Zalety odżywki do włosów

Zalety odżywki do włosów

Wybierając się do drogerii po kolejny szampon do włosów, warto rozejrzeć się także za dobrej jakości odżywką, która wspomoże proces pielęgnacji. Stosowanie tego kosmetyku ma wiele zalet, które należy poznać, aby świadomie wykorzystywać produkty pielęgnacyjne do uzyskania lepszej kondycji swoich włosów.

Co zawierają odżywki?

Te produkty zawierają dużo substancji aktywnych, takich jak wyciągi roślinne, białka, ceramidy, minerały i witaminy. Kosmetyki z wysokiej półki, na przykład odżywka do włosów L’Oréal nie zawierają natomiast parabenów i SLS-ów. Czyli substancji, które stosowane w dłuższej perspektywie mogą je obciążać i nawet niszczyć. Substancje humektantowe, czyli zatrzymujące wilgoć, stosowane są w odżywkach nawilżających, przeznaczonych do włosów suchych. Są to na przykład gliceryna czy olej z awokado. Z kolei ceramidy z olejów, na przykład bawełnianego czy winogronowego, są spoiwem dla łuski włosa i zapobiegają rozdwajaniu końcówek. Wspomniane wyżej SLS-sy czyli silikony, to emolienty, które nie mają właściwości odżywczych, ale wpływają na wygląd włosa. Jego gładkość, miękkość i elastyczność.

Warto ich unikać i szukać produktów z jak najbardziej odżywiającym składem, jednak mając do wyboru odżywkę z SLS-ami lub brak odżywki, lepiej zdecydować się na pierwszą opcję. Warto wybierać także kosmetyki zawierające panthenol i prowitaminę B5, czyli składniki zapobiegające rozdwajaniu końcówek. To właśnie dzięki nim odżywka do włosów L’Oréal czy Kérastase jest w stanie zapobiec częstemu podcinaniu końcówek. Wśród popularnych i lubianych przez kobiety odżywek są też produkty Kallos, zawierające lekkie silikony, ale mające w składzie na pierwszym miejscu proteiny lub substancje humektantowe w zależności od rodzaju. Duże, litrowe opakowanie kosmetyku sprawia, że odżywka jest bardzo wydajna, a efekty stosowania zadowalające.

Czy trzeba stosować odżywkę?

Picie dużych ilości wody i zdrowa dieta to bardzo ważne czynniki pozwalające utrzymać zdrowe, piękne włosy. Jednak tylko w części. Włos, a konkretnie jego łodyga, to tkanka martwa – nieunaczyniona i nieunerwiona. Poprzez dostarczanie sobie składników odżywczych z diety, również z suplementów, możemy wpływać tylko na tę część włosów, która jeszcze nie wyrosła. Czyli na baby hair – porost nowych, miękkich włosków. Łodygę włosa, szczególnie tę długą, należy pielęgnować od zewnątrz, dostarczając jej substancji odżywczych wnikających do środka i ochraniających włosy od zewnątrz poprzez dobroczynne składniki powlekające je.

Artykuł sponsorowany

Share