Suplementy diety z mongolskimi ziołami – na jakie dolegliwości warto je stosować?

Suplementy diety z mongolskimi ziołami

Medycyna Dalekiego Wschodu uznawana jest za jedną z najstarszych metod lecznictwa. Chociaż dzisiaj w większości przypadków uważa się ją za niekonwencjonalny sposób leczenia, to znajduje coraz więcej zwolenników. Jeden z zabiegów typowych dla medycyny wschodniej, jakim jest akupunktura, został już nawet uznany przez WHO za oficjalną metodę leczenia rozmaitych schorzeń. Na popularności zyskują również mongolskie i tybetańskie zioła, które są dostępne w naszym kraju pod postacią suplementów diety. Na jakie przypadłości warto je stosować? Tego dowiesz się z naszego dzisiejszego poradnika.

Ziołolecznictwo z dalekiej Mongolii

Mongolska medycyna liczy sobie już ponad 2 tysiące lat! Jej metody leczenia opierają się głównie na kuracji ziołami. Przez wieki wypracowano sprawdzone receptury, które pozwalają pozyskać z roślin ich najbardziej lecznicze właściwości. Surowce, które służą do przygotowania suplementów diety z mongolskimi ziołami, pochodzą wyłącznie z ekologicznych upraw. Ponadto są starannie selekcjonowane, a przede wszystkim zbierane wyłącznie w odpowiedniej do tego porze roku i zalecanym okresie kwitnienia. Do produkcji suplementów stosuje się wyłącznie tę część rośliny, z której pozyskuje się substancję czynną, np. kwiatostan, korzeń, liść czy łodygę. Dla pewności w kwestii bezpieczeństwa i skuteczności, w suplementy ziołowe warto zaopatrywać się tylko w sprawdzonych miejscach, takich jak np. e-sklep http://montan-suplementy.pl/.

Jakie zastosowania mają suplementy diety z mongolskimi ziołami?

Na wstępie należy zaznaczyć, że suplement diety nie jest lekiem. Nie powinieneś pod żadnym pozorem rezygnować z przyjmowania swoich lekarstw na rzecz jakiegokolwiek suplementu. Mimo to, wyroby zielarskie mogą wspomóc walkę z niektórymi dolegliwościami. Należy do nich przykładowo ból głowy czy napięcie i sztywność mięśni. Zioła zawarte w suplementach diety mogą również poprawić krążenie mózgowe, a także wzmocnić odporność i witalność organizmu. Z pewnością warto więc wypróbować ich działanie. Pamiętaj jednak, aby wybór suplementów skonsultować dla bezpieczeństwa ze swoim lekarzem.

Artykuł sponsorowany

Share