Szybkie randki – szansa na pokonanie swojej nieśmiałości

Szybkie randki

Znalezienie drugiej połówki jest naprawdę nie lada wyzwaniem. Wiele osób mimo chęci poznania bratniej duszy, nie czuje się swobodnie w kontaktach z nowo poznanymi rozmówcami. Obecnie bardzo pomocne są portale społecznościowe, gdzie na kontach użytkowników można znaleźć podstawowe informacje o osobie. Takie dane ułatwiają rozpoczęcie konwersacji. Wiele osób, które borykają się z nieśmiałością wolą najpierw konwersować z innymi online, by przełamać pierwsze bariery poznawcze. Inną doskonałą szansą na próbę poskromienia obaw towarzyszących nam w kontaktach z innymi, jest udział w tzw. szybkich randkach.

Idea speed datingu

Pomysł na organizację szybkich randem narodził się w Stanach Zjednoczonych, gdzie w 1998 roku odbył się pierwszy tego typu event. Spotkania mają charakter miłosny i polegają na krótkim randkowaniu z uczestnikami przeciwnej płci. Jest to doskonała szansa na poznanie nowych osób i możliwość otwarcia się na innych ludzi. Speed dates są kierowane do osób, które szukają bratniej duszy, ale nie mają czasu na organizowanie tradycyjnych spotkań towarzyskich. Cały event trwa około 2 godzin, a podczas imprezy rozmawia się z kilkunastoma osobami. Jest to świetna okazja na przyjemne spędzenie wieczoru i szansa na poznanie miłości.

Zasady speed dates

Szybkie randki są eventami odbywającymi się na całym świecie. W Polsce, od 2010 organizacją sesji zajmuje się: http://speed-dates.pl/. Każdy zainteresowany musi najpierw zapisać się na wydarzenie w konkretnym mieście. Uczestnicy kategoryzowani są wiekowo, by uniknąć np. różnic pokoleniowych i ułatwić znalezienie wspólnych tematów. W imprezie bierze udział tyle samo kobiet i mężczyzn. Każda osoba otrzymuje formularz z imionami pozostałych partnerów płci przeciwnej. Podczas eventu uczestnicy znają jedynie swoje imiona. Kobiety siadają przy stolikach, a mężczyźni dosiadają się losowo do partnerek konwersacji. Randka trwa kilka minut, po tym czasie następuje zamiana partnerów. Sesja trwa tak długo, aż każdy uczestnik porozmawia z partnerami płci przeciwnej. Po zakończeniu każdej randki zainteresowani decydują czy interesuje ich kontynuowanie znajomości z rozmówcą i umieszczają tę informację w formularzu. Po zakończeniu sesji, obie osoby, które zdecydowały się o kontynuowaniu znajomości otrzymują wiadomość  mailową z kontaktem do partnera.

Zalety szybkich randek

Speed dating ma wiele zalet, przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas. Podczas eventu uczestnicy mają szansę poznać kilkanaście osób. Poza tym, sesje są praktycznie anonimowe, bo zainteresowani znają jedynie swoje imiona, a szczegółowe informacje o rozmówcy otrzymują jedynie osoby, które wzajemnie wyraziły chęć kontynuowania znajomości. Podczas speed dates panuje miła atmosfera, więc udział w imprezie jest również możliwością przyjemnego spędzenia czasu. Jest to idealny pomysł dla osób, które krępują się rozmów z nowym towarzystwem. randki trwają kilka minut, wiec nie ma w nich miejsca na niezręczną ciszę czy zakłopotanie.

Materiał zewnętrzny

Share