Sylwester inaczej

Sylwestrowy bal, Sylwester w górach, Sylwester w tropikach czy może po prostu Sylwester z Jedynką? Każda z nas ma swój sposób na spędzenie tego dnia. Pożegnanie Starego i powitanie Nowego Roku jest bez wątpienia czymś szczególnym – warto więc sprawić, aby ten dzień był niezapomniany. W końcu dobry początek roku zwiastuje szczęśliwą passę przez następnych 355 dni.

ab77359366a8632b41d8f71d43a913b3,images,1,

Wyjazdy Sylwestrowe wbrew pozorom nie są takie drogie. Wiele biur podróży ma w swojej ofercie zagraniczne wycieczki, tzn. Sylwester Express. Ceny takich wyjazdów zamykają się w 500 zł za osobę. Płacimy najczęściej za dojazd i bilety wstępu do wybranych obiektów. Sylwester Express to nocny wyjazd w miejsce docelowe. W zależności skąd wyruszamy są to noce godziny 30 grudnia. Dojeżdżamy na miejsce około godziny 9-10 dnia następnego i rozpoczynamy zwiedzania miasta. Organizator wycieczki zapewnia opiekę pilota i przewodnika. Oczywiście przewidziany jest czas wolny na obiad. Niektóre biura podróży zapewniają uczestnikom obiadokolację. Następnie pilot zaprowadza uczestników w miejsce zabawy Sylwestrowej. Najczęściej w ofercie Sylwester Express zabawa odbywa się pod gołym niebem, od ok. 20 do 2 w nocy. W zależności od miasta, do którego się wybieramy, jest podział na sceny, gdzie w odległości kilkudziesięciu metrów od siebie rozstawione są sceny z różną muzyką, tak że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli ktoś nie lubi imprez pod gołym niebem istnieje możliwość dopłaty do balu królewskiego. Wówczas uczestnicy spotykają się w wyznaczonej wcześniej sali w ekskluzywnym hotelu, bądź w zamku. Obowiązują oczywiście stroje wieczorowe. W cenę wliczony jest również całonocny poczęstunek i alkohol. O godzinie 24 jest oczywiście uroczyste powitanie Nowego Roku i pokaz sztucznych ogni. Następnie zabawa trwa jeszcze od 2 do 4 godzin. Ok. godziny 2-4 1 stycznia uczestnicy wyruszają w drogę powrotną. Najczęściej organizatorzy imprezy sylwestrowej zapewniają każdej parze szampana. W niektórych miastach, np. w Berlinie istnieje jednak zakaz wnoszenia jedzenia i picia pod bramę Brandenburską, gdzie odbywa się impreza. Wszyscy wchodzący są dokładnie przeszukiwani, a żywność czy alkohol wyrzucana. Należy więc wypytać organizatorów o warunki imprezy. Nie potrzeba również brać dużych ilość jedzenia ze sobą. 31 grudnia wszystkie galerie, restauracje czy sklepy są otwarte, musimy się jednak liczyć z tym, że ceny są dużo wyższe niż w Polsce, ponieważ płacimy w euro. Standardowa cena obiadokolacji wynosi ok. 15-20 euro (kawałek pizzy ok. 10 euro, herbata ok. 3-4 euro).

qISq3WdnZ5PV5MHiiWVn,rotator_1385552004_vienna-sylw3

Oferty Sylwester Express są naprawdę bogate. Za ok. 200 zł możemy spędzić Sylwestra w Berlinie, Wiedniu, Pradze, Dreźnie, Budapeszcie, Bratysławie. Nieco droży jest Paryż, ok. 300 zł. Męcząca jest również wielogodzinna podróż w autokarze. Jednak za taką ceną nie możemy marzyć o podróży samolotem. Jeśli dla kogoś podróż wydaje się męcząca może dokupić nocleg w hotelu. Oferty Sylwestrowe z noclegiem są jednak ponad 2 razy drożne niż te same wyjazdy w formie express.

sylwestrowy-express-praga-177-zl-zamiast-259-zl-za-2dniowy-720756-regular

Sylwester Express to naprawdę dobry sposób na powitanie Nowego Roku. Dobra cena, świetna zabawa sylwestrowa i całodniowe zwiedzania miasta, które wbrew pozorom nie musi być męczące. Minusem może być jedynie zimowa pogoda, dlatego musimy pamiętać o ciepłej kurtce i przede wszystkim butach!

 

Beata Marcinowska

fot. www.kupbon.pl –

Share