Tego wydarzenia nie uda się podrobić. Targi Projekty – 100% Oryginał.

W najbliższy weekend, czyli w dniach 18 i 19 listopada w Warszawie odbędą się nowe targi mody, designu i sztuki. Będzie to pierwsza edycja targów pod nazwą „Projekty – 100% Oryginał” (www.targiprojekty.pl). Całość wydarzenia ujrzy światło dzienne w miejscu o charakterze wyjątkowo dopasowanym do idei przedsięwzięcia – w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Miejsca zawdzięcza wybór swoim wybijającym się ponad konkurentów atutom plastycznym, architektonicznym i funkcjonalnym. Targi Projekty – 100% Oryginał będą rozgrywać się w budynku doprawdy oryginalnym. Podkreśli to ducha eventu, a ten pozostaje konsekwentny i przyświeca mu hasło #WybierzOryginał.

Mówimy tu o konsekwencji w promowaniu produktów oryginalnych i równie słusznym zniechęcaniu do podróbek. Podczas targów ujrzymy tę słuszność na własne oczy, a wszystko to dzięki obecności wyselekcjonowanych projektantów i artystów, którzy przeprowadzą nas przez proces twórczy mody, designu i sztuki. Rozpracują autentyczność projektów, udowadniając naocznie dlaczego jest ona tak istotna. Wszystko to w celu uświadomienia, co oprócz oczywistego niesmaku niesie ze sobą wszechobecność atrap. Bez wątpienia z taką wszechobecnością mamy dziś do czynienia niezależnie od miejsca, w którym aktualnie zamieszkujemy czy przebywamy. Temu zjawisku towarzyszy szkodliwy mit, który złudnie ogranicza kwestię oryginalności do logo na produkcie. Często zapominamy, że logo, choć stanowi znak rozpoznawczy, to jednocześnie wisienka na torcie, nie zaś sedno oryginalnego produktu. Aby znak stał się dostatecznie rozpoznawalny, jego promocja musi najpierw przez wiele lat przeplatać się z pozytywnym odbiorem produktów danej marki. 

Tylko najlepsze marki

Kryterium doboru marek i artystów biorących udział w Targach Projekty – 100% Oryginał był niewątpliwie aspekt autentyczności procesu tworzenia. Marki zostały sprawdzone pod kątem procesu produkcji w Polsce lub zagranicą. Ponadto biorący udział w wydarzeniu wystawcy nie robiliby tego, gdyby nie byli pewni swoich produktów. W ofercie targów będzie można odnaleźć świetnej jakości ubrania damskie, męskie i dziecięce, a także buty, torby, biżuterię i dodatki modowe. Wiele miejsca zostanie poświęcone nie tylko modzie damskiej i projektom dziecięcym, ale również stylowi męskiemu. Na targach wyjątkową ofertę dla panów przygotują projektanci butów, marynarek, koszul, krawatów, muszek i innych dodatków tworzących męski szyk.

Druga część tematyczna targów dotyczy sztuki i designu, który przeplata się z modą i niejednokrotnie jest dla niej źródłem inspiracji. 

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wiele miejsca na targach zajmą kolekcje malarstwa i grafik będące zyskującym elementem imprezy, jednocześnie dostarczając satysfakcji osobom o wysublimowanym guście, odważnym podejściu do kształtowania swojego otoczenia oraz wystroju wnętrz.

Udając się na targi z pewnością można przygotować się na zakupy najnowszych kolekcji jesienno-zimowych, ale też na osobistą interpretację aktualnych trendów przez artystów i projektantów. Wybrane marki nieczęsto spotkacie na innych wydarzeniach, bowiem ich artystyczna wizja, często awangardowa, nosi znamiona wyjątkowości. 

Oryginalność produktu, choć zawiera w sobie pierwiastek elitarności, to jednocześnie gwarancja jego jakości i solidnego wykonania. Z tego samego powodu nie warto nabywać podróbek, obojętnie już zresztą, o jakiej branży mowa. Firmy próbujące wspierać się logo innej marki wykorzystują jedynie wspomniany pierwiastek, w kwestii jakości nie mając wiele do zaoferowania.

To jednak podstawy i argumenty jasne jak słońce, wynikające z samej specyfiki biznesu. Wszyscy zainteresowani tą tematyką, zakupami oryginalnych rzeczy, rozmowami z projektantami znacznie pogłębią swoją świadomość na targach „Projekty – 100% Oryginał”. Mamy bowiem do czynienia z całkowicie świeżym i oryginalnym konceptem referencyjnych targów. Jeśli autentyzm – nie tylko odzieżowy – leży nam na sercu i chcielibyśmy osobiście poznać twórców, 18 i 19 listopada to dni, na które czekamy i które czekają na nas. Oczywiście wraz z Biblioteką Uniwersytecką w Warszawie przy ul. Dobrej 56/66. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 11:00-19:00. Wstęp wolny. Zapraszamy!

W skrócie:

Targi Projekty – 100% Oryginał

18-19 listopada (w godz. 11:00-19:00)

Wstęp wolny

Biblioteka Uniwersytecka

  1. Dobra 56/66 Warszawa

Więcej informacji:

www.targiprojekty.pl
www.wybierzoryginal.pl

Wydarzenie na Facebook’u:

www.facebook.com/events/1954992804820872

Patroni medialni:
Radio ESKA, STRÖER, AVANTI24.pl, MADAME, DOMODI, moda&styl, Moda w Polsce, Imperium Kobiet, modnamoda.pl, Businesswomand&life, ModnaUlica.pl, VIP Magazyn, fashionweare.com, Feszyn.com, dlaStudenta.pl, kulturaonline.pl, Warsawnow.pl

 

Organizator:
Fashion Meeting

Share