Świat według Karla

Karl Lagerfeld, to nie tylko dyrektor artystyczny domu mody Chanel, to także fotograf i artysta. Jego nazwisko, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Sam w sobie jest chodzącą marką, dzięki stałemu ale oryginalnemu stylowi, który nie zmienia się od lat. Bo Karl to przede wszystkim ciemne okulary, siwe włosy związane w kocyk, garnitur, biała koszula i rękawiczki. Znany jest także z ekstrawaganckiego zachowania i szczególnej osobowości. Karl Lagerfeld to nie lada zagadka, od lat obchodzone są jego urodziny, jednak nikt do końca nie wie ile ma lat. Rok temu obchodził 80 urodziny. Warto przypomnieć, że w 2008 roku świętował swoje 70 urodziny. Czy to znaczy, że w ciągu 5 lat postarzał się o 10 lat?

karl

Karl Lagerfeld jest jednym z najbogatszych ludzi w branży ponoć jego majątek wart jest 400 mln dolarów. Posiada, aż 20 rezydencji m. in.  w Monako, w Rzymie, Berlinie i Paryżu, willi w Biarritz, domu w Vermont, czy zamku w Bretanii.

karl (1)
Książka „The World According to Karl” ( „Świat według Karla”) to  książka, dzięki której zbliżycie się do samego projektanta, poznacie jego myśli i sentencje. To unikalna pozycja wydawnicza, która składa się z odpowiednio posegregowanych i ułożonych tematycznie cytatów Karla Lagerfelda. Cytaty zostały zebrane przez trzech francuskich autorów. Niejedna wypowiedź jest prowokująca, zaskakująca czy błyskotliwa. Większość jego wypowiedzi, pobudzi w Was chwilę refleksji.

ksiazka Karl

Sami autorzy książki w Jean-Christophe Napias, Patrick Mauriés i Sandrine Gulbenkian podkreślają, że publikacja jest hołdem skierowanym do wybitnej osobowości jaką jest Karl.

karl (3)

To pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów Karla, Chanel i świata mody. Nie spodziewajcie się jednak po tej książce morza wylanych słów czy samych pochlebnych cytatów.Fragmenty wypowiedzi są często zaskakujące, szczere aż do bólu i brutalne  „Pamiętam projektantkę, która powiedziała, że inteligentne kobiety nie noszą jej sukienek. Oczywiście, zbankrutowała”.  Kuriozalne i frywolne cytaty jak „Nienawidzę pić dietetycznej coli w tanich szklankach” czy „Jestem pewnego rodzaju wampirem, który wysysa krew z innych ludzi„. Karl nie zostwia tez suchej nitki na znanych osobach i artystach takich jak Adele czy na siostrze Kate Midelton – Pipa

Nie zabrakło oczywiście tych kultowych, bardzo znanych wypowiedzi Karla: „Pamiętam projektantkę, która powiedziała, że inteligentne kobiety nie noszą jej sukienek. Oczywiście, zbankrutowała”, „Jestem nimfomanką mody, która nigdy nie ma orgazmu” . 

karl (4)

Wybrane cytaty:

Jestem karykaturą samego siebie i lubię to. To jest pewnego rodzaju maska. Dla mnie karnawał w Wenecji trwa cały rok

Ożeniłbym się ze swoją kotką

O siostrach Middleton: „Kate ma ładną sylwetkę. Lubię takie kobiety, romantyczne piękności. Natomiast jej siostra… Nie lubię jej twarzy. Powinna pokazywać tylko swój tył”.

swiat wg karla

Na okładce:

Zbiór aforyzmów i maksym ostrych jak igły wchodzące w poduszeczkę. Odmierzanych z precyzją krawieckiego centymetra. „Jestem aktorem jednej roli – gram siebie”. Karl Lagerfeld to współczesny mistrz  couture. Ale również mistrz słów, które niczym roje meteorytów przelatują przez wszystkie liczące się media, żeby po chwili zgasnąć. Oto zgrabny wybór cytatów, który jest hołdem dla „szarej eminencji” świata mody. Prawdziwa kopalnia proroczych wypowiedzi dla fashionistek, terminatorów i mędrców świata mody. Róg obfitości złotych myśli – fantazyjnych, dowcipnych, nierzadko prowokacyjnych lub wręcz szokujących – których jednak nie sposób zignorować.     Zbiór aforyzmów i maksym ostrych jak igły wchodzące w poduszeczkę. Odmierzanych z precyzją krawieckiego centymetra.

karl (5)

ISBN: 978-83-7818-647-2

data wydania: 25-11-2014

wymiary: 130×200 mm

oprawa: Twarda

liczba stron: 176

wydawnictwo: Rebis, Dom Wydawniczy Sp. z o.o.

gatunek: Biografie i autobiografie , Moda

 

Ewelina Salwuk-Marko

 

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Zobacz antynikotynowy spot, który w krótkie ale bardzo mocny i…