Pierwsza przeprowadzka. Korzystaj z doświadczenia innych

Pierwsza przeprowadzka to jedno z większych wyzwań, z jakimi przyjdzie nam sobie poradzić. Nim przejdziemy do praktycznych czynności, warto chwilę poświęcić na teorię. Poszukiwania wskazówek i porad. Najlepiej od osób, które niejedną przeprowadzkę mają już za sobą. Niestety jest to dość złożone zadanie, do którego nie wystarczą chęci, wygórowane ambicje, by poradzić sobie samodzielnie. Bez planowania, dobrej organizacji i wbrew pozorom wysokich jakościowo produktów, przeprowadzimy się, ale całość będzie długa, uciążliwa i być może przyniesie straty finansowe.

Kup zestaw – oszczędź pieniądze

Jak dobrze poszukać, to znajdziemy sporo ofert zestawów przeprowadzkowych do zakupu. Zapewne każdy, kto przeprowadza się po raz pierwszy, zapytałby, po co wydawać jakiekolwiek pieniądze na zestaw, w którym głównie są kartony? Otóż kartony jesteśmy w stanie zdobyć samodzielnie. Chociażby szukając tych zbędnych, które sprzedawcy przeznaczają do wyrzucenia. Poza tym w domu zawsze znajdzie się jakieś pudełko po butach, sprzętach czy zamawianych paczkach. A teraz przypomnijmy sobie, ile czasu kosztowało nas zawsze szukanie odpowiednich kartonów. Pasujących pod względem rozmiaru czy wytrzymałości. Sporo, nieprawdaż?

W zestawie poza kartonami, znaleźć możemy również folie zabezpieczające. Najczęściej folię bąbelkową, która jest lekka, łatwa w użyciu. Posiada doskonałe właściwości ochronne, ale i izolacyjne. Przyda nam się również papier pakowy do niektórych elementów i oczywiście taśma klejąca. Wytrzymała, stosownej szerokości o doskonałych właściwościach klejących. Na koniec zaś marker, najlepiej czarny, którym podpiszemy wszystkie pakunki. Dla łatwości odnalezienia, co, w którym się znalazło.

Kupując zestaw – oszczędzamy czas, a zatem pieniądze. Poza tym zyskujemy na produktach wysokich jakościowo. Nie sztuką bowiem kupić jakąkolwiek taśmę, która będzie się łatwo rwać, jak i uzbierać stertę kartonów nie będących w stanie wytrzymać wagi pakunków.

Segregacja pakunków

Mając wybrany zestaw warto podzielić swoje pakunki. Oddzielnie zapakować to, co będzie potrzeba natychmiast po wejściu do nowego lokum. W następnej kolejności zadbać o to, by pod ręką mieć rzeczy niezbędne w kilku najbliższych dniach. Resztę stanowić będą te dobra, których używamy okazjonalnie bądź też stanowiące dekoracyjne wyposażenie.

Segregując w ten sposób, ułatwiamy sobie nie tylko pakowanie, ale i jesteśmy w stanie szybko dostać się do potrzebnych ubrań, kosmetyków czy naczyń.

Samodzielnie czy z firmą?

Jednym z większych dylematów będzie decyzja odnośnie tego czy przeprowadzać się samodzielnie, czy wynajmować fachową ekipę. Możemy pokusić się o stwierdzenie, że dobrze sprawdza się wynajęcie rzetelnej ekipy, ale i w miarę możliwości samodzielne przewożenie niektórych elementów. W szczególności tych najcenniejszych.

Bazując na doświadczeniu innych, dokładając do tego przemyślany plan działania i szczegółową organizację, jesteśmy w stanie przeprowadzić się szybko. Bez nerwów i nieplanowanych usterek. Nie tylko tych stricte fizycznych.

Więcej informacji w tym temacie znajdziemy pod adresem http://www.pracawgorach.pl

Materiały prasowe


Komentarze

komentarze