Świadome zakupy na lato podczas Fashion Meeting

Planujesz urlop i niezapomniane wakacje, ale nie masz odpowiednich ubrań? Zapraszamy na 32. edycję Targów mody autorskiej i wzornictwa Fashion Meeting (www.fashionmeeting.pl). Wydarzenie odbędzie się w dniach 11 i 12 czerwca we wrocławskiej Zajezdni Dąbie – Czasoprzestrzeń. Targi będą częścią wielkiego festiwalu #KupujŚwiadomie (www.kupujswiadomie.pl), który przypomina na czym polegają świadome zakupy!

WSTĘP BEZPŁATNY

Świadome zakupy, o co w tym chodzi?

To rozważne, przemyślane wybory. Tu nie chodzi tylko o odpowiedni rozmiar, kolor czy połączenie stylizacji. Ważna jest jakość, wsparcie rodzimych producentów oraz zwrócenie uwagi na ekologiczny styl życia. Jeśli myślisz, że to trudne – przyjdź na targi i przekonaj się sam, że jest łatwe!

Wspieraj lokalnych projektantów!

W naszym kraju funkcjonuje wiele małych, ale za to genialnych firm, które produkują przeróżne ubrania i dodatki. Od sukienek, marynarek, aż po okulary czy biżuterię. Nie mają takich możliwości, jak znane, wielkie korporacje. Jednak wyróżnia je naprawdę wiele w porównaniu do sieciówek. Nasze rodzime marki, polscy twórcy w większości kierują się różnymi wartościami, które pozytywnie wpływają na nasze środowisko i życie. Wybierają naturalne tkaniny, bez plastiku. Szyją i projektują wszystko w Polsce, nie zlecają produkcji masowych. Szczególnie do krajów azjatyckich, gdzie pracuje się za głodowe stawki kilkanaście godzin dziennie. Dbają nie tylko o produkty najwyższej jakości, ale i o zadowolenie pracowników, między innymi poprzez godną zapłatę. A jest to niezwykle ważne, szczególnie w dzisiejszych czasach.

Zwracaj uwagę na opakowania!

Każdego roku, miesiąca, a nawet dnia produkujemy ogromne ilości plastikowych odpadów. Nie trzeba przypominać, jakie ma to fatalne skutki dla naszego środowiska i życia. Ograniczenie go jest dziś priorytetem. Zamawiając online odzież, czy dodatki, niestety jesteśmy zmuszeni do zapakowania produktów w plastik. W przypadku stacjonarnych zakupów nie trzeba ich pakować, można włożyć do wielorazowej ekotorby. A jeśli potrzebujesz kupić produkt na prezent, wybierz opakowanie z papieru! Podczas targów, zaproszeni wystawcy zwracają ogromną uwagę na to, w jaki sposób pakują swoje produkty. Ty też na to zwracaj uwagę!

Co odróżnia lokalnego projektanta od sieciówek?

Wartości, jakimi się kieruje, sprawiedliwa produkcja, ale też kreatywność. Unikalność projektów, mała liczba dostępnych ubrań (limitowane edycje). W przypadku małych manufaktur nic się nie zmarnuje. Krawcy, artyści wykorzystają każdy kawałek materiału. Zaprojektują ciekawy, designerski wzór, który zachwyci niejedną osobę. Dopracowują każdy szczegół do perfekcji, zwracają uwagę na solidne wykończenie.

Spotkanie twarzą w twarz

Podczas targów Fashion Meeting, możesz spotkać projektantów i artystów, poznać ich, zapytać o produkt. Możecie także wspólnie dokonać różnych zmian, czy zaplanować indywidualny projekt. Tego nie otrzymasz w wielkich koncernach. Dzięki rozmowie, otrzymasz produkt szyty na miarę, idealny dla Ciebie!

Dołącz do wydarzenia!

www.facebook.com/events/4785178414944382
www.kupujswiadomie.pl

www.fashionmeeting.pl


Kiedy?
11-12 czerwca w godz. 11:00-18:00

Gdzie?
Zajezdnia Dąbie – Czasoprzestrzeń

Wrocław, ul. Tramwajowa 1-3

Poza targami mody autorskiej i wzornictwa Fashion Meeting pojawią się również:

Targi Kosmetyków Naturalnych Natural Beauty

www.targinaturalbeauty.pl

www.facebook.com/events/373875698020034

Targi roślin, kwiatów i dekoracji Zielono Mi

www.targizielonomi.pl

www.facebook.com/events/671554047452821

Słodko Gorzko – festiwal słodkości, kawy i czekolady

www.slodkogorzkofestiwal.pl

www.facebook.com/events/1158552274903231

Dzika Uczta – zlot food truck’ów i restauracji

www.dzikauczta.pl

www.facebook.com/events/966834124025639

Lodowa Uczta

www.facebook.com/events/1428185637640733

Partner: Czasoprzestrzeń – Centrum Kultury i Inicjatyw Lokalnych

Patronat: Wrocław – Miasto Spotkań

Organizatorzy: Fashion Meeting, Natural Beauty, Zielono Mi, Słodko Gorzko, Dzika Uczta

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Każdy je lubi za ich smak, chwile przyjemności, ale nie…