Lodowa Uczta – festiwal dla smakoszy naturalnych i wegańskich lodów!

Każdy je lubi za ich smak, chwile przyjemności, ale nie każdy wie, jakie mają pozytywne właściwości. Zapraszamy na Lodowę Ucztę, podczas której spróbujcie najlepszych, delikatnych, naturalnych i wegańskich lodów. Wydarzenie odbędzie się w dniach 11 i 12 czerwca we wrocławskiej Zajezdni Dąbie – Czasoprzestrzeń. Lodowa Uczta będzie częścią wielkiego festiwalu #KupujŚwiadomie (www.kupujswiadomie.pl), w którym udział weźmie 150 wystawców z całej Polski!

WSTĘP BEZPŁATNY

Jakie lody pojawią się na targach?

Starannie opracowane receptury z najlepszych, naturalnych składników. Polscy rzemieślnicy opracowali autorskie składy, w tym również oparte o przepisy sprzed lat, dlatego lody mogą smakować wybornie! Nie zawierają konserwantów i sztucznych dodatków.

W propozycjach znajdziesz lody owocowe, śmietankowe, orzechowe, sorbety.

Nie zabraknie lodów wegańskich.

Największy mit związany z lodami!

Dawniej, jeśli bolało nas gardło rodzice nie pozwalali nam jeść lodów, a to spory błąd! Dziś, kiedy ktoś miał usuwane migdałki, albo przeszedł operację laryngologiczną, wie, że wśród zaleceń lekarskich jest jedzenie lodów! Niska temperatura lodów łagodzi obrzęk, ból, a także przyspiesza gojenie śluzówki!

Czy wiesz, że… lody nie tuczą!

Na pewno te, które znajdziecie podczas Lodowej Uczty. W porównaniu do popularnych deserów nie są tak kaloryczne, jakby może się wydawać. Według danych w 100 gramach naturalnych lodów śmietankowych znajduje się przeciętnie ok. 160-200 kcal. Sorbety mają mniej niż 100 kcal, a lody mleczno-owocowe około 120 kcal. Dla porównania standardowa porcja czekolady mlecznej to aż niemal 600 kcal. Dlatego nie musisz martwić się o dietę podczas takiej uczty.

Warto wiedzieć, że badania dowodzą, że jedzenie lodów sprzyja utrzymaniu szczupłej sylwetki. Oczywiście w odpowiednich ilościach, która nie przekracza 200 gramów dziennie.

Lody posiadają bogaty skład, pełen wartości odżywczych

Lody naturalne, wegańskie nie posiadają substancji szkodliwych, sztucznych barwników, czy konserwantów. Tworzone są tylko z najlepszych produktów. Tradycyjne lody są bogate w wapń i białko. Posiadają łatwo przyswajalny tłuszcz oraz witaminy, m.in. A, B12, D i E. Jedzenie lodów zapobiega miażdżycy i chorobom nowotworowym! W sorbetach dodatkowo znajdzie się spora dawka witaminy C! Naturalny cukier w owocach podnosi nasz poziom energii, co pozytywnie wpływa na koncentrację. Trudny dzień? Brakuje Ci motywacji i sił? Zjedz lody!

Lody dla dzieci – dlaczego warto dawać dzieciom lody?

36,6 stopni to temperatura ciała zdrowego człowieka. Lody posiadają temperaturę około -8 stopni. Podczas jedzenia lodów nasz organizm dostaje sygnał o innej temperaturze, uruchamia się do gotowości. Przyzwyczaj gardło do powolnego jedzenia lodów, a w przyszłości lepiej będzie bronić się przed infekcjami. To hartowanie, czyli sposób stosowany przez nasze babcie! W szczególności ma znaczenie w przypadku dzieci. Ich organizm w jest narażony na kontakt z mikrobami, lecz częste jedzenie lodów w niedużych ilościach i powolne ich spożywanie pod kontrolą rodziców, nie spowodują zapalenia gardła, a wręcz przeciwnie, przyzwyczajenie do kontaktu z zimnem. W naturalny sposób organizm szykuje się do walki z chorobą, co zbuduje odporność.

Lody poprawiają nastrój

Lody stymulują produkcję serotoniny, czyli hormonu szczęścia, a także melatoniny – hormonu spokojnego snu i relaksu. Chcesz poprawić sobie humor? Wpadaj na lody!

Dołącz do wydarzenia!

www.facebook.com/events/1428185637640733

www.kupujswiadomie.pl

www.dzikauczta.pl


Kiedy?
11-12 czerwca w godz. 11:00-18:00

Gdzie?
Zajezdnia Dąbie – Czasoprzestrzeń

Wrocław, ul. Tramwajowa 1-3

Poza Lodową Ucztą pojawią się również:

Targi mody autorskiej Fashion Meeting

www.fashionmeeting.pl

www.facebook.com/events/434646048399416

Targi Kosmetyków Naturalnych Natural Beauty

www.targinaturalbeauty.pl

www.facebook.com/events/373875698020034

Targi roślin, kwiatów i dekoracji Zielono Mi

www.targizielonomi.pl

www.facebook.com/events/671554047452821

Słodko Gorzko – festiwal słodkości, kawy i czekolady

www.slodkogorzkofestiwal.pl

www.facebook.com/events/1158552274903231

Dzika Uczta – zlot food truck’ów i restauracji

www.dzikauczta.pl

www.facebook.com/events/966834124025639

Partner: Czasoprzestrzeń – Centrum Kultury i Inicjatyw Lokalnych

Patronat: Wrocław – Miasto Spotkań

Organizatorzy: Dzika Uczta, Fashion Meeting, Natural Beauty, Zielono Mi, Słodko Gorzko

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Wakacje już niedługo, a Twoja skóra nie wygląda najlepiej? To…