Targi roślin, kwiatów i dekoracji Zielono Mi – stwórz modne wnętrza na miarę naszych czasów!

Targi roślin

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników dizajnerskich roślin doniczkowych i kwiatów ciętych oraz nietuzinkowych dodatków do wnętrz. W dniach 4 i 5 września kolejny raz we wrocławskiej Czasoprzestrzeni (Zajezdni Dąbie) przy ul. Tramwajowej 1-3 odbędą się Targi roślin, kwiatów i dekoracji Zielono Mi. Wydarzeniu przyświeca hasło #KupujŚwiadomie, będące jednocześnie nazwą festiwalu pełnego atrakcji (www.kupujswiadomie.pl), przypominające nam o rozsądnych zakupach oraz wspieraniu rodzimych producentów, w którym udział weźmie 120 wystawców z całej Polski.

WSTĘP BEZPŁATNY

Targi roślin

Moda na rośliny

Czy wiesz, że zgodnie z najnowszymi trendami ozdabianie mieszkań i przestrzeni biurowych roślinami jest niezwykle modne? Na to zainteresowanie florystyką i celebrowaniem przyrody duży wpływ miały miesiące izolacji oraz praca zdalna we własnych domach. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że otaczanie się roślinami oraz pielęgnowanie ich, oprócz walorów estetycznych, ma także zalety psychologiczne, m.in. redukuje stres oraz dodaje energii. Jeśli chcesz nadać swoim wnętrzom niepowtarzalny charakter, stworzyć wyjątkowy azyl i rozjaśnić otoczenie, nie może Cię zabraknąć na Targach Zielono Mi!

Zielone otoczenie poprawia koncentrację

Wiele osób ma problemy z koncentracją, szczególnie jeśli pracują w zamkniętych pomieszczeniach. W takim wypadku trzeba pracować nad poprawą wydajności naszego mózgu. Sport i odpowiednia dieta sprzyjają poprawie uwagi. Warto jednak wiedzieć, że w otoczeniu zielonych roślin lepiej funkcjonujemy i pracujemy. Jeśli czujemy, że poziom koncentracji spada, warto chwilę odpocząć w otoczeniu zielonych roślin. Jeśli pracujemy w domu, czy biurze, najlepszym rozwiązaniem są kwiaty doniczkowe. Można je postawić na biurku, parapecie lub powiesić za pomocą makramy na ścianie. Podczas targów eksperci doradzą Ci, jakie rośliny nie tylko będą idealnie pasować do aranżacji Twojego wnętrza, ale także które mogą wpłynąć na poprawę skupienia i koncentracji.

Najmodniejsze rośliny do wnętrz

Wśród niezwykłych roślin do domu, które będziecie mogli zobaczyć na Targach Zielono Mi znajdą się m.in. palmy, kaktusy, monstery, bananowce, czy sukulenty. Z pewnością zachwycą Was również magiczne mchy i lasy w słoikach. A jakie rośliny są obecnie najbardziej pożądane we wnętrzach? Bez wątpienia aktualnie hitem są fikusy (Ficus lyrata) i nie zmieniło się to na przestrzeni ostatnich lat. Modne i niezwykle popularne, a także proste w uprawie są pieniążki (Pilea peperomioides). Ich prosty, a zarazem przyciągający wygląd, będzie świetnie pasował do każdego wnętrza. Na uwagę zasługują również bezproblemowe, a przy tym ponadczasowe monstery (Monstera deliciosa), które w czasach PRL ozdabiały większość domów, a obecnie przechodzą swoiste odrodzenie.

Designerskie obrazy, tekstylia, dodatki i meble

Targi Zielono Mi to również szeroki wybór dodatków wnętrzarskich. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób możesz nadać swojemu wnętrzu wyjątkowy charakter, dobierz do swoich ulubionych kwiatów odpowiednie donice i osłonki, zaopatrz się w niezwykłą ceramikę i świeczniki, a swój salon udekoruj pięknymi obrazami, poduszkami o oryginalnych kształtach i wzorach. Pamiętaj, że styl wnętrza w dużym stopniu definiują również meble. A te również będziecie mieli okazję kupić na targach, a nawet zasięgnąć opinii o nich bezpośrednio od naszych polskich producentów.

Dołącz do wydarzenia!

www.facebook.com/events/192047632838346

www.kupujswiadomie.pl

www.targizielonomi.pl


Kiedy?
4-5 września w godz. 11:00-18:00

Gdzie?
Zajezdnia Dąbie – Czasoprzestrzeń

Wrocław, ul. Tramwajowa 1-3

Poza targami Zielono Mi pojawią się również:

Targi mody autorskiej Fashion Meeting

www.fashionmeeting.pl

www.facebook.com/events/1405054963227971

Targi Kosmetyków Naturalnych Natural Beauty

www.targinaturalbeauty.pl

www.facebook.com/events/2591043897858116

Vegeholic – targi wegańskie

www.vegeholic.pl

www.facebook.com/events/832593760733667

Strefa Wrocławskich Targów Plakatu i Ilustracji
www.targiplakatuiilustracji.pl

www.facebook.com/events/330254232078298

Słodko Gorzko – festiwal rzemieślniczych słodkości i kawy

www.slodkogorzkofestiwal.pl

www.facebook.com/events/398619908260228

www.facebook.com/events/319211846527739

Dzika Uczta – zlot food truck’ów i restauracji

www.dzikauczta.pl

www.facebook.com/events/1143156249509541

Partner: Czasoprzestrzeń – Centrum Kultury i Inicjatyw Lokalnych

Patronat: Wrocław – Miasto Spotkań

Organizatorzy: Zielono Mi, Fashion Meeting, Natural Beauty, Vegeholic, Wrocławskie Targi Plakatu i Ilustracji, Słodko Gorzko, Dzika Uczta

Share