć bogactwo substancji o wszechstronnym działaniu dla naszego zdrowia i urody.

Superfoods w kosmetykach

Trend na superfoods znajduje swoje odbicie także w przemyśle kosmetycznym. Coraz częściej wybieramy preparaty o naturalnych formułach, oparte na wyciągach roślinnych, zamiast kremów o skomplikowanych, chemicznych składach. Naturalne kosmetyki zmniejszają ryzyko podrażnień i uczuleń, są bliższe skórze niż syntetycznie pozyskiwane substancje. Moc superżywności w kosmetykach pozwala dostarczać skórze cennych składników, bezpośrednio pielęgnując ją i odżywiając.

Superfoods znajdziemy między innymi w nowej linii kosmetyków pielęgnacyjnych marki Lirene. Szefowa Laboratorium Naukowego, dr Ida Dulińska-Molak, tak opowiada o linii Superfood for Skin: „Natura oferuje bogactwo składników odżywczych, witamin i minerałów. Chcąc czerpać z najlepszych jej darów, stworzyłam wraz z zespołem Ekspertek Laboratorium Naukowego Lirene linię pielęgnacyjną SUPERFOOD FOR SKIN. Bazuje ona na składnikach aktywnych występujących w przyrodzie, a jednocześnie mających udowodnione działanie nawilżające, odżywiające, odmładzające i poprawiające ogólną kondycję skóry. Autorskie połączenie superskładników: ekstraktów, olejów i wód roślinnych, tworzy delikatną, ale jednocześnie skuteczną linię pielęgnacyjną”.

W skład linii Superfood for Skin wchodzą trzy kremy do twarzy

Oparte kolejno na ekstraktach z nasion chia, jagód goji oraz 100% wodzie żurawinowej. W serii znajdziemy także odżywkę na okolice oczu oraz żel do mycia twarzy z ekstraktami z nasion chia i jagód goji.

Nasiona chia charakteryzują się intensywnym działaniem antyoksydacyjnym – przeciwutleniającym, hamują więc procesy degradacji tkanek i komórek, spowalniając starzenie skóry. Preparaty zawierające wyciągi z nasion chia i jagód goji wyraźnie wygładzają i odmładzają cerę. Wysoka zawartość witamin, minerałów oraz kwasów Omega-3 i Omega-6 intensywnie odżywia komórki, zapobiega nadmiernej utracie wody przez skórę i dodaje jej energii. Jagody goji wykazują również działanie pobudzające naturalne procesy odnowy komórkowej skóry, dzięki czemu cera odzyskuje zdrowy blask i świeżość. Woda żurawinowa zawarta w lekkim kremie nawilżającym Lirene Superfoods for Skin – Żurawina w połączeniu z olejem awokado, masłem shea i olejem ryżowym dba o utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry i zabezpiecza cerę przed wolnymi rodnikami.

Kosmetyki o naturalnych składach, pełne życiodajnych pierwiastków dostarczanych wprost z ich źródeł wspaniale „dokarmiają” skórę. Nadają jej piękny wygląd, przywracają kondycję cerze i poprawiają nasze samopoczucie. Warto wypróbować produkty o prostych, naturalnych formułach, a także wprowadzić superfoods do codziennej diety, dbając o swoje zdrowie, wygląd skóry, włosów i paznokci.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
A może po prostu kochasz buty i szukasz nowych, niepowtarzalnych…