Tradycyjne polskie dania na diecie odchudzającej – jak je przyrządzić

Ten problem dotknąć może każdego Polaka. Nasza tradycyjna kuchnia nie należy do lekkostrawnych i niskokalorycznych. Większość dań wymaga długotrwałego smażenia, dodawania tłuszczu i bogatych w kalorie dodatków. Można temu zaradzić! Oto kilka pomysłów na zrobienie polskich dań w nieco lżejszy sposób, dzięki czemu osoby na diecie będą mogły się nimi raczyć. Jakie są tradycyjne polskie dania?

Bigos

To jedna z najpopularniejszych polskich potraw, znana również za granicą. Nie musi kojarzyć się tylko z dodatkowymi kilogramami. Wszystko zależy od dobranych dodatków. Warto do bigosu dobrać chude rodzaje mięs np. kabanosy z drobiu świetnie sprawdzą się w tej roli, bowiem są delikatniejsze niż śląska kiełbasa. Warzywa potrzebne do przygotowania tego dania można dusić w bulionie, lub na niewielkiej ilości oliwy bądź oleju kokosowego. Ten ostatni jest najzdrowszą opcją, bowiem nie podnosi poziomu cholesterolu, a dodatkowo podkreśla smak potraw plus zawiera wiele wartości odżywczych.

Pierogi z kapustą i grzybami

W tym wypadku sposób na „odchudzenie” tego dania jest kilka. Po pierwsze ważny jest wybór produktów oraz ich obróbka. Rezygnacja z mąki pszennej może obniżyć kaloryczność pierogów. Zamiast niej można użyć innego rodzaju np. mąki ryżowej, gryczanej, żytniej lub z ciecierzycy. Oprócz tego należy również postarać się o zmniejszenie kaloryczności farszu – wystarczy dusić kapustę i grzyby tak ,jak w przypadku bigosu w odrobinie wywaru warzywnego – ta opcja będzie zdecydowanie lepsza niż zasmażanie.

tradycyjne-polskie-dania-na-diecie-odchudzajacej-–-jak-je-przyrzadzic-2

Kluski

W polskiej kuchni mamy wiele rodzajów klusek. One również mogą stać się przystępniejsze dla osób na diecie. Wykonując przykładowo przepis na kopytka lub kluski śląskie warto zastanowić się nad doborem składników. Również w tym przypadku zamiana mąki pszennej na inną wpłynie pozytywnie na zawartość energetyczną potrawy. Przy przygotowywaniu tego dania dobrym pomysłem będzie wykorzystanie także innych zamienników np. kaszy jaglanej, mąki migdałowej bądź tych mąk wspomnianych przy okazji pierogów. Te zabiegi nie wpłyną negatywnie na smak potraw- przeciwnie, mogą one wnieść do kuchni nowy wymiar wyrazistości.

tradycyjne-polskie-dania-na-diecie-odchudzajacej-–-jak-je-przyrzadzic-3Artykuł sponsorowany

Share