TOUS – wiosna/lato 2014

23. stycznia odbyła się prezentacja wiosenno-letniej kolekcji biżuterii i torebek Tous. W hiszpańskiej restauracji „Casa Pablo” w stolicy, nie mogło zabraknąć polskiej ambasadorki marki – Małgorzaty Sochy. Na spotkanie przybyły również m.in. Karolina Malinowska i Anna Czartoryska – Niemczycka.

  giwazdy TousKarolina Malinowska,Anna Czartoryska – Niemczycka, Małgorzata Socha

Najnowsza kolekcja Tous – “Back to the origins”, to powrót do do źródeł, do korzeni. Zatem prezentowane kosztowności, to klasyka połączona z nowoczesnością. Biżuteria została wykonana m.in. z żółtego i białego złota (18 karatów), czerwonego koralu, brązowych diamentów, pereł hodowlanych, złota, srebra, a także wielokolorowych szafirów. Choć rzeczy z tegorocznej kolekcji zachwycają estetyką i feerią barw, ich ceny mogą niejednej pani przyspieszyć bicie serca.

Logo TOUS

Tous w Polsce i na świecie

Po raz pierwszy w Polsce, Tous pojawił się w 2009 roku w Krakowie. Dziś na terenie naszego kraju jest dostępnych ok. 11 salonów tej marki m.in. we Wrocławiu, w Pozaniu i Warszawie. Firma znana jest w 46 krajach na świecie. W 2004 roku wkroczyła do Paryża i Nowego Jorku, a rok później  można ją było ujrzeć w rankingu “Europe’s 500” – liście 500 najlepiej rozwijających się firm.

Siedziba Tous Barcelona

Historia Misia

Tous to hiszpańska marka, której znakiem rozpoznawczym jest właśnie Miś. Firmę założyło małżeństwo – Salvador Tous Blavi i Teresa Ponsa w 1920 roku. Na początku prowadzili mały zakład zegarmistrzowski w  Manresie koło Barcelony, który z czasem przerodził się w sklep z biżuterią. Z biegiem lat syn założycieli Salvador Tous wraz ze swoją żoną Rosą Oriol zaczęli rozkręcać rodzinny biznes i ciężko pracowali, aby poprzez oryginalność marka Tous stała się wyjątkowa i znana na świecie. To Rosa Oriol wymyśliła logo firmy. Stwierdziła, że miś kojarzy się z dzieciństwem, magią i beztroskim życiem. I jak się okazało, to był strzał w dziesiątkę. W połączeniu z biżuterią i innymi gadżetami miś stał się rozpoznawalnym symbolem marki. Sam proces tworzenia misia jest bardzo żmudny i dokładny. Wykonywany jest on ręcznie przez doświadczonych jubilerów i precyzyjnie dobierany do dodatków tak, aby tworzył z nimi idealną całość. Wraz z dynamicznym rozwojem marki zaczęto produkować również galanterię skórzaną, torebki, portfele, walizki, okulary, perfumy, szale, a nawet – długopisy. Rzeczy firmy Tous tworzone są z najlepszych materiałów obrabianych z ogromną starannością i rzecz jasna – powstają z wielkiej pasji właścicieli. Być może dlatego, według niektórych, miś warty jest każdej złotówki.

Salvador i Rosa TousSalvador i Rosa Tous

Od 2011 roku twarzą Tous jest amerykańska piosenkarka i aktorka Jennifer Lopez.

J.LO TOUSKampania Tous z Jennifer Lopez

Torebki 2014:

torebki tous(od lewej)Belle Impulso, cena 1289 zł,  Rose Maggie, cena 2269 zł

(od lewej)Rose S, cena 1429 zł,  Odale, cena 1889 zł

Biżuteria 2014:

Tous modelepierścionek New Garabato, cena 2 499 zł, naszyjnik New Garabato, cena 28 459 zł

kolczyki Garabato Coral, cena 4 459 zł, bransoletka Dinah Round, cena 2589 zł

Tous misie

naszyjnik Lord Bear, cena 1549 zł, naszyjnik Lord Bear, cena 3999 zł,

naszyjnik Paraiso, cena 4309 zł, pierścionek Milosos, cena 3159 zł  bransoletka Milosos, cena 16 069 zł

 

Klaudia Kacprzak

Źródło: materiały prasowe touspolska.pl

Share