Trampki – trochę definicji i historii

Trampki to rodzaj sportowego, sznurowanego obuwia wykonanego z tekstylnego materiału, osadzonego na podeszwie z gumy. Powstały jako buty, które swoje przeznaczenie miały wykorzystać w uprawianiu sportu. 

Do naszego kraju buty wykonane z materiałów tekstylnych, okrywających stopę i komfortową gumową podeszwą zawitały po raz pierwszy w latach 30. dwudziestego wieku. Firmą produkującą owe buty była firma Polski Przemysł Gumowy w Grudziądzu (PePeGe), która kilkanaście lat później zmieniła nazwę na „Stomil”. Jednakże przez wiele lat buty były kojarzone od części nazwy jako pepegi. Z upływem lat nazwa ta przeistoczyła się w „trampek” (od słowa tramp, jakim określano osobę udającą się na długie piesze wędrówki). Omawiając historię trampek trzeba zaznaczyć, że z upływem czasu pojawiły się inne buty, które zepchnęły je z kategorii butów sportowych. Tymi butami były powszechnie znane obecnie sneakersy. Nazwy jet początkowo używano w odniesieniu do tenisówek. Słowo sneakersy pochodzi od angielskiego słowa „to sneak”, czyli „skradać się”. Miało to kojarzyć się z faktem, że buty te, dzięki zastosowaniu miękkiej podeszwy nie hałasowały podczas chodzenia.  

Podstawową różnicą między trampkami z dawnych lat i dzisiejszymi jest to, że wtedy nie miksowało się ich z rzeczami niesportowymi. Dopiero na początku lat 90. Wojciech Fibak, tenisista, światowiec i elegant, przechadzał się po warszawskim Nowym Świecie w garniturze i trampkach. Wtedy to było niezwykłe, ale dziś nikogo by nie zdziwiło.

trampki damskie

But sportowy stał się nie tylko butem codziennym, ale również butem na duże wyjście. Najważniejszym powodem ich popularności jest moda na zdrowy styl życia, uprawianie sportu. Okazuje się, że jak włożymy sportowe obuwie, to już nawet sportu nie musimy uprawiać, żeby czuć się lepiej.

Co nam daje noszenie trampek damskich Big Star?

Noszenie sportowych butów daje nam przede wszystkim wygodę. Dzisiaj nie tylko jesteśmy w nich modne, ale najważniejsze jest to, że sportowe buty Big Star odmłodzą każdą stylizację. Będziesz się czuła mniej formalnie i o wiele młodziej.

Dobrze mieć przynajmniej trzy pary trampek w szafie: białe, bo są eleganckie, czarne, bo pasują do wszystkiego, i jedne bardziej szalone dla fantazji. Możesz wybierać wśród klasyki jak i nowoczesnych modeli w różnorodnych wersjach kolorystycznych. A trampki Big Star damskie możesz nosić do wszystkiego:

  • sukienki i spódnice
  •  garnitur z koszulą lub T-shirtem
  • wszelkie okrycia wierzchnie-płaszcze długie i krótkie, peleryny, marynarki – zawsze w towarzystwie butów sportowych wyglądają na bardziej modne.

Trampki Big Star damskie – modnie i wygodnie

Nosimy je przez cały dzień i do wszystkiego i na większość okazji, a zachowanie elegancji możliwe jest nawet w trampkach Big Star! Są wygodne, ładne, można mieć kilka par i na różne okazje. Każdy z modeli urzeka swoją wyjątkowością i oryginalnością. Są jak dobre, niezawodne koleżanki. Szeroka gama wzorów i kolorów daje nam ogromny wybór, komfort noszenia, a decyzję o zakupie można podejmować niespiesznie przeglądając wiele modeli, by wybrać ten jedyny i w swoim rodzaju. Trampki Big Star damskie w wersji stonowanej, klasycznej, z odrobiną szaleństwa, niskie lub wyższe za kostkę, płaskie lub na koturnie. Można traktować je kolekcjonersko, z sentymentem podchodzić do każdej zakupionej pary.

Jeśli podobają Ci się wszystkie trampki Big Star damskie i nie możesz się zdecydować na styl, kolor, model – jest na to sposób. Noś rzeczy stonowane i proste jak zwykłe dżinsy, cygaretki, do tego T-shirt albo tradycyjny sweterek lub klasyczna marynarka. Taki zestaw udźwignie każdy rodzaj buta sportowego.

Trampki Big Star damskie – podejście kolekcjonerskie

Lubimy kolekcjonować różne rzeczy co często zależy od obecnych trendów modowych, w innych przypadkach zależy to tylko i wyłącznie od indywidualnych preferencji. Nikt nie jest zaskoczony kiedy ktoś kolekcjonuje znaczki, perfumy, luksusowe samochody czy nawet figurki zwierzątek. Posiadanie obszernej garderoby, w której mamy torebki od znanych projektantów, obrazy — wszystko to w zależności od posiadanych zasobów finansowych.
Jednakże można też budować swoją kolekcję trampek — butów miejskich o sportowym zacięciu.
Takich kolekcjonerów często określa się jako Sneakerhead. Dokładniej mówiąc jest to osoba, która bardzo lubi sportowe obuwie, często je kupuje, kolekcjonuje i ubiera na co dzień.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Czy Twój partner często podróżuje? Nierzadko gdzieś wyjeżdża, jedzie w…