Vegeholic – nie tylko dla wegan – 4-5 września we wrocławskiej Zajezdni Dąbie

Vegeholic targi wegańskie

Jeśli zdrowy tryb życia ma dla Ciebie szczególne znaczenie, interesujesz się weganizmem, to już 4 i 5 września we Wrocławiu odbędą się targi Vegeholic. Nie zabraknie wegańskich toreb, kosmetyków, odzieży czy akcesoriów. Możesz także spotkać inne osoby, dla których ekologia, ochrona zwierząt i dbanie o naszą planetę ma szczególne znaczenie. Widzimy się w Czasoprzestrzeni – dawnej Zajezdni Dąbie przy ul. Tramwajowej 1-3 we Wrocławiu.

Vegeholic będzie jednym z projektów festiwalu odbywającego się pod hasłem #Kupuj Świadomie (www.kupujswiadomie.pl), który skierowany jest nie tylko do wegan, ale też osób, którym nie jest obojętne jakie produkty kupują. Musicie tam być!

WSTĘP BEZPŁATNY

Żyj w zgodzie z naturą

Jak podają różne źródła już w II tysiącleciu p.n.e. ludzie decydowali się na wykluczenie mięsa z posiłków. Jednak w tamtym czasie miało to bardziej związek filozoficzny i religijny.  Weganizm natomiast pojawił się dopiero w poprzednim wieku. Różnica miedzy weganinem a wegetarianinem jest ogólnie znana… weganie i wegetarianie nie jedzą mięsa. Dieta wegańska jest jednak bardziej restrykcyjna, wyklucza jedzenie pochodzenia zwierzęcego, m.in. jajek, mleka, sera czy miodu. „W obecnym świecie ważna jest tolerancja, a ludzie nie są w stanie odzwyczaić się od jedzenia mięsa z dnia na dzień, dlatego właśnie podczas festiwalu #KupujŚwiadomie pojawią się stoiska wegańskie oznaczone nazwą Vegeholic, na których weganie i nieweganie będą mogli poznać nowe produkty wegańskie” – podkreślają organizatorzy.

Czy wiecie, że każdego roku coraz więcej osób deklaruje wykluczenie mięsa ze swojej diety? Według danych jeszcze w 2000 roku w naszym kraju był to 1% dorosłych Polaków, a dziś sięga już prawie 4%. „Jako organizatorzy festiwalu #KupujŚwiadomie robimy pierwszy krok do tego, aby popularyzować weganizm wśród naszych dotychczasowych klientów, którzy weganami nie są i zainteresować ich nowymi możliwościami, jakie oferuje rynek produktów wegańskich”.

Vegeholic targi wegańskie

Co odnajdziecie na targach?

Jeśli jesteście weganami lub planujecie zmienić dietę na wegańską, koniecznie musicie przyjść na festiwal #KupujŚwiadomie! Spotkacie wegańskie marki i ich przedstawicieli, z którymi będziecie mogli porozmawiać, a także dowiedzieć się czegoś ciekawego i ważnego na temat weganizmu.

Kuchnia wegańska

Wbrew niektórym przekonaniom nie jest nudna i monotematyczna. To mit. Kuchnia wegańska jest nie tylko zdrowa, bogata w witaminy i minerały, ale także przepyszna! Opiera się nie tylko na warzywach, czy owocach, ale także na aromatycznych ziołach i przyprawach oraz zamiennikach nabiału i mięsa. Oprócz dań typowo obiadowych, nie zabraknie słodyczy wegańskich i ciast. Po zjedzeniu pysznego posiłku, będziecie mogli nabyć wegańskie produkty, ubrania i kosmetyki lub składniki żywnościowe, aby zabrać je do domu. Podczas festiwalu obędzie się zlot food trucków i restauracji, podczas którego szefowie kuchni przygotują poza menu tradycyjnym także potrawy wegańskie.

Kosmetyki wegańskie

Nie od dziś wiadomo, że natura ma w sobie najlepsze, drogocenne składniki. Naturalne kosmetyki zostały starannie opracowane na bazie indywidualnych receptur. Zawierają bezcenne składniki pochodzenia roślinnego, które pozytywnie wpływają na naszą skórę, włosy, paznokcie. Podczas Targów Vegeholic poznacie rodzime marki, które produkują najlepsze, wegańskie kosmetyki, nie zawierające substancji odzwierzęcych i nietestowane na zwierzętach. Poprawiają wygląd i zdrowie naszej skóry, ale co najważniejsze są przyjazne środowisku.

Odzież, dodatki

Jeśli nasze życie opieramy na pewnej filozofii, to każdy jego element ma dla nas znaczenie. To w jaki sposób robimy zakupy, jaką odzież kupujemy jest szczególnie ważne. Podczas festiwalu #KupujŚwiadomie, który zwraca uwagę na nasze środowisko i wybór produktów wartościowych, wytworzonych z poszanowaniem ludzkiej pracy, pojawią się oferty wegańskie oznaczone Vegeholic. Racjonalne zakupy, przemyślane wydatki – tak, aby żyć w zgodzie z naturą. Wybierać tylko produkty, które posłużą nam przez długi czas. Tu konsumpcjonizm nie jest modny.

Dekoracje wnętrz

Organizatorzy pomyśleli o wszystkim. Nie zabraknie także naturalnych i ekologicznych dodatków, np. w postaci makram, donic i kwiatów, które stworzą w Waszym domu zieloną dżunglę.

Koniecznie przyjdźcie z przyjaciółmi i bliskimi, przekonajcie się, że styl życia ma znaczenie!

Dołącz do wydarzenia!

www.facebook.com/events/832593760733667

www.kupujswiadomie.pl

www.vegeholic.pl


Kiedy?
4-5 września w godz. 11:00-18:00

Gdzie?
Zajezdnia Dąbie – Czasoprzestrzeń

Wrocław, ul. Tramwajowa 1-3

Poza Vegeholic pojawią się również:

Targi mody autorskiej Fashion Meeting

www.fashionmeeting.pl

www.facebook.com/events/1405054963227971

Targi Kosmetyków Naturalnych Natural Beauty

www.targinaturalbeauty.pl

www.facebook.com/events/2591043897858116

Zielono Mi – targi roślin, kwiatów i dekoracji

www.targizielonomi.pl

www.facebook.com/events/192047632838346

Strefa Wrocławskich Targów Plakatu i Ilustracji
www.targiplakatuiilustracji.pl

www.facebook.com/events/330254232078298

Słodko Gorzko – festiwal rzemieślniczych słodkości i kawy

www.slodkogorzkofestiwal.pl

www.facebook.com/events/398619908260228

www.facebook.com/events/319211846527739

Dzika Uczta – zlot food truck’ów i restauracji

www.dzikauczta.pl

www.facebook.com/events/1143156249509541

Partner: Czasoprzestrzeń – Centrum Kultury i Inicjatyw Lokalnych

Patronat: Wrocław – Miasto Spotkań

Organizatorzy: Zielono Mi, Fashion Meeting, Natural Beauty, Vegeholic, Wrocławskie Targi Plakatu i Ilustracji, Słodko Gorzko, Dzika Uczta

Share