Tapicerowana ściana – czy warto?

Fot. tapexdesign.pl

Jeżeli szukasz efektownego materiału na wykończenie ściany w sypialni, salonie czy w przedpokoju, warto wziąć pod uwagę interesującą propozycję – tapicerowana ściana. Jak wygląda wykonanie tego rodzaju dekoracji naściennej i jakie są jej plusy i minusy?

Tapicerka naścienna nie jest niczym nowym, ale dopiero w ostatnim czasie zaczęła być popularna. Ma ona formę paneli obitych materiałem wskazanym przez klienta, które następnie montowane są do ściany. Panele te mogą mieć różne kształty i kolory oraz faktury zależnie od wybranego materiału. Można montować je na całą ścianę lub też tylko na jej fragment, na przykład przy wezgłowiu łóżka czy też w okolicy telewizora w salonie, a montaż następuje z wykorzystaniem kleju  montażowego lub też uchwytów lub listew mocowanych na wkrętach w ścianie.

Zalety tapicerowanych ścian:

  • efektowna aranżacja pomieszczenia
  • dodatkowe wygłuszenie pomieszczenia
  • miękka nawierzchnia – idealna przy wezgłowiu łóżka

Wady tego typu aranżacji:

  • ściana tapicerowana może się brudzić
  • wymagają odkurzania i specjalnego czyszczenia
  • są podatne na ogień – źródła ognia powinny być oddalone
  • większe panele mogą wymagać wiercenia w ścianie w celu ich montażu

Tapicerowane kasetony można kupić na zamówienie w wybranych wymiarach i wykończone wskazanymi tkaninami, na przykład tkaninami pluszowymi, aksamitnymi, o splocie płóciennym czy nawet ze skóry. Można również zamówić wykonanie kasetonów na wymiar u tapicera – to najlepsze rozwiązanie wtedy, gdy chcesz wypełnić panelami całą ścianę i zależy ci na idealnym dopasowaniu elementów.

Jak wykonać tapicerowaną ścianę?

Najlepiej, aby pikowana ściana została wykonana przez firmę, która ma w tej dziedzinie doświadczenie i dysponuje właściwym sprzętem, ale również można prace przeprowadzić samodzielnie. W sieci można znaleźć różnego rodzaju poradniki i filmowe instruktaże, jak można wykonać ścianę pikowaną na własną rękę. Gdy jednak zależy ci na osiągnięciu najlepszego efektu, wybierz tapicera, który będzie mógł wykonać dla ciebie tapicerowaną ścianę na zamówienie.

Materiały prasowe


Komentarze

komentarze