Sznurowadła elastyczne – kiedy ich używać?

Sznurowadła elastyczne

Sznurowane buty zakładasz na różne okazje – nosisz je na co dzień, kiedy biegasz, gdy wybierasz się na siłownię i podczas wycieczek w teren. Dlatego też na pewno nie jeden raz zdarzyło ci się poprawiać wiązanie i rozplątywać supełki na sznurowadłach. Możesz jednak tego uniknąć – rozwiązaniem są sznurówki elastyczne. Zalety tych modnych i praktycznych gadżetów obuwniczych sprawiają, że kiedy zaczniesz ich używać, trudno będzie ci z nich zrezygnować.

Elastyczne sznurówki – co to takiego?

Sznurowadła elastyczne można rozciągać, a tym samym dopasowywać je do kształtu buta i stopy. Jednak to nie ich jedyny atut. Takie sznurówki docenisz za to:

  • że nie będziesz musiał zawiązywać butów – będą one na stałe przymocowane do obuwia, a stopień ich naciągnięcia może być niezmienny. Tym samym unikniesz wiązania sznurówek, a buty będziesz bez wysiłku wsuwał na stopy
  • że nigdy niespodziewanie nie rozwiążą się – w butach ze sznurowadłami elastycznymi możesz skakać, biegać, chodzić, a mimo tego sznurówki nie urwą się, nie przetrą, a wiązanie nie poluźni się
  • że na długo zachowają estetyczny wygląd – są one produkowane z materiałów, które łatwo utrzymać w czystości. Dlatego nawet jeśli podczas jazdy na rowerze, wycieczki górskiej, pobrudzisz sznurówki, bez problemu je wyczyścisz – szybko odzyskają swój efektowny wygląd.

Z czego wykonane są sznurówki elastyczne?

Elastyczne sznurówki produkuje się z tworzyw, które można rozciągać, a mimo tego nie pękają i wracają do swojej wyjściowej formy. Wykonuje się je z:

  • silikonu – są to krótkie paski, które przekłada się przez oczka znajdujące się na butach. Dzięki temu, że ten termoplastyczny elastomer jest bardzo rozciągliwy, wykonane z niego sznurówki mogą być wykorzystywane w przypadku obuwia w większym rozmiarze. Można zasznurować nimi buty, stosując różne techniki, dlatego zapewniają idealne dopasowanie obuwia do stopy
  • z gumy – takie sznurówki naciąga się przy pomocy specjalnego samozacisku lub zapinek, które mogą znajdować się na zewnątrz lub wewnątrz buta. Elementy do regulacji naciągnięcia powstają z wysokiej jakości, wytrzymałego tworzywa sztucznego – pozwala to naprężyć sznurówkę tak, aby but stabilnie leżał na stopie.

Ponadto do produkcji niektórych silikonowych modeli są wykorzystywane ozdobne detale – np. błyszczące kryształki czy metaliczne zapięcia. Takie sznurówki to dekoracyjny, przykuwający wzrok akcent na bucie.

Sznurówki do butów sportowych i nie tylko

Wybierz sznurówki elastyczne, jeśli:

  • szukasz sposobu na to, aby twoje sportowe obuwie zawsze dobrze leżało na stopie – nawet jeśli biegasz, grasz w badmintona, tenisa, elastyczne sznurowadła cię nie zawiodą. Zapewnią, że but będzie perfekcyjnie przylegał do stopy w każdej sytuacji
  • lubisz praktyczne rozwiązania – ciągłe rozwiązujące się sznurówki i ich poprawianie mogą wyprowadzić z równowagi. Dlatego modele wykonane z elastycznych materiałów sprawdzą się także na co dzień
  • chciałbyś się wyróżnić z tłumu – błyszczące, czarne, zielone i w odcieniu wściekłego różu – sznurówki w takich kolorach mogą ozdobić twoje buty. Takie gadżety obuwnicze ożywią wygląd każdych trampek, tenisówek, butów do trekkingu i jesiennych półbutów.

Komu przypadną do gustu sznurowadła elastyczne?

Sznurowadła elastyczne docenią ci, którzy stawiają na innowacyjne, wszechstronne gadżety. Sznurówki z rozciągliwych tworzyw, których nie trzeba wiązać, są zdecydowanie wytrzymalsze niż modele z tradycyjnych materiałów. Nie strzępią się i nawet po długim czasie mogą być dekoracyjnym akcentem.

Ponadto w każdej chwili można wyjąć elastyczne sznurówki z jednej pary butów i wykorzystać je do sznurowania innej. Tym samym, jeśli obuwie znudzi ci się lub zniszczy, to sznurowadła będą mogły ciągle ci się przydać. 

Sznurówki takie ułatwiają życie nie tylko dorosłym. To dobry wybór przypadku obuwia dziecięcego – to praktyczne rozwiązanie zwłaszcza dla dzieci, które jeszcze nie potrafią wiązać kokardek.

Elastyczne sznurowadła pasują do niemal każdych butów z oczkami – dlatego możesz po nie sięgnąć, jeśli nosisz obuwie sportowe, półbuty, modele trekkingowe czy oryginalne trampki.

Sznurowane buty zakładasz na różne okazje – nosisz je na co dzień, kiedy biegasz, gdy wybierasz się na siłownię i podczas wycieczek w teren. Dlatego też na pewno nie jeden raz zdarzyło ci się poprawiać wiązanie i rozplątywać supełki na sznurowadłach. Możesz jednak tego uniknąć – rozwiązaniem są sznurówki elastyczne. Zalety tych modnych i praktycznych gadżetów obuwniczych sprawiają, że kiedy zaczniesz ich używać, trudno będzie ci z nich zrezygnować.

Artykuł sponsorowany

Share